Başvekil Davutoğlu’nun mir döndüren trafiği!

Habertürk’ten Yanardağ Yanardağ’ın haberine bakarak Başvekil Davutoğlu ’nun 22 Familya ’a büyüklüğünde sürecek Avrupa turu zaman başlıyor. Ilk İngiltere ’dahi arsıulusal yatırımcılar ile bire bir araya gelecek olan Davutoğlu, Davos ’ta Acun Konuşu Forumu ’na katıldıktan sonradan dahi eş kabine toplantısı için Almanya ’ya geçecek. Davutoğlu, Almanya dönüşü Türkiye ’dahi ise ÇAKER Komutan Yardımcısı Biden ’la görüşecek…

Arsıulusal yatırımcıların Türkiye temsilcileriyle geçkin İstanbul ’bile bir araya gelen Başvekil Ahmet Davutoğlu zaman İngiltere ’nin başkenti Londra ’evet uçacak. Envestisman Bankası Merrill Lynch ’mağara davetlisi kendisine Londra ’de temaslarda bulunacak olan Davutoğlu, uluslararası yatırımcıları Türkiye ’ye çağırma edecek. Düzelti paketleri, Avrupa Birliği süreci konularında yatırımcıları bilgilendirecek olan Başvekil Davutoğlu, Türkiye ’nin envestisman yapılabilir, riskleri minimize edilmiş kazançlı benzeri atmosfere cemaat olduğu mesajını verecek. Davutoğlu, 2016-2018 dönemini havi Itidalli Vadeli Izlence ’a atıfta bulunarak, Türkiye ’nin 2018 ’e kadarki öğün haritasını ecnebi yatırımcılara anlatacak.

CAMERON GÖRÜŞMESİ

Mülakat kapsamında Davutoğlu ’nun İngiltere Başbakanı David Cameron ile birlikte benzeri araya gelmesi bekleniyor. Musahabe gerçekleşirse, Türkiye-AB ilişkileri, Ortadoğu ’daki gelişmeler, DAEŞ ile mücadele ele alınacak. Başbakan Davutoğlu ’nun, Londra ’da İngiltere ’de yaşayan Türk vatandaşlarıyla birlikte bir araya gelmesi planlanıyor.

Bir Cevap Yazın