’’BENİ HASTALIKLI BIRAKAN KOCAMIN BACAĞINI KIRDIM!’’

Biliyorsunuz genelde yazdığım seçkin yazıyı ayrıca kendi üzüntülerimi üstelik mizahla sarmalamaya çalışıyorum. Ama arada sırada yazmam gereken sizin bile yaz dediğiniz öyle haller var kim ki gülümseye mizaha çok uzak oluyorlar.

İçlerinde elem ve üzüntü oluyor, işte orada arada sırada kelimeler bitiyor, çaresizlik saksı gösteriyor ama tutmak bazen acıyı yok edemese de belki  tıpkı anlamda azaltıyor… Başıma mevrut aynı derinti şeyin paylaştıkça azaldığını tıpkı tesbit ettim, sizler da benimle paylaştınız, umarım azalır hatta yok evet…

Aşağıda sizden mevrut yorumları, noktasına de dokunmadan yayınlıyorum. Alelhusus tıpkısı tanesi var ki nasıl böyle tıpkı hesap evet , kadına çaba elbet Kuran ile bağdaştırılır inanamadım. Sizin birlikte pekâlâ yorumlarınız vardır diye o yazıyı de koymak istedim. Buyrunuz..

BAK AYŞE BU ŞAKA DEĞİL OKU !

Kadına şiddete yararlı antetli yazını okudum. Sana elan geçmiş üstelik yazmıştım bozuk yazılarına dair üç beş yakışmamış adla..Sevmiştim seni yazılarından, hayatta kalma çabana, ayakta kalma savaşına şapka çıkarmıştım. Seni takibim anca başladı ve devam etti…Baban, amcan Cenabıhak rahmet eylesin iri insanlardı ama seni izleme etmemde tek rolleri olmadı….

Geleyim sana bunu sebep yazdığıma: Yayınla diye Ayşe! Banko yayınla lütfen !

Ben 46 yaşındayım ve alil bir kadınım, ne mi sakatım? Kocam beni balkondan aşağıya attı Ayşe! Bire Bir apartmanın ikinci katından.. Allahtan sadece sakat kaldım! Tün eve geldi, birine boç servet vermiş ve servet gitmiş izansız alamayacak onu anlamış, ego bile bekliyorum ki sabaha servet bıraksın dahi meslek zamanı kızların kisve kırtasiyesini halledeyim…

Geç geldin dedim hem de kafan dolgunca, zıbar keşki amma yatmadan parayı da bırak ki sabah kızların alışverişini yapıyım…

“Sus len zıbar ocak” dedi. Ben da gırtlağına yapıştım tıpkısı zaman! Sen misin yapışan! Kaptığı kabil bıçağı üzerime saldırdı. Duygusal havliyle kendimi balkona attım komşulardan, etraftan arkalama istemek üzere. Ne olduğunu anlayamadan arkamdan beni itiverdi! Sonrası anlattığım kabil bilinen..

Son hatırladığım: cankurtaran, ağlayan çocuklarım ve hastane…

Hastaneden tıpkı çıktım kim  esen ayağım az daha debi etmiyor Ayşe!

Eve geldim, füru ağlıyor daim Temel babam sana hangi yaptı böyle? Seke seke yürüyosun” diye niteleyerek. Adam sabah akşam evde, elinde telefon, önünde bilgsayar kah kah gülmeler, sanki on paralık ayrımsız özdek yapmamış kadar bana.. Ego  olabilir olduğunca sakladım tabi ayazlık olayını, “Kendim düştüm” dedim herkese…

Bir gece yattım Ayse, kurdum kurdum, “Sen mi beni balkonda sıkıştırdın, beni balkondan attın, görürsün sen!” diye..

Ayşe bekledim durdum günlerce kişi içimde biriktirdim ve sonunda aynı cazibe yaptım; Ayrımsız akşam kızları anneme yolladım.Kocama anzarot balık sofrası kurdum değme şeyi unutmuşum kabil.. 2 şişe rakıyı bir güzel içirttim ona. Koca uyuştu ayağa kalkamadı, ben hangi mi yaptım? Elimdeki oklavayla vura vura kırdım ayağını…

Acıyı o zaman çokça anlamadı ama ertesi sabah inleyerek uyandı, ayağı mosmor.. “Hangi oldu bana?” dedi. “Düştün, sarhoştun, haydi ego gidiyorum demincek,sen beni balkondan attın Tanrı da seni ne ederse etsin!” dedim ve ekledim “Amma ayaklarımız denk, hayatımızın sonuna büyüklüğünde sen da  ben dahi topallayacağız. Oldu mu ?”
L.M

……………………………..
 
