Bedeninizin dili çor rehberi!

Takvim’de saha düz habere bakarak vücutta ortaya sâdır değişimler bir nice hastalığı geç kalmadan kişileştirme etmeye olanak sağlıyor.

İşte size vücudun uyartı sinyali veren 20 eleştiri bölgesi…

Göğüsteki değişiklikler
Şayet göğsünüzün büyüklüğünde ve derisinde (portakal kabuğu) apansız tıpkısı trampa saptanıyorsa, döş kanserinin habercisi kabil.

Göğüste akıntı
Ahşa ucundan çıkan sıvılar ahşa hastalıklarının, hassaten döş kanserinin üstelik habercisi cins.

Tırnaklardaki izler
Tırnakların üzerindeki çukurlaşmalar, hutut yahut kıvrık kenarlar, mantar hastalığı hastalığının veya sedef hastalığı hastalığının habercisi türlü.

Sürekli nemli başkaları
Ellerin sürekli nemli oluşunun nedeni tiroid bezinin ekstrem çalışmasına bağlanabilir. Ellerdeki duygusuzluk yahut karıncalanma ise vitamin eksikliği ve diyabet işaretidir.

Akıntı
Eşeysel organlardan mevrut akıntılar, hele yangılı yahut hunriz ise, cinsel hastalıkların işaretidir. Kaşıntı ise mantar enfeksiyonunun habercisidir.

Dirseklerde kütleler
Dirseklerinizde karşılıklı şeklinde kütleler varsa, ayrıca bir üstelik bileklerde dert hissediyorsanız, bu romatizma olanaklı.

Aniden topallama
Baldırlarda uyuşukluk belirtisi varsa, aynı sinir hastalığı olan Multiple Sklerosen’in habercisidir.

Kaval kemiğinde şişme
Dakikasında indeks ast kısmında meydana gelen şişmeler tiroid bezinin ölçüsüz çalışmasının belirtisidir.

Ani kaide ağrıları
Kalçada meydana gelen nagehan ağrılar, kalça kemiğinde iltihaplanmaya işaret paha.

Baldırlarda su toplaması
Parmağınızı bastırdığınızda baldırlarınızda karışık kalıyorsa, bunun nedeni böbrek veya uykuluk rahatsızlığı olanaklı. Ayrıca kalpteki ayrımsız maraza de buna neden gibi.

Solgun saçlar
Saçlardaki fersiz ve sararmış fon çıpa yahut B vitamini eksikliğine işaret kadir. Saç dökülmesi bağışıklık sistemiyle ait tıpkısı hastalığın (AIDS üzere) habercisi mümkün.

Eğik omuzlar
Omuz başlarında tıpkı sızıntı söz konusu ise, bunun sebebi ya osteoropoz ya üstelik ender tanıdık tıpkı hormon rahatsızlığı olabilir.

Dayak altında kütle
Takviye altınızı ellediğinizde elinize kopça kabil kütle geliyorsa, bu tıpkı yangılanma olacağı gibi, ak kan bezi veya ciğer kanserine de bel ediyor türlü.

Boyunda şişme
Gömleğinizin evvel düğmesi daha çok kapanmıyorsa, bunun nedeni verem, tiroid bezi rahatsızlığı veya ak kan bezi rahatsızlığı gibi.

Kasıkta kütle
Kasıkta, ele mevrut bir kütle varsa ve bu 2 haftadan detaylı bir süredir bitmeme ediyorsa, bu irinlenme habercisi olabileceği kabilinden amansız hastalık belirtisi de tür.

Şişen göl ayağı bilekleri
Eğer bukanak bilekleriniz menus olmadığınız ayrımsız şekilde şişiyorsa özen edin. Bu, şeker hastalığı, romatizma ve böbrek rahatsızlıklarının habercisi olabilir.

Su toplaması, döküntüler, kaşıntılar
Bu uzanım şeker hastalığı hastalığının işaretlerindendir. Ayaklarda oluşan yalan da şeker hastalığının habercisidir

Alt karında şişme
Karnın madun bölgesinde gaz gibi şişme varsa ve ağrılar da mevcutsa, bunun nedeni apandisit olanaklı. Antrparantez bağırsakta üstelik benzeri dert kabil.

Aşırı kabarık aynı düşünce
Karında baş döndürücü şişme varsa ve amma velakin sonsuz doğal gaz yapıyorsa, yumurtalık yahut çöz kanseri riski vardır.

Bir Cevap Yazın