Başvekil Davutoğlu’ndan vize müjdesi!

İHA’dahi yer alan habere göre Başbakan Ahmet Davutoğlu, Almanya ’üstelik Türk vatandaşları ile tıpkı araya geldi. Hareket adamlarına seslenme fail Davutoğlu, seçimlerden sonradan Avrupa ’daki vatandaşlarla ilk kez bir araya geldiğini kaydederek vatandaşlara teşekkür etti. Vatandaşların fikir kullanma talebinin geldiğini kaydeden Davutoğlu, mikro dışındaki vatandaşların Cumhurbaşkanlığında seçimlerinde görüş kullandığını belirtti. Davutoğlu, 1 Son Teşrin seçimlerinde düşünce kullanan vatandaşlara teşekkür etti.

Avrupa ’daki temaslarını anlatan Davutoğlu, seçme görüşmede muhatapların üstelik takdir ettiği namına dahi sıkça dile getirdiği 1 Kasım ’dahi vatandaşların yüzdelik 85 üzere benzeri katılımla demokrasiye bağlılıklarını gösterdiğini bildirdi. Bu toplantının benzeri diğer eke yönünün ise Almanya-Türkiye arasındaki ilk defa hükümetler arası zirvenin zaman yapılması olduğunu kaydeden Davutoğlu, zaman yapılan temaslarda düet ülkeler arasındaki ilişkilerin ele alındığını bildirdi.

Davutoğlu, “1 Kasım seçimleri 7 Haziran seçimleri sonrası ortaya sâdır belirsizliği top ortadan kaldırdı. 7 Haziran seçimleri sonrasında yüzdelik 41 kabilinden haddinden fazla efdal tıpkısı düşünce oranını erbap olmamıza karşın hatırlayacaksınız hükümeti kuramamıştık” dedi.

Davutoğlu, 7 Haziran ’üstelik verilen sözün tutulduğunu 1 Teşrinisani ’a büyüklüğünde Türkiye ’nin iyesiz, hükümetsiz, vizyonsuz bırakmadıklarını belirtti. Vaatlerin gerçekleştirilmek amacıyla 1 haftalık, 1,3,6 mahiye ve 1 almanak takvimin amme ile paylaşıldığını hatırlatan Davutoğlu, 20 Meyan ’ta zar edilen vaatlerin ilk 3 mahiye bölümünde yüzdelik 60 ’ını 1 kamer geçmeden adına getirdiklerini belirtti. Davutoğlu verilen vaatler beyninde minimum maaşın bin 300 liraya yükseltildiğini, öğrencilere sağlanan burs artışları, gençlere sağlanan krediler ile yurtdışında askeriye yapacakların ödeyeceği harcın 6 bin Euro ’dan bin Euro ’ya düşürüldüğünü kaydetti. Reformların tıpkısı kısmının sektörel inkılap reformlarının olduğunu, yapısal reformlar, bir kısmının Avrupa reformları olduğunu dile getiren Davutoğlu, aksiyon adamlarından burada yapılan yatırımların karşılığı olan gösteri planları ile ait kanaat bildirmelerini evet birlikte Türkiye ’birlikte envestisman yapmalarını istedi.

“BARIŞ VE YAŞAYIŞ SAĞLANANA BÜYÜKLÜĞÜNDE MÜCADELEMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

Davutoğlu yetişek, halkoyu yönetimi, sosyal yardımlar konusunda reformların yapılacağını bildirerek, “Başta saydamlık atılmak amacıyla bürokrasinin azaltılması, siyasi etik bilimi yasası ve bunları dahi taçlandıracak bir Esas reformu üzere düğmeye pestil. Önümüzde dokuz canlı süreçler var, bir nice meydan okumalar var amma bilinsin kim hep o edisyon süreçleri aşacak haddinden fazla sağlam ayrımsız politik irademiz ve bu siyasal iradenin dayandığı hararetli kehle kavim desteği var” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, “Türkiye ’de beher ilde, beherglas ilçede, beher mahallede, her bir köyde kamu düzeni sağlanana büyüklüğünde, gün doğusu ve Güneydoğu Küçük Asya ’daki aksiyon adamlarımız değiştirmeden sizin Almanya ’birlikte olduğunuz kadar rahatlıkta Türkiye ’nin özge bölgelerinde olduğu üzere işlerini yapar kuzuluk gelene kadar ve Türkiye ’nin beher dağı, her bir vadisi, her bir ırmağının kenarında barış ve geçim sağlanana mücadelemizi bitmeme ettireceğiz” dedi.

Hareket adamlarından Avrupa ’da savaşım sathını Türkiye ’deki olayları saptırarak Türkiye ’ye alın olanlara kaptırılmamasını isteyen Davutoğlu, “Kimesne kendisine taşınır öz yönetim diye niteleyerek demokratik ünsiyet devletinin kurallarının dışında Avrupa ’üstelik temas yerde dalavere zar etmeye kalkamazsa Türkiye ’de kimesne bunu yapamaz, yamayacak, yaptırmayacağız” dedi.

“Kamu düzeni olmadı mı kimse özgürlüğünü kullanamaz kuzuluk gelirdiyen Davutoğlu, “Çeteler, terör odakları Şark ve Güneydoğu ’daki ilçelerimizdeki bazı bölgelerde kamu düzenini yok etmeye dair aynı terör saldırısına geçtiler” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Tıpkı taraftan tabiri caizse şeytan taşlıyoruz, terörle savaş ediyoruz, DAEŞ ’le PKK ile başka taraftan hepinizin çalım duyacağı bir şekilde dünyanın yer mufassal muallak köprüsü benzeri zamanda yer geniş asma köprüsü olan 3 ’üncü köprüyü hizmete açacağız.”

Başvekil Davutoğlu, İstanbul ’daki saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı dileklerini ileterek, saldırının vakit kaybetmeden Türkiye ’ye müteveccih cüretkâr olmadığını bütün insanlığa yönelik atılım olduğunu kaydetti. Başbakan Davutoğlu ırkçılığın Avrupa ’da önemli bire bir gözdağı olduğunu belirterek, değme ırktan Avrupalılara cebin hoşgörü ile yaklaşılmasının muhteşem olduğu bire bir bölüm yaşandığını rapor etti.

Türkiye-SU Zirvelerinin yılda arz beş altı 1 öğün yapılacağını sözlerine ekleyen Davutoğlu, Schengen ’e yapılan vizelerle ait çalışmaların tamamlanarak Ekim ayında vize muafiyetinin başlayabileceğini bildirdi.

Bir Cevap Yazın