Belgesel buyurmak isterken karakolluk oldu!

DHA’nın haberine göre dizi oyunculuğunun yanı sıra belgesel çekimci ve yönetmenliği bile özne Heyecan Balcı, TRT ’dahi yayınlanan Hanemeli Yörük belgeselinin arkası sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ’nın desteğiyle ’Dipdam Sanatı ’ mevzulu belgeselin çekimlerine başladı. Çalışmalarını tıpkısı müddet Muğla Fethiye ’üstelik sürdüren Balcı, daha önceleri görüşme ettiği Bektaşilerin şanlı merkezlerinden biri olan Makedonya ’nın Tetova kentindeki Dağınık Ağababa Tekkesi ’nde gitti. Benzeri günlük çekicilik amacıyla tekkeye revan Balcı ve Türkiye ’den alay malay gittiği fon yönetmeni ve yapımcı Iye Kayır, Mücahit Abdülmüttalip ile görüşmeye başladı.

Görüşmenin peşi sıra tekkeyi görüntülemeye başladıklarını belirten Balcı, yaptığı açıklamada daha bilahare yaşadıklarını ise şöyle anlattı:

“Hava yaparken yanımıza sakallı bire bir kadro gelerek, görüntüleri kendilerine vermememizi istedi. Ağız Dalaşı çıkınca kameramızı alıp hazfetmek istediler. ’Biz IŞİD ’mağara adamlarıyız ’ diye bağırıp yıldırma ediyorlardı. Kamerayı vermeyince görüntüleri silmemizi istediler. Ego kızıp, tartışmaya devam ettim. Kameramana ’Kayda gir ’ diyerek ikaz yapınca kamerayı Ege ’nin elinden aldılar. Bizi engellemeye çalışanları Derviş Abdülmüttalip görünce polisi aradı. Polis Güçleri gelince ’Biz Islamlık Birliği ’nin adamlarıyız. Burada çekim yapılmasını istemiyoruz ’ dediler. Henüz sonradan karakola götürüldük. Burada üstelik tehditleri sürdüren saldırganları polis engelleyerek, nezarete kapattı. Daha önce de bunlar Mücahit ’le tartışmışlar ve mahkemelik olmuşlar. Israrlarım sonucu görüntüleri kurtardık. Büyükelçiliğe selen verilince 2- 3 nöbet bizi aradılar” dedi.

Kamerayı ve görüntüleri aldıktan sonra karakoldan ayrılarak, evvel akşam ezanı Türkiye ’ye döndüklerini söyleyen Tutku Balcı, nehiy yüzünden belgeselin eksik kaldığını söyledi.

Bir Cevap Yazın