Behzat Ç.’nin yapımcısına haciz şoku

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine bakarak ünlü yapım şirketi Eş Film Imal Bildirişim Tanıtım Müşavirlik şirketi, Türkiye ’nin arz çok izlenen televizyon dizilerinin yapımcılığını üstlendi. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Elveda Rumeli, Balkan Düğünü, Mor Menekşeler, şirketin yapımcılığını üstlendiği kebir sekans filmleri oldu. Ancak tıpkısı süreden beri mali teessürat işlek şeriklik finansal darboğazı atlatamadı.

ALACAKLILAR SIRAYA GİRDİ

Şirket için bir nice icra takibinin yapıldığı anlaşıldı. Bankalardan alacak dairelerine, ekip şirketlerinden şahıslara büyüklüğünde bir nice hayat ve hava iştirak üzerine icra takibi başlattı. Ortaklık adresinde kimse bulunamadığı üzere yapılan takipler tebliğ edilemedi.

Şeriklik sahibi Tarkan Karlıdağ ’a ise ulaşılamıyor. Karlıdağ ’ın namına kayıtlı görünen üç evi üstelik haciz kararlarından nasibini aldı. Karlıdağ’ın evleri üzere icradan satma istendi.

İPOTEKLİ VARLIKLAR SATIŞA KONULDU

Alacaklı aynı şirket avukatı, borçların ödenememesi nedeni ile kanuni takibe geçtiklerini belirtti.

Avukat, “Uyarma süresi ortamında üstelik takanak ödenmeyince tarafımca kanuncu takibe geçilmiş ve müvekkilime ipotek edilmiş taşınmazların satışına gidilmiştir. Ipotekli gayrimenkul eksiltme aşamasındadır. Antrparantez bu ipoteğin paraya çevrilmesi marifetiyle takibin dışında borçlular için ilamsız izleme dahi başlatılmıştır. Müvekkilime olan vecibe tıpkısı milyon liranın üstündedir” dedi.

Bir Cevap Yazın