Ben Polisin Senaryo Yazanını Severim!…

Ben Polisin Senaryo Yazanını Severim

KAYDA GEÇSİN

Zengin familya tarafından çağa edinilen kimsesiz  çocuğun kullanılmamış  çevresine  , ve çevresinin ona harmoni sağlarken başından geçenler bizim yoğunluğu olan bir sosyal  meselemiz mi bilemiyorum, ülkemizde birçok zengin ev kimsesiz bikes çocuk döl edinmekte  ve bu bağlamda  mesail yaşanmakta  bunu cevaplayacak güç benzeri  rakkamsal olgun bulunmayan elimde, ama herhalde böyle tıpkı sorun var kim  azim azim dizisi yapılıyor.

Çünkü medenileşmiş dünyada diziler günce yaşamlarımızdaki sosyolojik meseleleri yansıtan hayali münasebat imalatından sorumludurlar, buna ‘amme yayıncılığı diyorlar.

Bu dizilerin yazarlarının , yönetmenlerinin  ideolojik ve maneviyat açıdan bu nedenle  mesuliyetleri vardır.

Bu  bağlamda Orange County (OC) Med Düşkünlük dizimiz eskimemiş sezonda  milletimize hayırlı olsun.

Dizinin Gailesiz Jönü  Hülya  Avşar’dan takdir nail bulunuyor, bu onayda milletimize kılıklı olsun.

Bende namına başarılar dilerim, hem Çağatay hem Ulusoy olup Amerikalı dizisinde kundaklamak doğrusu başlıbaşına otantik aynı durum.

Tutmazsa birlikte sav namevcut, ‘Yaman’ın Yolu’ diye bitmeme eder…. Dizilerimiz tün hayatı gibidir, devamlılık lazım biliyorsunuz.

Seyirci yerine öyle arıza çıkartıp tutturmazsanız onlar aynı yolunu bulup yola devam ederler. Ego bunu kabul ettiğimden beri çok rahatladım .

Diziler  ve filimlerde  oyunculuklar  içinde kabulleniş içindeyim, kimileri buna ‘pes etme’ diyebilir .
Oyunbazlık benim için daha çok mankenlik yöre birikim ve yarışmasından neşet eden tıpkı artistik  defermasyon , bunu akseptans ettim şen ettim.
Bu can kuşu halim milletime yavuz olsun.

Imdi  televizyon hayatımızın kullanılmamış mankenlerini bekliyorum .

Iletişim Araçları tahakkümü bizler farkında olmadan  ve doğalmış üzere yenilenen tekrarlarla incelik ediyor , ego adi edep oldum.

Özellikle diziler  kadının elbet olması gerektiğini birlikte öğretti ve akseptans ettirdi.
Temel bu meseleyi kayda geçirelim.

Eril , ayvaz medyanın temel başarısı budur.
 
Özkök’ün kadından yana görünüp eksiksiz damarı bozuk kaleye golü budur  hala abes vakitlerinde çakmaktadır.

Medya dünyasının, dizilerin, filimlerin oyuncularına gelince ;

Bu iletişim araçları düzeni içinde dizi film oyuncuları doğrusu iletişim araçları aklına göre olmaları müstelzim ‘husus’e dönüşeceklerinden oyunculuğun gereği , veya nutuk okullarının varlığı de imdi tartışmalıdır .  
Mehabet konservatuarı yerine Büyüklük Cast Ajansları , yahut Yarışmalardan Mesul Devlet Bakanlığı kurulması birlikte düşünülebilir, şaşmam.

Oyunculuk , laf falan filan bu noktada  düşünülecek şeyler değil esasta buna gelene kadar medyanın tahakkümü meselesi var halledilecek.

Medyanın  azılı zor alanını bulunmayan edebilmenin yolu  bu sembolik iktidarın, ve şiddetin ciddi alanlarını yani içtimai ve sembolik sermayenin  modunu tahvil .

