Batan sinsice botunda 1 yavru öldü!

Milliyet’te vadi düzlük habere bakarak 1 çocuğun cesedi bulunurken, denizde arama kurtarma çalışması başlatıldı. Olaydan kurtulan kaçaklar, botu Palikarya Kıran Düzenlilik ekiplerinin batırdığını öne sürdü.

Yunanistan ’ın Midilli Adası ’na dökmek üzere Dikili ’nin Salihleraltı Dombay Mevkii ’nden bu Sabah denize açılan ortamında 50 Afgan ’ın bulunduğu sargaç bot, uluslararası sularda battı. Can yelekleri giymiş olan kol dalgaların birlikte yardımıyla yüzerek sahile dönebildi.

KIZININ CENAZESİYLE KİLOMETRELERCE YÜRÜDÜ

Aralarında çocuk ve kadınların üstelik bulunduğu topluluğun bire bir kısmı, 5 kilometre naşir Balıkesir ’in Ayvalık Altınova Mahallesi Öğretmenler Sitesi ’ne ulaştı. Grubu ayırt eden Cingöz, yakaladı. 5 şahsiyet ailede esas 45 yaşındaki Huzra Maghsoudi ’un, kucağında battaniyeye sarılı kızı 10 yaşındaki Nergis Maghsoudi ’nin cenazesini taşıdığı anlaşıldı.

KORKUNÇ SAV

Ağababa 45 yaşındaki Sefar Maghsoudi ile biri 17 başkası 14 yaşında ve sair seçkin ikisinin birlikte adı Mustafa olan çiftin iki oğlunun beceriksiz olduğu görüldü. Kilometrelerce çocuğunun cesedini haiz eş, zarfında bulundukları botun Palikarya Periferi Güvenlik ekiplerince batırıldığını öne sürdü. Cıvıl Cıvıl ayrımsız kol ile karaya ulaşmayı başardıklarını diğerlerinin çevreye dağıldığını söyledi.

ARAMA KURTARMA BAŞLATILDI

Kaçakların botunun battığını öğrenen ve takım içindeki 10 yaşındaki Nergis Maghsoudi adlı bir çocuğun cesedini gören uyanık, harekete geçti. Kaçakların botunun battığı nahiye, Kıran Düzenlilik ekiplerine bildirildi. Sahil Düzenlilik ekipleri karadan ve denizden arama kurtarma çalışması başlattı. Çocuğun cenazesi ve yakalanan kaçaklar, Dikili ’ye götürüldü.

Bölgede kontrol çalışmaları sürüyor.

Bir Cevap Yazın