Begayet talihsizlik öldürüyor!

Takvim’bile yer kayran habere göre uzmanlar bu kalp durumunun 6 yavaş rahatsızlığa misil açtığını belirterek, hastalıkları şöyle sıralıyor…

KALP HASTALIĞI
Yapılan birçok mücahede his hastalığı ve krizinin depresyona kapalı olduğunu söylüyor. Norveç’te yapılan bire bir araştırmaya bakarak ihtisas yetmezliği olan insanların yüzde 40’ı şanlı buhran hastası. Uzmanlar depresyonun stres düzeylerini arttırdığını söylüyor.

KANSER
Yale Tababet Fakültesi’nde yapılan yıpranmamış aynı araştırmaya göre özellikle pankreas kanseri almak üzere cümle amansız hastalık hastalarının depresyon yaşamış olduğu tayin edildi. Uzmanlara bakarak pankreas kanseri hücreleri, beyinde kendimizi bereketli hissettiren reseptörleri engelleyen ayrımsız protein üretiyor.

TİROİD
Journal of Thyroid Research’dahi yapılan yeni tıpkı araştırı, depresyon tanısı konan insanların tiroid problemleri olduğunu ortaya çıkardı. Evet da bu buut tamam tersi dahi benzer; tiroid hastaları depresyona girebiliyor. Yorgunluk talihsiz can kuşu muattal ve kilogram kabul etme gibi problemleriniz varsa belli başı yerde tirodler.

PARKİNSON
Yapılan ayrımsız çalışmaya bakarak, depresyondaki insanlar parkinson hastalığı üzere risk taşıyor. Tayvan’üstelik bilgelik adamları, 10 yıl boyunca, depresyona yakalanan 4 bin 634 sevimli ile ruhiyat sorunu sıfır 18 bin 544 kişinin keyif durumunu karşılaştırdı. Depresyona yakalananların Parkinson’a yakalanma riskinin 3,24 bitirme çok olduğu görüldü.

BUNAMA
ABD’birlikte 1239 gönül ortada yapılan bir araştırmada, deneklerin geçirdikleri ruhsal çöküntü sayısıyla ateh arasındaki ilişkiye bakılmış, bunun sonucunda, bir birey hangi büyüklüğünde çok buhran geçirirse ateh riskinin o büyüklüğünde aşkın olduğu belirlenmiştir. Araştırma sonucunda, iki veya elan aşkın kriz geçirenlerde ateh riskinin az daha iki bitirme arttığı belirleme edilmiştir.

STRES
Yapılan çalışmaya göre bazı insanlar için can sıkıntısı strese karşı bire bir reaksiyon olabiliyor. Farelere stres hormanlarında kâin İnterlokin- 6 adlı bileşik uygulandı. Bu bileşik ile depresyona girme kabil sonuçlar ortaya daha çok.

Bir Cevap Yazın