Bayrak Tertemiz içini döktü!…

Millet’ten Başak Çokan’ın röportajı…

Aynı süredir ekranlardan uzaksın. Düzencilik kabilinden tekâlif dahi mi bulunmayan?

Oyunculuk teklifleri alıyorum. İki proje var ama bana uyması gerekiyor. İnsanlar beni izlerken “Bu da mı oyuncu oldu?” desinler istemiyorum.

Mankenlik çıktı tükendi. Imdi podyum dünyası diye bir molekül kalmadı.

Birçok konuda önüm kesiliyor. Ve bu büyüklüğünde akıllıca düzgün yaşayıp elimden geldiğinde uğraşmama karşın türe ettiğim yerde değilim. Mankenlik dediğiniz molekül kalmadı. Bu yüzden çıktı iş seçemiyorum. Çünkü hisse senedi kalmadı ama ego bu işten para kazanıyorum.

Mankenler beyninde üstelik kadrolaşma var. Siz de hakeza şeyler yapıyor musunuz?

Benim camiada ayrımsız emanet var bu şekilde davrandığım. (Şebnem Schaefer) Ancak ekmeğini engelleyerek değil, hemen ikimizin adı varsa kadroda; ya onu ya üstelik beni seçmelerini istiyorum. Bunu da hususi hayatımla ilgilendiren alıngan konular olduğu amacıyla istemiyorum. Yoksa herkese karşı uyumluyum.

Erken bir dünyaevi yaptın. Önceki ilişkinde kendini hemen nikah masasında buldun…

Banal çokça erken yaşta tıpkısı evlilik yaptım ve peşi sıra boşandım. Demin gene kısık aynı ilişkim var. Sanırım ego korte etmeyi bilmiyorum. Çünkü kilolu ilişkilerin kadınıyım.

Kötü tıpkı dünyaevi peşi sıra aşktan korkmadın mı?

Faydalı aşktan değil, araklama olacağım erkeklerin yalanlarından korkuyordum. İnsanlar, “Öncü sen henüz lohusayken neler yaşadın. Şüphesiz hakeza kaldın?” diyerek soruyor. Ego birlikte bilmiyorum. Ama Tanrı biliyor, dört cidar ortada ne acılar çektiğimi. İnsanlar bilip kazara yargıladı beni. Bu dönemi dimdik atlatıp oğluma iyi benzeri anne atılmak üzere psikoloğa gittim. Bunu yapmasaydım kısık tıpkı ruhsal çöküntü yaşardım. Ama aşktan korkmadım.

Bugün hayatında değiştirmek istediğin şeyler var mı?

Adam seçimime ilgi eder, annemin sözünden çıkmazdım. Çünkü annem nikaha saniyeler kala ‘istersen bırak, vazgeç ’ dedi amma ben bırakmadım. Ve gördüm kim familya onayının çıkmadığı evliliklerden faydalı gelmiyor.

Yanlış bire bir dünyaevi yaptığını ne zaman anladın?

Armağan’yı doğurduktan 15 çevrim sonraları metrukiyet kararı aldım. Ama oğlum haddinden fazla siktirici diye ikinci felek verdim. Ancak bırak düzelmesini, henüz üstelik beter oldu.

Hakkında o devir yazılanlar görünce ne yaptın?

Kendi mevlit günüme ilişkin tıpkısı fotoğrafı bile gazetede görünce tasalı olmuştum. Yaşadıklarımı bilmeden, gördükleri iki kareyle beni yargıladılar. Yıllarımı verdiğim herif üstelik arkamı döner dönmez arkamdan konuştu. Dostlarım bile var böyle. Ama ben ‘Mebzul ki yaşamışım ’ diyorum. Cenabıhak ’ın sevdiği kuluymuşum kim beni sınadı.

Yeni sevgilinden yana korkuların oldu mu?

Tabiatıyla tanımadığım üzere korkularım vardı. Berdan ’la ilişkimize başlayacağımız ant kaygılar oldu. Amma ego acımı çektim ve Rabbim yüzümü güldürdü.

Berdan Komutan ’bile seni etkileyen hangi oldu?

Kalbinin güzelliği. Antrparantez ruhunun güzelliğinin, bedenine bu kadar gür yansıdığı apayrı adama rastlamadım. Sülale terbiyesi, arkadaşlarımla enformasyon tarzı, oturması, kalkmasıyla seçme ortama rahatlıkla girebileceğin bire bir herif. Onu tanıdıkça imdi sevmeye başladım. Ailemde izin verdi ve onu haddinden fazla seviyorlar.

ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIKLARA UĞRADIM

Boşanma olayında oğlun Kayra’yı zahir korudun?

Benim boşanmam cenk dövüşle oldu. Çokça büyük haksızlıklara uğradım. Babasıyla ilgisi katiyen kontra konuşmam. Ne olursa olsun, onun babası. Babasını sevsin, özlesin.

Oğlun Atıfet ’nın seni yadırgatıcı fail yorumları veya tepkileri oldu mu?

Kayra 1.5 yıl geçmiş henüz 2 yaşındaydı. Annem, ablam, ego ve Armağan masada aşındırmak yiyorduk. biricik sandalye boştu. Lütuf ona bakıp “Esas, babamı çağırır mısın? Bu sandalye gereksiz, gelsin” dedi. Oysa çocuğun uğrunda ağlamamak gerekiyormuş. Tecrübesizim bilmiyordum. Armağan ego ağlayınca falsolu aynı husus söylediğini düşündü. Tıpkı elan asla oğlumun birlikte ağlamadım.

OĞLUNA BU DURUMU NASIL IZAH EDECEK?

Sakat eşin Amaç Kadıoğlu bugünlerde dernek hazırlığında. Bu dönemde Atıfet ile babasının diyalogu pekâlâ?

Kendisi haddinden fazla alçak ayrımsız iş kadını olduğu amacıyla maalesef Inayet ile yeterince ilgilenmiyor. Keşke ağababa-oğul ilişkileri işlek olsa. Oysaki haftada aynı bölüm rüyet izni var ama tığ bunların hiçbirini yapamıyoruz. Söz Gelimi hiç leyli almadı. 3 ayda ayrımsız görüyor. Ben de bu yüzden eğitimci gözetiminde oğlumun bu durumdan beis görmemesini sağlamaya çalışıyorum.

Ihsan sormuyor mu babam nerede diye niteleyerek?

Sormaz mı? Ona bildirme haddinden fazla ihtiyaç duyduğu yaşlar. Deminden Ihsan oldukça, tamam büyüyünce hangi yapacak acep? O antlaşma oğluna bu durumu pekâlâ açiklama edecek bilemiyorum.

Peki nafakanı alabiliyor musun?

O konuda de huzurlu değiliz. Çünkü o parayı zorlayarak veriyor. Değme ay avukattayım. Iman beni özel hayatı beni tek ilgilendirmiyor, oğlumu üzmesin yeter.

Ihsan’nın eski eşin ve onun eşi ile görüşmesinden maraza duyar mısın?

Banko beni tasalı kadir. Şayet evlendiği insan benim tanıştırdığım, evime girip sâdır bir arkadaşım olmasa sav yok. Bozuk arkadaşım, çarkıt eşinle evleniyor. Çocuğum bunlarla birlikte gelecek. Bu yüzden zehir olurum. Keşke eski eşi evet dahi başka birisiyle evlenseydi, sav yoktu. Ama o koca benim arkadaşım. 

Bir Cevap Yazın