Bayındır ve fena hâlde dudakların sırrı!

Sözcü’de yer düz habere bakarak henüz balıketinde, daha ak pak, kenarları sararmamış, yıllarla alay malay çevresi kırışmamış benzeri dudağın biricik formülü bunlar. Aha hususi munsap kremlerini elde etmek istemeyenlere on paralık kimyevi içermeyen formüller…

Çatlayan dudaklar için

200 gram şırlağan
50 gram bal mumu
Bal mumunu benmari usulü eritin.(ocakta kaynayan suyun içine bir kap yerleştirin. Yerleştirdiğiniz kabın ortamında bal mumunu eritin.) Susam yağını ilave edin. Karışımı her dönem dudaklarınıza sürün.

Dolgun dudaklar üzere

1/2 salatalık
1 kemirmek kaşığı bal
1 aşındırmak kaşığı yoğurt

Salatalığı yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendıra koyarak suyunu çıkarın. Bal ve yoğurdu ekleyerek domuzuna karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve ağız kenarlarındaki cilde sürün. 15 dk. bilahare yıkayarak çıkarın. Bu peçe dudaklarınızı nemlendirecek, pürüzsüz ve zinde olmasını sağlayacaktır.

Parlaklık üzere

1 nüsha domates
1 yemek kaşığı bal
1 aşındırmak kaşığı yoğurt

Domatesi blendıra koyarak suyunu çıkarın. Üzerine bal ve yoğurdu ekleyerek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklara ve kavşak kenarlarındaki cilde sürün. 15 dk sonra durulayarak çıkarın. Bu peçe dudakları nemlendirip, kuruluğu almanın birlikte, kırışıkları yok kırat, dudakların elastikiyetini, yeğni ve teltiksiz olmasını sağlar.

Kuruyan dudaklara

1 yemek kaşığı toz şeker
1 şekerli kaşığı bal
5-6 katre greyfurt suyu

Bir Cevap Yazın