ŞİDDETE HAYIR DESEYDİNİZ YA…
 
Bence “Şiddete faydalı!”  kampanyası yapsanız elan mebzul olurdu..

Zira, belki fiziki değil amma ruh bilimsel ivinti uygulayıcı kadınların bir iki olduğunu kimesne söyleyemez.

Erkeğin cılız noktalarını bulup, bunu kullanan kadınlar acep ne şiddetin temsilcileri?

Erkeğin annesine, babasına ehil çıkması gerektiğinde,eşi marifetiyle acep hangi can kuşu haline sokulabildiğini sorgulayabiliyor muyuz?

Erkeğin kemirmek, gezmek, kovanlık kabilinden gereksinimleri acep psikolojik şiddete maruz kalıyor mu?

Yoksa sadece bunları yapmayan kadın mı şiddete maruz kalıyor?

:)) Neyse yaa bana ne..

Yazımı yayınlayayım falan demeyin sonra kendimi anlatıyor sanır dizge basık olurum…

Ego şiddetin değme türlüsüne yararlı diyorum.. Eşey ayırmıyorum yani..
 
Saygılarımla
 
M.A.S
………………….
MERHABA AYŞE HANIM,
Benzeri hikaye bile benden..

6 ya dahi 7 yaşındayım. Gecenin bire bir yarısı yerleşme odasından gelen sese uyanıyorum. Kalkıyorum sobanın arkasına saklanıp odaya bakıyorum.. Babam annemin boğazını sıkıyor,tıpkısı yandan  tokat atıyor… O an kim acım tarifsiz..  Şu dakika size yazarken de ellerim titriyor…

Tekraren bir sahneye tanık oldum.. . Kendine güveni sıfır , içine bulutlanmış bire bir çocuk yerine büyüdüm.

Şu an 27 yaşındayım iki senedir evliyim. Eşim sesini yükselttiğinde üstelik korkuyorum evet bana bire bir özdek yaparsa evet annemin yaşadıklarını yaşarsam diyerek.. Gereksiz bir savunma duygusu var beni strateji eden.

Sizden ricam bu yazıyı yayınlamanız. Anneler babalar katiyen evlatlarını hakeza sahnelere maruz bırakmasınlar, bırakın şiddeti yanlarında seslerini dahi yükseltmesinler. Bala namına ahval haddinden fazla farklı algılanıyor, “Ben mi tıpkı molekül yaptım üstelik annemle babam uğraş ediyor” diye niteleyerek düşünüyorsunuz.
 
Sevgilerimle
S.A
……………….. Sayın Ayşe Aral,
 
Cuma günkü yazınızda “Özellikle benzeri tanesi var ki pekâlâ böyle aynı basiret evet , kadına yol pekâlâ Kuran ile bağdaştırılır inanamadım” demişsiniz. Galiba kim siz da inandığı dini ferah bilmeyen, kitabını bilgisiz, körü körüne inananlardansınız.

Size bahis konusu mektubu yazan okuyucunuz sonuna büyüklüğünde sadık. Bakın Kaşık Düşmanı suresi 34. Ayet ne diyor (bu aktarma Diyanet İşleri Bakanlığının mealinden – genişlik hafif mana bu. Başka mealler haddinden fazla çok elan sert ve kadını daha üstelik aşağılayan şekilde yapılmışlar):

Avrat 34:
“Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Tıpkı dahi erkekler zat mallarından harcamaktadırlar. Gür kadınlar, itaatkârdırlar. Cenabıhak ’ın koruması yardımıyla onlar üstelik “gayb”ı korurlar. Evlilik yükümlülüklerini reddederek başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara ibret verin, onları yataklarında bekâr bırakın. Bunlar yarar vermezse onları dövün. Şayet itaat ederlerse, imdi onların aleyhine başka benzeri öğün aramayın. Zahir Tanrı, çok yücedir, çok büyüktür.”

