Bellboy’dan 3 kadın gazeteci karşı güvenilmez ifadeler!

Suçlanan bellboy Said Hassan Abdullah, polise verdiği ifadesinde ana kendisinin tacize uğradığını ima etti.

Seçme özdek Takvim yazarı Ece Vahapoğlu ’nun Tanzanya gezisinde “Zamani Zanzibar Kempinski Oteli ’ndeki bellboy ’un (bölüm görevlisi) tacizine uğradık” iddiasıyla başladı. Vahapoğlu ’nun bu iddiasında Sabah yazarı Sevilay Yükselir ve Habertürk TV sunucusu Oylum Talu karşı daha çok “Biz tacize uğramadık, kendisi uğradıysa ondan haberimiz yok” yanıtını verdi. Taciz polemiği günlerdir nahiye yazılarında dile getirilirken odatv sitesi dün ‘Zamani Zanzibar Kempinski Oteli ’nin antetini haiz tıpkısı doküman yayınladı. Belgede, tacizle suçlanan bellboy ’un ifadesi düzlük alıyordu. İddiaya bakarak Said Hassan Abdullah ünlü genç stajyer bellboy, Tanzanya Zanzibar Polis Güçleri Karakolu ’nda, tacizle ilişkin iddialara şöyle cevap verdi:

“15/06/2010 akşamında görev başındayken isimlerini hatırlayamadığım iki eş ziyaretçiyi ağırladım. Benzeri dolaşma 15:00 ve şeb yarısı 12:30 ’a kadar görevdeydim. Görevdeyken, anahtarları ellerinde olmalarına karşın hangi odaya gitmeleri gerektiğini bilmeyen iki avrat konuk vardı. Onları gördüğümde odaları olan 19 ve 20 numaralara yönlendirdim. Odalarına giderken birbirimizle ahbapça etmeye başladık ancak bu yalnızca tanışmanın ayrımsız parçası adına geçti. Onlara evli olup olmadıklarını ve nerede çalıştıklarını sordum. Misafirleri odalarına bıraktım ve işime bitmeme ettim. Tıpkısı süre sonradan yeniden resepsiyona geldiler ve akşam ezanı yemeğinde onlara eşlik etmemi istediler. İşim vardı, reddettim amma benzeri süre kardeşçe ettik. 19 no ’lu odada küsurat bayanlardan biri kamerasını çıkardı ve fotoğrafını çekmemi istedi. İstediğini yaptım. Akşam Ezanı 17.00 ’dahi üstelik ayrıksı avrat konuklar geldi. Biri dikkatimi çekti, haddinden fazla sarhoştu. Onları golf arabasıyla odalarına götürdüm. Efkârlı olan, bu gücük yolculukta yanıma oturdu. Bana yaklaştı ve dokunarak konuşmaya başladı. Yılandan ve sivrisinekten korktuğunu söyleyip odasına büyüklüğünde ona eşlik etmemi istedi. Alay yaptığını zannettim. 19 no ’lu binaya vardığımızda inmeyi reddetti. Önce arkadaşlarını bırakmamı sonraları et kafalı gelmemizi istedi. Bunun üzerine 15 ve 18 no ’lu binalara konukları bıraktım. en üst de 19 ’a gittik. Bilahare üstelik ego işime bitmeme ettim. Kadın konuklardan birinin kanıt ettiği kadar saat 01.30 ’de kapısını çalmadım. Çünkü o çevrim 00.30 ’bile mesaim bitmişti.”

TACİZ İDDİASINI ÖNCE ECE VAHAPOĞLU YAZDI

Tanzanya gezisinde taciz iddiasını evvel dile getiren Ece Vahapoğlu, bellboy ’un “golf arabasında yanıma oturan karı bana dokundu”, iddiasını önce şöyle değerlendirdi: “Tığ orada Hacim ’la golf arabasını hiç kullanmadık. Ki kullandı bilmiyorum. Amma yılandan ve sinekten korkan Sevilay ’dı, bunu köşesinde de yazmıştı. Ayrıca benim delik numaram 20 ’ydi. Diğerlerinin göz numarasını hatırlamıyorum.” Vahapoğlu henüz bilahare yazılı tıpkı izah yaptı: “Günlerdir kamuoyunu çalışır fail bedii olayı 18 Haziran ’bile köşemde “taciz” kelimesini kullanmadan yazmıştım. Yazımdan alıntılar yapılarak görüngü medyada büyüdü ve istemediğimiz noktalara geldi. Herkesin değişik algısına istinkâf etmek duyarım. Türkiye ’üstelik bazılarınca ‘nükte ’ yerine algılanan görüngü, otel yönetimi eliyle ciddiye alınmış, bellboy ’un işine akıbet verilmiştir. Ayrıca otel şahsıma defo yazısı yollamıştır. Bellboy ise ifadesinde kendini yönetmek için absürt ifadeler kullanmıştır.”

VATAN

Bir Cevap Yazın