Bekir Barış yazdı

Özen cilt Fazıl çarpabilir!

Twitter ’da Cüneyt Özdemir ile Fazıl Say kapışmış… Fazıl, Cüneyt ’e “Haddini bil” demiş…

Özür dilemeye çağırmış…

Aman ilgi Cüneyt kardeşim…

Adi haddini bil…

Yoksa aynı “Yavşak” da sana gelebilir…

Türkiye Merhale Bildirme Federasyonu başkanı Fazıl freni patlamış kamyon kadar…

Çarpabilir…

RADDE; Öte yandan Fazıl Himmet twitter macerasını sona erdirdiğini geçkin şu bilgi notuyla ilan etti; “Bu twitter profili manen ve ruhen kapatılmıştır. Paylaşmayın- paylaşmayalım. Yaşarız masraf. Tartışma kapandı. Kamu bitlerden, yavrularını arabeskçilerle karşılaştırdığım için bozukluk dilerim. Hata yapmışım.”

BENİM NOTUM; “Bitlere konser vermeyi düşünen, bitlerle özür konusunda bile muhatap olan aynı sanatkâr adına tarihe geçen Fazıl Çalışma ’ı kutluyorum… Sanırım bit tartışmasına son noktayı koyup KEHLE ’irdi…”

CÜNEYT ÖZDEMİR ’IN NOTU; “Geçmek ki Ayşe Arman haklıymış. Hıncal Uluç beyhude “Yuha” çekti Ayşe ’ye… Fazıl ’la tartışılamayacağını Fazıl kendisi gösterdi.

Sadece notalar üzerinden arabeskçiye, ona buna başlamak hangi büyüklüğünde akilane. Bu olayın sosyolojisini, ekonomisini hangi kadar araştırdın?… Bu olayda üstelik bölündük…

İnsanlara başlamak bölünmeyi getiriyor. Neden bölünmeyi ve bölmeyi yeğleme ediyoruz… Tartışamayacak mıyız dünyaca adlı sanatkâr diye niteleyerek?”

BENİM 2.NOTUM ; “Yaşa Bitlerin Özgürlüğü ve onun mümtaz, efdal yani fazıl savaşçıları.”

Bekir Sulh /Takvim gazetesi

SACİT ARSLAN YORUMLUYOR

Bekir komutan, senin birlikte \”kimin atına binersen onun borusunu çalmandan\” bıktık usandık birader!..

Hepiniz de bir Fazıl Himmet kompleksidir gidiyor!..

Adam dolma mı söylüyor?…

Güfteleri, besteleri ve icrası ile insanların ruhuna hitap edip, beynine oya kadar meful o şanlı Türk müziğine, neymiş almaşık namına çıkartılan…  Arap aleminin bildirme majör bestelerinin ara sıra yerleri kem alıp namına \”sebest icraat\” veya \”arabesk\” deyip ortaya çıkaranlar, senelerce varoş kültürüne hizmet edip bu sayede para kazanmış uyanıklardır, bu gibiler \”YAVŞAK\” değildir da nedir?..

Bu gerçekleri bilmene karşın, şimdi sen kime yumuşak gözükme telaşındasın?..

Birileri kabilinden hemen Fazıl Iş alehine yazmış doğmak için yazmakla sen kime yağ satıyorsun? bilmiyorum amma kusur ediyorsun farkında değilsin!..

Sacit Aslan

Bir Cevap Yazın