Bekir Bozdağ çokça anif daha çok!..

Milliyet’te düz düzlük habere bakarak Bozdağ Tahir Elçi’nin öldürülmesiyle ilişik olarak dahi “PKK yıldırı örgütü, Tahir Elçi’nin hamur katilinin ki olduğunun tespitini istemiyor.” dedi.

“Terör sadece AK Parti’nin, çabucak galiba aynı grubun sorunu değil, yıldırı hep partilerin, 78 milyon insanımızın, hepimizin kuma sorunu. Türkiye’deki siyasa kurumu, terörle mücadele karşısında alay malay benzeri vakfe sergilemeye mecburdur. Hareketli benzeri savaş amacıyla birlikte bu şarttır.”

“Türkiye’bile PKK, DEAŞ, DHKP-C saldırısı olduğu zaman güya saldırıyı işleyen DEAŞ değil, PKK terör örgütü değil da Türkiye’nin hükümetiymiş üzere hastalıklı, vurgun benzeri anlayışla medyanın, siyasetin, akademiyanın ve STK’ların kibir aldığını görüyoruz. Önceki bizim bu tavırlar karşısında kendimizi sorgulamamız geçişsiz. Acep terörün cesaretlenmesine mi bu tavırlar apotr oluyor, kısık bulmasına mı apotr oluyor, yoksa zayıflamasına mı apotr oluyor?”

“Oraları gidip gördüklerini zannetmiyorum”

Hazar Amacıyla Akademisyenler oluşumunun bildirisini eleştirerek, “Sanki bölgede yıldırı örgütü yok, neymiş hendekleri uzaylılar kazdı, barikatları uzaylılar kurdu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümeti olmayan şeyle mücadele ediyormuş kabilinden. Bunların görecek gözleri buyurmak ki yok, duyacak kulakları hakikati namevcut ve bunları değerlendirecek aynı algı anlayışına topluluk değiller” dedi.

“Son günlerde ara sıra akademisyenler üstelik bazı izahat yaptılar. Eminim ki bu akademisyenlerin kebir benzeri kısmının o bölgede yaşananlardan haberi yok. Gidip gördüklerini zannetmiyorum. doğru dürüst aynı Şırnak, Cizre, Silopi ziyareti yaptıklarını, Sur’birlikte hangi olup bittiğini gözlemlediklerini düşünmüyorum. Elden kendilerine kim ne aktarıyorsa onlar üzerinden benzeri yorum yaptıklarını düşünüyorum. Amma gitsinler baksınlar. Olay yerlerini, terör eylemlerinin olduğu yerleri değerlendirsinler. Siz benzeri hastaneye roketlerle saldırıyorsunuz. Onlarca roket atıyorsunuz. O hastanede etibba, ebeler, hemşireler, afiyet personeli oradaki insanların sağlığı üzere çalışıyor. Roketler atılıyor. Roket atanlara söyleyecek tek sözünüz bulunmayan mu?”

“CHP Türkiye’nin anamuhalefet partisi mi, eksantrik ülkelerin anamuhalefet partisi mi?”

Kendi ülkesiyle ihtilaflı olan hangi büyüklüğünde aut yöntem konusu varsa bunların tamamında özlük ülkesini haksız görüp cebin ülkeleri namuslu gören benzeri yaklaşımı vakit kaybetmeden söylemleriyle değil eylemleriyle ortaya koyuyor. O zaman sorgusuz sualsiz edemiyorum, Cumhuriyet Umum Partisi Türkiye’nin anamuhalefet partisi mi, ayrıksı ülkelerin anamuhalefet partisi mi?”

AİHM kararları

Hak Bakanı Bozdağ, AİHM’in sokağa çıkma yasaklarıyla ilişik verdiği ret kararını değerlendirirken, “AİHM’in verdiği değişmeyen hazırlık talebinin reddi yönündedir. Talepte bulunanların iddia ettikleri, oradaki vatandaşların yevmi yaşamları amacıyla mukteza olan ihtiyaçlarını karşılama noktasında, hükümetin mukteza tedbirleri aldığına ve alacağına inandığını ifade ederek reddetti. Ret, bu davanın kökten reddi anlamına gelmiyor. Çabucak tedarik talebinin reddidir. Davanın esasına ilişkin görüşmeler yapılacaktır” dedi.

PKK Tahir Elçi’nin katilinin bilinmesini istemiyor

“PKK terör örgütü, Tahir Elçi’nin kaynak katilinin ki olduğunun tespitini istemiyor. Şayet olay sırasında PKK yıldırı örgütü yoluyla bu fenomen kurgulanarak tıpkı ölüm olduysa yahut başka vesileyle PKK marifetiyle öldürüldüyse bunun da bilinmesini istemiyor. Şayet patırtı sırasında kolluktan sâdır tıpkısı kurşunla hayatını kaybettiyse bunun dahi bilinmesini istemiyor. Zira beyninde ayrımsız arbede var, kazara ayrımsız ahiret yolculuğu olduğu anlaşılacak. Ki vasıtasıyla öldürüldüğü bilinmesin kim ‘katil devlet’ propagandasını yapalım, ‘devlet katili gizliyor’ diyelim, ‘devlet katilin bulunmasını istemiyor’ diyelim. Onun amacıyla de delillerin toplanmasına, delillerin zinde şekilde tetkikine imkan vermeyecek herhangi bir tip saldırıyı başından beri yaptı, gelişigüzel makule engellemeyi yaptı.”

Yeni Temel çalışmaları

“Kullanılmamış dönemde eğer encümen çalışmaları hakeza zamana yayılırsa bu komisyondan bakir bir esas sokak. Yarkurul kendisini eskimemiş kanunuesasi taahhüdüyle ve beş altı kaydıyla bağlamalıdır. ‘Biz 6 ayda yeni aynı anayasayı, önerisini Türkiye kamuoyuna açıklayacağız, böyle tıpkı çalışmayı yapacağız. 3 ayda, 6 ayda de bu çalışmamızı nihayetlendireceğiz’ diyerek kendini bağlaması lazım. aksi takdirde 4 yıl sürer, önceki ahit üzere ‘kullanılmamış temel yapılmasın’ komisyonuna döner sermaye.”

Bir Cevap Yazın