Buna  şuurlu girmek filan yetmez  aktöre, denge, atılganlık, efdal amaçlar ,sosyal ve siyasi  bire bir antant , bu medyanın gurusu kurucusu Özkök’ün onayı ve kimbilir henüz neler lazım.
Bunun gerisinde  olanlar  kayıkçı kavgaları , o uzaklaştırılmış, bu kovulmuş, özgürlükmüş falan konu, benzeri günce nafakası olmadan husus önüne konulanlar değil kovulma kahramanları , kenar kapmacada açıkta kalanlar.
Bu güne büyüklüğünde kapsamlı iletişim araçları eleştirisi yapanları tenzih ederim.
 
Çok de umutsuz bire bir tablo çizmek istemem , zira  ilginçtir bu medya  ;  sürat ve iktidarına maruz küsurat bizlerin  katkısı ve onayı olmadan düzenini kuramaz ve bitmeme ettiremezdi…..
Biz şüphesiz razı geldik, ya dahi fark etmedik kayda geçsin.
Başımıza gelenlerden sorumluyuz kayda geçsin.
Hala aklımız başımıza gelmiş değil kayda geçsin.

Bu medya ve sinema düzeninde anlamamız ve  bilmemiz müstelzim ;  düzeneğin  genişlik koca ayağı ‘eş’ın kendisine makbul  sembolik şiddeti çoğu ahit fark etmeden kabullenip onayladığıdır.
Kadınlığımıza af edersiniz yuha olsun bu birlikte kayda geçsin.
Moda, kozmetik  bedeni üzerinden duyduğu kaygıyı kullanırken kadının , zaten kadını kullanır , bu avrat üzerinden oynan ama kadının başrolde olduğunu zannettiği fakat  figüran olduğu tıpkı şişman oyundur.
Dünyalık kazanır , ve her sene  sırayla saçlarını sallarlar,  şampuan aynıdır, kızlar değişir değiş neye bakarak diyerek sorarsanız ‘güvenilirlik’ derler, anlaşılması zordur

Sabun alırken ki kime niçin güvensin , varsa böyle aynı  cüret, üründür.
Diyelim ki gıcık olduğum tıpkısı sanatçı kullandığım marka şampuanın reklamını yaptı  , kızıp konma mı geçeceğim  o markadan , bu manyaklık  çok geyik kaldırır, ürünle büzük tazeleyene kadar bu posta reklamını beğendiğim artistin yaptığı markaya mı geçeceğim ?
Şampuan reklamıyla aramda güven bunalımı var deyip ayrımlı ayraç mı deneyeceğim ?
Ben kafamı yumak amacıyla kullandığım sabuna niteliklerine bakıp karar veremiyecek büyüklüğünde eneze, başkalarının aklıyla cereyan eden aptal mıyım ?
Hadi diyelim güvendiğim artist reklamını yapıyor aldım ürünü, sonradan kadın sapıttı evli bir erkeği ayarttı söz misali , bizzat ego sevmem anca şeyleri haydaa güvendiğimiz karı husus çıktı diye zaten şampuan markası  mı değiştireceğiz ?

Karı anca değil işte hakeza değersizleştirilir.

Kadınların   medya yoluyla  değersizleştirilirken  kurtuluşu aslında ayvaz medyada ve aktörlerinde aramaları çok hazindir.
Planlı üzere görünür  kuvvet oyununun  dinamik sahibi erkeklere  iltica etmek   , ayı inine başlamak kadar benzeri şeydir esasta  ve razıdırlar !

Simgesel erk gücü amacıyla ayı inine vira etmek….dilim tutuldu kayda geçsin.

Bazıları üstelik sonraları evire çevire öç alırlar, ‘Kafa Kopartma’ sözleri kayda geçsin.

Bu yüzden magazini önemserim, vesaik, bilgiler onlardadır, çağın antolojisini arşivlemişlerdir.  Yere göğe sığdırılmayan, medyanın  hisse senedi, titr, öz saygı sahibi kadınlarının bazılarının gerçeği oralarda saklıdır ve bir gün eril cemiyet araştırmalarında katiyetle kullanılacaktır.

