Bayram Ayı Özçelik yazdı: ‘Makyaj ve kadın..’

Dişinden tırnağından artırır amma al rujundan çekişme ve akse dönemlerinde da vazgeçmez kadınlar. İnsanlar makyaj ve kıyafetle uğraşır.

Benliğini aut dünyaya taşıyarak fark görüntülemek lazım..

“…Saç biçimlendirme ve makyaj sayesinde kişiliğimizin altını çizer, civar plana çıkartabiliriz. Bu sayede kendimizi akseptans boy bos, çevreye pozitif kandil saçarız.”
 
Kadınlar ne istiyor?

Bilgi ve rabıt istiyor. Kadınlara makyaj ve trendler konusunda kendilerini terbiyelemek isterler. Eğitimlerine kattıkları profesyonellik duygusunu çok seviyorlar. Yağlı cildini kurutacak, kuruyu nemlendirecek benzeri zamanda güneşten koruyacak karmakarışık mahsulat arıyorlar. Masal ve hayal dinlemek değil, gerçeği satın almak istiyorlar.
 
Kadınlar beniz yıldır makyaj yapıyor ama elan “eğitim bilimi” demeleri ilginç değil mi? Eskiden makyaj annelerden öğreniliyordu. Demin trendler o kadar çokça değişiyor kim bellemek için profesyonellerin eğitimine ihtiyaçları var.

Yıpranmamış trendler üstelik gelenekselden metotların harmanlaması ve teknolojinin kullanılması ile harmanlanıyor.

Bakir teknolojiler sebebiyle geleneksel olanı farklı yorumluyoruz. Geleneksel güzellikten mevrut ve karar tek öz, aklı başında ten. Kusursuz ayrımsız cilt makyajına uygulayım bilimi sayesinde kullanılmamış yeni ulaşıyoruz. Eskiden hatamız, mükemmeli ararken yüzümüzdeki karakteristik özellikleri kapamaktı. O devir makyaj yüzde maske gibi duruyordu.
 
Makyaj insanların yararına olmalı, cildi kasaba kirliliğinden ve güneşten korumalı. Bu sayede gelişigüzel çağ makyaj yapan bakımlı avrat, yapmayana bakarak henüz geç yaşlanıyor.
 
Makyaj olmasaydı?

Aman Tanrım! Bu hanek olmasaydı, mimari olmasaydı hangi olurdu kabilinden benzeri madde… Bilcümle toplumlar elan depresif olurdu. Hepimiz güzele kaçmak istiyoruz neticede.
 
Tükenik amma kimi zaman dahi abartıyoruz, kadınlar hastalık vazgeçmeli?

Makyaj arkasına saklanabileceğimiz bir maske değil. Bizi başka aynı insan yapacağını düşünürsek yanılırız. Önerim, ilk kendini aynada beğen, sonradan makyaj yapmaya başla.

 Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın