Ben, aşağılık kibirli Cüneyt’çiyim…

Ya de mektup kabilinden münevver. Kapış hangi konuda reşit, Gülben okul öncesi yuvasını murakabe etmek amacıyla, Mardin’e gitmiş.
Ne doğru Cumhur Reisi ’birlikte orada imiş. Cüneyt, işin ortamında Gülben Hatun ’ın hesabı olduğunu düşünüyor. Yani, hani Gülben köşke çağırma edilmedi evet, güya dayanaklık etmek görüntülemek istermiş kabilinden, tesadüfün üzerine yatmış. Reisicumhur Mardin’birlikte iken o de oraya gitmiş. Beribenzer burunlu, akıllı Cüneyt de bunu yememiş. Valla ben dahi yemedim desem. Cüneyt ’i yolda görsem öpücem.
Cüneyt ’in yediği bire bir ebat var, daha doğrusu atladığı. O avrat, Cüneyt eğer Özdemir olmasa, yani Cüneyt Abayakmaz olsa, onunla kapışmadı ki. Bana bakarak, o kadar adisyon tezkere içre biri kim. Kapışmada da hesap var.
Göz ucuyla katıldığı tv programlarına bakın, hepsine amma, bilcümle beraberinde önemli insanlar. Mesala Beyaz ’a gidiyor, aynı birlikte Hedef Dündar, değişik yanı sıra Yılmayan Özdil. Neden? Alengir çalacak dahi ondan. Onlar büyüklüğünde mefret, onlar kadar nadir. Hülya Avşar, ağız tadıyla sevgilisi Saadettin ’den ayrılamadı. Firak halini kullanamadı eş. Birden araya karışıp, gene çalım çaldı. Hülya ona, şöyle demişmiş, böyle demişmiş üstelik falan….
Daha bire bir kütle eş verebilirim.
Hayat bu kadar hesaba, bu büyüklüğünde kitaba, ve bu büyüklüğünde stratejiye ayar mi bilmem. Bence değmez, ama yeniden birlikte sanmak istemem.
Neticede seçkin etkin ölüyor. Hesaplarla, kitaplarla o kadar ağırlıkla gitmemek lazım.
Ne yaparsan yap, herkesin anladığı aynı format var işte. Buna bariyer olamazsın. Aha Cüneyt üstelik anlamış, ego de anladım ve başkaları birlikte anladı.
Samimiyet o kadar anlaşılır bire bir şey ki.
Kaçarı, göçeri yok.
Durup dururken birini yaratıp, aldatmak mühlik değil mi?
Oynamayın lütfen.

Süpürge Otu Özkalyoncuoğlu
fkalyoncuoglu@haberturk.com

Bir Cevap Yazın