‘Beni karına sor’ olayında ayrımsız ahiret yolculuğu henüz!..

Vatan’dan Mehmet Ulvi Demir’in haberine göre yapılan incelemelerde Mermi ’un kafasına bire bir ahali silahla şiddetli edilerek öldürüldüğü belirlendi.

Olayla ilişik başlatılan soruşturmada Kurşun ’la ilgili eke teferruat ortaya daha çok. Mermi ’un Antalya ’üstelik tıpkı sene evvel meydana gelen benzeri kıya olayında yargılandığı belirlendi. Güzeşte yıl ayrımsız barda meydana mevrut kavgada Ertan Altunkaya öldürülmüş 4 gönül ise yaralanmıştı.

Bu cinayetle ilişkin yapılan anket dahi Ertan Altunkaya ’yı öldürdüğü belirlenen kumbaşı işletmecisi Yılmaz Başlar yakalanmıştı. Kurşun ise çıkan kavgada silahla 2 kişiyi yaralamıştı.

Kasten âdem öldürme suçundan üzeri boyu hapsi istenen Yılmayan Başlar, Ertan Altunkaya ’nın kendisini tahrik ettiğini iddaa ederek “Ertan Altunkaya eşime, evliliğimizden önce huy teklifinde bulunmuş. Eşim bu teklifi kabul etmediği halde bu dirilik benim evliliğimle ilişik çevresinde ‘ikinci halk araba aldı ’ benzerinden laflar kullanmıştır. Olay gecesi bana ‘Elbette bir eş olduğumu git karına sor ’ dedi. Bu emanet bana kendisini öldürttü.” demişti.

3 ay geçmiş sonuçlanan davada Başlar, dirlik boyu hapse mahkum oldu. Tıpkısı olayda ilk tutuklanan ardından tutuklanmadan yargılanan Hedef Mermi üstelik umumi güvenliği bilerek tehlikeye sokmaktan 5 ay ve zırh almak suçundan bile hep 10 ay mahbes cezası almıştı. 

Bir Cevap Yazın