Bekir Hazar’dan Ruhat Mengi’ye yaylım ateş!

“Sirke yerine koyma özgürlüğü!”

Ruhat Mengi hanımefendi Vatan’daki köşesinde “Girişik Bezeme yavşaklığından utanıyorum” diyen Fazıl Say’a eş intişar, diyor kim; “Sevenin, rabıt duyanın arabeski medih özgürlüğü var bile, sevmeyenin, kızanın ‘çekiştirme özgürlüğü’ yok mudur?”

Evet vardır tabii kim kov özgürlüğü… Hem birlikte dibine kadar… Örneğin ben bile sevmem arabeski. Beğenmem.

Dinlemem… Eleştiririm. Arabeski hoşlanmak zorunda değilim. Anayasada böyle benzeri özellik yok… Ammaa…. Kalkıp dahi dinleyenlere, sevenlere “Sirke” demeye getirmem… “Kötüleme özgürlüğü” insanları “Yavşak namına koyma özgürlüğü” başmuallim Ruhat hanım?..

Fazıl Düzentileme’ın arsıulusal arenadaki başarılarına, sanatkâr kimliğine kimsenin bir husus dediği yok. Alkışlıyoruz. Konuşacak tabiatıyla… Eleştirilerini dikkatle dinleyeceğiz.

Birşeyler almaya çabalayacağız bilcümle bu arada… Rönesansta sanatçılar bildirme öndeydi… Evet “Aydınlanmadır” Rönesans… Ancak tavazzuh “Yavşaklar” diyerek bağırarak mı tamam Ruhat kadın?…

Fazıl’ın eleştirisini yakın buluyorsunuz bile, hakaretine sebep gözsüz takılıyorsunuz?… “Yavşak”ın ne anlama geldiğini bilmiyor musunuz?..

Eğer bilmiyorsanız google’a üstelik mı giremiyorsunuz?

İnternetiniz mi tortu Ruhat hatun?..

Yazınızda Fazıl Faaliyet’ı eleştirenlere diyorsunuz kim ; “Bence bırakın demokrasiyi, rapor özgürlüğünü falanca üstelik ayrımsız yana, temel ‘haddini tanımak’ diye benzeri konu var.

Çok önemlidir haddini hatırlamak, ulaşamayacağı kişilere dilini bile uzatmamak…”

Tamam Fazıl Emek ulaşılamayacak dirilik tür… Ona dilini uzatanlar hadsizdir… Anlıyorum bu yaklaşımınızı… Evet ulaşılması el Fazıl Iş, bu seçkin özelliğinden ekolojik ortam dilini milyonlara uzatma hakkına cemaat midir?

Bu mudur yani?

Benzeri cümlene daha takıldım… “Belki o ahit bin yılda benzeri çıkarabildiğimiz uluslararası sanatçılara hakaret etmek adına onlarla gurur duymayı de öğrenirler.” diyorsun… Sevgili Ruhat Mengi, Fazıl Düzentileme kalkıp sana “Yavşaklığından utanıyorum” dese bu satırları yazabilir miydin?… “Aaa hangi var bunda dünyaca ünlü sanatçımız kötüleme özgürlüğünü kullanıyor” mu derdin?… Ne yapardın, bunu bile yazsana… Uluslararası artist girmek “Sirke” mersiye hakkı mı getiriyor?..

Arsıulusal tıpkı edip olsanız siz üstelik mi insanlara “Yavşaklığınızdan utanıyorum” diyeceksiniz?
Fazıl’a hakarete dayanma edemiyorsun.

Alkışlıyorum seni… Ancak Fazıl’ın milyonlara ettiği hakareti sebep görmezden geliyorsun.
Pimi ki çekti?…

Orhan Gencebaylar, Ferdi Tayfurlar “Yavşaklığınızdan utanıyoruz” denecek insanlar mı?
Haddini alim ve bilmeyen ki?… Oturun düşünün… Kalkın ayrımsız daha düşünün hanımefendi…

Bekir Sulh/Takvim

Bir Cevap Yazın