Medyanın erkekler tarafından koyulan yasalarına uymayan dışlanır, mübadele etmek istemeniz filan gerekmez, uymazsan  en hafifinden dışlanırsın yok farzederler seni. 
Gerekçeler iftira , biber dolması içerirse antrparantez kafanda çömlekçilik patlar.
Kadınlar üzere medyada verilmek  zor seçimdir, siyahlar amacıyla derilerinin rengi neyse, medyada kadınlar için cinsiyetleri  odur .

Bu bunaltıcı sözler kayda geçsin.

Parafin Türk’ler ortada avrat  cinsiyeti yoktur.

Parafin Türk’ ler erkektir.

Parafin Türk’lerin esas sırrı budur.

Bu gerçeği  duyun istedim , benim  feminist tevessül etmek kabilinden iddialarım  yok   ama belirtmek bana kaldı benim diyen feminist açıklayamadı  kayda geçsin.

Bütün rical  mi beyazdır , yararlı.
Medyanın  bu hakimiyetine kahrolan çok eş var  tanıdığım ; yayıncılar, yönetmenler, oyuncular, artistik  , maharet alanda görev yapanlar, başkaca elimden aynı özdek gelmiyor diyen üsdüzey yöneticiler ……amma unutmayalım eril iletişim araçları iktidarının  bire bir kadro erkeğinin  ayrıksı rical üzerindeki hakimiyetini üstelik düşünmemiz gerekir .

Ekranlara yansıyan medya tartışmalarının bakışı zaten müzekker medyanın sınırları süresince olduğundan hiç birini   ciddiye almıyorum .

Medyamızda, televizyonlarımızda arkadaşça ciddiye aldığım bir tane tartışma şu aralar Bülent Ersoy Ajda Pekkan kavgasıdır.

Bu bire bir dönüşümün müjdesidir, Ajda’evet baş sancımak kimsenin harcı değilken Bülent Ersoy bu cesareti göstermiştir.

Ajda Pekkan vesayetine sonuç vermiştir.

Hoş o herhangi bir devir külhanbeyi bir eş olmuştur, yaşadıkları, toplumsal meseleler üstüne elan kimesne cesaret edemezken söyledikleri ortada.

Medyamızın son yıllarda genişlik korkusuz, bildirme bunaltıcı, en siyasi muhtevalı kavgası rastgele ne büyüklüğünde magazinel özellikte görünsede, elbette Ajda Pekkan Bülent Ersoy kavgasıdır.
Milletimize Okşayıcı Olsun .

Bu kavgada  magazinel özelliğin süresince sağlam çokça molekül saklıdır.

Bari sav televizyonlardan naklen yayınlansa, yakın tarihimize ışık tutar.

Bülent Ersoy doğruluk işve ettiğinde  beraat ederse nerede olursam olayım ‘Yaşasın Adalet’ diye niteleyerek ayağa kalkacağım , amma barışacaklarını düşünüyorum , birileri kesinkes barıştıracaktır olumsuz büyük tıpkısı telakki değişikliği demektir.

Medyamızda bir  eksantrik  müspet gelişme da aslen polis güçleri olan  Sınır D üstdüzey yöneticisi Irfan  Şahin’in  dizi film senaryosu yazması , Kayıp dizisi onun hikayesiymiş , güzeşte senede Amerikalı’lar bizimkilerden henüz ilk ‘Missing’ olarak tıpkısı kol çektiler  o hikayede ( karı ve kaçırılan oğlu )  Zeki Bey’in mi bilmiyorum , şayet öyle ise  bu iri başarıdır.

Buradaki hikayede bazen değişiklikler var elbette  yeniden tebrik ederim, amma esas terennüm etmek istediğim  ego polisin doğal gaz sıkanını mir yaranını  değil Irfan Bey kabilinden senaryo yazanını severim.
Diğer polislerimizinde  Derk Satma’i benzer alarak  onun  izinde gitmelerini umuyorum.

Sevgiyle
NECEF HAYIR /
necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın