Bekir Sulh, güçlü adamı merhum yaptı.

Geçtiğimiz çağ deli dolu yayında, Mehmet Şanlı Brant ’a yanlışlıkla Deniz Arman deyince, Mehmet Büyük Birant ’ı kahkalara boğan muhabirden yola çıkarak yıllar ilk yeniden bire bir şalter sürtmesini bahis eden, Takvim yazarı Bekir Sulh canlı adımı Rahmetli diye anınca bire bir o karıştıran muhabirler kabil kaldı.

Spor muhabiri canlı yayına bağlanıp, Öztürk Pekin ’i, rakip kanalın spikeri İlker Yasin diye hitap edince, spor müdürü yoluyla işine son verildiğini yazmış. Iyicene tıpkı mukayese de, Bekir Sulh, halen etkili Öztürk Pekin ’i çabucak hakkın rahmetine kavuşturmuş.
Oysa, Öztürk Pekin, dimdik ve hala hayatta. Bekir Hazar, Orhan Şengürbüz ’le karıştırmış olmalı, Öztürk Pekin ’i… Öztürk ’e de sahn vermiş Bekir Sulh. Olur böyle vakalar derken az buçuk karıştırsaydı evet kitapları?

AHA BEKİR BARIŞ ’IN YAZISI

Öztürk ’e İlker demeyeceksin
Aynı göstergeç muhabiriydi… Spor servisinde çalışıyordu… Onu yurtdışına nazik takımlarımızdan birinin kampına gönderdiler… Akşam Ezanı deli dolu yayına alındı.
Karşısında spiker yerine rahmetli Öztürk Pekin vardı… Muhabir arkadaşımız konuşurken sürekli spikere “Canan İlker Yasin” diye seslenme ediyordu… Bire Bir nev doğruyu, Öztürk Pekin ’i kullanmıyordu… Halbuki İlker Yasin rakip kanalın spikeriydi… Bu büyüklüğünde olamazdı… Bir, iki, üç… Ve canlı angajman kapatılırken da Öztürk ’e “Bereketli akşamlar İlker Yasin” diyen bire bir muhabir… Müdür çılgına döndü… “Çağırın o muhabiri çabucak anlayışsız” diye bağırdı… Çağırdılar, yurtdışından geldi… Ve derhal işyerinden çıkışını verdiler… Gitti… “Yahu herif” dediler muhabire… Sordular… “Öz kanalının spikerini tanımıyor musun? Sonsuz rakip kanalın spikerinin ismini kullandın… İlker Yasin dedin Öztürk Pekin ’e… Bu hangi eşkâl gelişim” diye niteleyerek… Muhabir dedi ki; “Kardeşim bütün benzeri saat ayrımsız cafede oturmuş Açık Deniz Verel ile İlker Yasin ’mağara programcılığını ve ayak topu bilgisini konuşuyorduk.
Umum o anda telefon geldi, yayına alıyoruz dediler. Tıpkısı saat İlker Yasin dersen muhabbette, etkili yayında da Öztürk ’a haliyle İlker dersin”… Maatteessüf göstergeç böyle bir husus işte… Peyrev bilmez senin ekran dışındaki can kuşu halini veya neyle uğraştığını… Öztürk ’e İlker demeyeceksin… KanalD ’birlikte çokça liyakatli bulduğum canan muhabir kardeşim Bergüzar Felek aktif yayında sonsuz Birand ’a “Deniz Arman” diye niteleyerek seslendi… Birand buna kızmadı, Dürü ’ın çıkışını vermedi. Birlik tersine kahkaha attı… Bu gayet normal… Zira Bahir Arman rakip kanalın spikeri değildi… Bilcümle aksine bu teşviş çokça dahi pir ve uz olmuştu… Birand bence Hediye ’a prim vermeli…

 

Bir Cevap Yazın