Unutmayın kim bu takkadak biricik ayrımsız ayettir, sizin körü körüne inandığınız bu ilmek kitabında kadınlara karşı o büyüklüğünde iri aşağılamalar vardır ki okusanız hayretler zarfında kalırsınız. Amacım inancınızı eskitmek değil, amma bence inandığınız dinin kitabını bire bir baştan sona okumalısınız!

Salim kalın.
Z.M.

NOT:Doldurma girmeden uyumam,saat 02:30 itibariyle mevrut önceki okur yorumu…
 

CANAN  ARAL,

Kadına şiddete yarayışlı da tamam genlerimize, dokumuza etkili ve peşin üstelik avrat vasıtasıyla kabullenmiş olan erkeğin kadını dövebilmesi hakkını kuşkusuz kaldıracağız.

Bakınız bu toplumun çabucak tamamı müslümandır . Ve mir pusula olan Kuran ’de kadına dolgunca kötülük vermeyecek şekilde vuruş hakkı ilahi irade olarak verilmişse,
Bostanı ver,kadını er yetiştirir,
kadın,Saçı detaylı aklı kısa,+
hanım,
Erkek karısını sever dahi döverde,
Kadınının gözü yaşlı saçı buğulu kalacak
Allah kadını erkeğin kaburga kemiğinden yarattı ve bir tabir gelenek ve inanç öyle birden bire gitmez.
Geçenlerde benim yanıma sekreter yerine benzeri kız harıldamak amacıyla geldi. Üç ilkokul bölüm çalıştı. Ayrımsız da baktık ki kızın kısmeti kullanılmış. Dört kızı olan bir koca müştehi olmuş. Sonraları babası 7 bin TL ye kızı sattı herife ortak kendisine. Savcıya gitti, karakola gitti, Içtimai Hizmetler Müdürüne gitti amma umar olmadı. Ve kızı bağırta bağırta verdiler. Ve biz KADINA ŞİDDETE HAYIR diyoruz. Ama bu versiyonlar bağımlı kim yıkılmak kadar içindir.
Selam ve sevgilerimle.
Akay A.-IĞDIR
(Antre yazımda bahsettiğim istimara buydu! )
………………………………
 
SEVGILI AYŞE,
Ruhunu ve yazılarını çokça muhip bire bir hatunum ben! Ayrıca eşcinselim,yani sevici….
Senin yazılarını elan sen önce yazmaya başladığın haziran ayından beri sevgilimle bu arada okumaktayız. Hatta bir ahit sana dayalı kılükal de yaptık: “Bu karı çokça kıpırdak ve tıpkı yanı çokça eş” diyerek (bunun psikolojide tıpkısı adı ve tanımı var)
Geçen günkü yazın “Kadına şiddete yarayışlı!” başlığını taşıyordu. Sülale insan biz, Ayşe zaman komik ne yazdı derken bunu görünce ilk ilk bire bir of dedik Ayşe ’nin yazısı korkulu reşit diye amma sonra da sana cam kaldırdık az buçuk düşününce……
Tığ azınlığız ve mutluyuz Ayşe! İki dönme ilk bitişik dairede oturan komşumuzun evinden kadın çığlıkları geldi, besbelli patak yedi. İçimiz acıdı, sabaha büyüklüğünde uyumadık iki acı lezbiyen. Kısası şu, mademki hakeza tıpkı harekete başladın bizi akseptans edersen canla başla, hatta maddesel adına bile yanındayız..”

L.S. ve A.C.
…………………..
AYŞE,
 
Kadına makbul şiddetli ilişik yaptığım ayrımsız ışık çalışması..
 
 
Bırak Beni..
İçimde öfkeler birikti
Patlamak üzere şuurum
Yenemedim gitti
Yine galip artık gururum

Hangi varsa aldın elimden
Sus vurdun dudaklarıma
Neşemi, kederimi üstelik
Bereketli ateş çocukluğumu sokaklardan

Bırak beni umuda sarılayım
Bırak ki yaşayayım
Durmaz içim dahi bu düzgüsüz öfke
Bırak beni !

Ozan: Bilinmiyor

İlknur Ersan

Ayşe Aral /Hürriyet

 

Bir Cevap Yazın