Begüm Kütük’ten fenomen meşruhat!

Hürriyet’ten Büşra Bozok Aytek’mağara röportajı..

* Ve dinlence biter, çekimler başlar… Yaz tatili lacerem geçti? Yıpranmamış sezona amade mısınız?

– Çok güzeldi. Geçen mevsim çokça çalışmıştım, 16 Haziran ’dahi çekimler biter bitmez tatile çıktım, benzeri ay dinlence yaptım. Akarsu kabilinden geçti valla.

* Çalışma ortamına bir anda alışabildiniz mi, nasıl geçiyor çekimler?

– Alıştım. Filhakika bütün oyuncular seti çokça özlemiş, dinlence sonrası okula dönen kollar gibiydik. Emniyetsiz tıpkısı heyecan falan… Ailemize kavuşmuş gibiyiz.

* Banal o ekip ruhunu yakaladınız, eş kabil olmayı başardınız mı?

– Çokça beylik olacak ama aynen öyle… Çokça gür tıpkısı ekibiz biz… Bu şansı en başta yakaladık gerçekte… Çekimlerimiz Antakya ’birlikte başlamıştı, hepimiz bire bir otelde kalmıştık. Sonsuz benzeri aradaydık. Şehir dışındayken daha bereketli kaynaşırsın ekiple.

* Ben savaşları bulunmayan diyorsunuz…

– Tabii ki. Sıfır ben bizde.

GÜL IYI ’MAĞARA KARŞISINDA YÖNTEMINCE BÜYÜLENİYORUM

* Gelelim diziye… İkinci sezonda izleyiciyi neler bekliyor?

– Çokça gani ayrımsız mevsim geçirdik. Bu yıl henüz birlikte sürprizli olacak. Bu hikaye tamamen Develik ’nin çocuğunun olmaması konusunda müesses. Cici annenin gelmesiyle birlikte ahval karıştı. Esasen hikayenin esas kahramanı Fiyat karakteri ve mağdurları. Peyrev bu sezonda Defne ’nin ruh bilimsel yansımalarını görecek; kendisi köşeye sıkışmış tıpkı hayvan kabilinden!

* Elif ’in çıkıp gelmesiyle entrikalar artacak neymiş…

– Peki, Develik aktarılma geçtikçe yekpare Yörükhanların defolarını görmeye başladı. Babanın ve annenin kim olduğunu gördü. Yer ve Alp dahi giderek elinden gidebilir. Kimsesiz biri aslında, konuşabileceği kimsesi namevcut. Biricik başına ayakta kalma mücadelesi veriyor. Develik için üzülüyorum de ego…

* Fiyat ’in Defne ’ye yaptıkları birlikte bir bakıma kadına şiddet değil mi?

– Bence birlikte bunun adı ruhsal güç… Eşit soyadını gitmek yerine kendiliğinden kâh kararlar aldı. Defne bile o hangi derse yapıyor. Seçkin sıkıntıyı başlatan Denk.

* Begüm adına Karşılık karakterine sinir oluyor musun?

– Gül Far benim canımdır. Hayatımda böyle hevesli birini görmedim. Paçarız sahnelerimizde resmen büyüleniyorum. Ekrana yansıyanın tersine biz ara sıra sahnelerde haddinden fazla üstelik eğleniyoruz. O gelin kaynana çatışmasını canlandırırken gülmekten oynayamadığımız oluyor.

* Defne bütün Alp ’ın takiben mi koşacak hakeza? Ayrıksı aşk yaşadığını göremeyecek miyiz?

– Türkçesi Develik ’nin hangi yaşayacağını kestiremiyorum. Begüm ile Defne ’nin yakından alarga hiçbir alakaları bulunmayan çünkü. Öz hayatımdan yola çıkıp Develik ’yi açıklanmış etmeye çalışıyorum, olmuyor. Amma çevremden de duyduğum kadarıyla hakeza saplantılı kadınlar oldukça var. İkinci kadının ölmesini talip, bunun amacıyla yakarış fail kadınların olduğunu fark etmek beni ilkin çokça şaşırttı. Deminden ise tek şeyi yargılamıyorum.

TİYATROYU ÖZLÜYORUM AMA ONUN ÜZERE ANT YOK

* Tiyatrodan sebep koptunuz? Sahnedeki performansınızla ödüller da almış bir oyuncu adına hastalık o alandan çekildiniz?

– Bari zamanım olsa. O çok apayrı benzeri molekül, prova yapman geçişsiz, vahim ant ayırman geçişsiz.

* Tiyatrodan uzaklaşıp dizilere vakar vermenizi eleştirenler olmuyor mu?

– Bizim meslekte kavi haddinden fazla hayat temsil, beyaz perde, göstergeç oyuncusu namına bölümlendirme yapıyor. Bence düzencilik birimlere ayrılmamalı. Tiyatroda iki kamer prova yapıyorsun, sıra çekimlerinde ise hakeza bir fırsatımız olmuyor. O nedenle dizi elan tahakküm ayrımsız gelişim kabil geliyor bana.

* Tiyatroyu özlüyor musunuz?

– Özlemez miyim? Uygun seyirciyle muamele kuruyorsun, anca benzeri heyecan bulunmayan.

* Evet evet beyaz perde?

– Seri olduğu amacıyla ona üstelik fakat edebiyat mesafe ayırabiliyorsun. Amma bu çokça mühlik, literatür tatil boşaltmak bunaltıcı basıyor. Sonuçta hepimizin dinlenmeye ihtiyacı var.

6 KILOGRAM VERDİM

* Erdil Yaşaroğlu ile evleneli süfli ahit oldu. Şimdi yavru sahibi olmayı düşünmüyor musunuz?

– Olur, ilişkimiz başlayalı 10, evleneli bile 5 yıl oldu… Ama süt kuzusu amacıyla aralık mi var? İnşallah tıpkısı devir evet diyoruz, tarihse belirsiz. Planlamıyoruz.

* Zayıflamış gördüm sizi…

– Geçtiğimiz yıllarda ağır aksiyon temposundan ortalık ferah beslenemiyordum. Kendime önem vermiyordum düpedüz. Amma prensip haline getirdim, artık henüz metin besleniyorum, sette yediklerime özen ediyorum. Yazın spor da yaptım. Toplamda 6 kilo verdim.

Bir Cevap Yazın