Bensu Soral hayallerini anlattı

Bensu Soral’ın Hürriyet’te yayınlanan röportajı..

* Sizi en son, vaktinden çokça evvel reyting kurbanı olan “Şekerli Aşağı Yalancılar” dizisinde izledik. Sektördeki bu kapsam sizi demoralize etmiyor mu?

– Belki 5 kısım falanca sürseydi zehir olabilirdim. Amma 13 sektör çektik ve haddinden fazla tadında bitti. Haddinden Fazla domuzuna bire bir yaz işi kendisine kaldı. Mutluyum hakeza bir aksiyon yaptığım için.

* Seçme yıpranmamış hisse senedi sana üçkâğıtçılık anlamında bire bir şeyler katıyordur. O anlamda yıllarca tek tıpkı işe takılıp tükenmek yarar ihtimal…

– Benim şu anne büyüklüğünde oynadığım karakterler adi yukarı birbirine yakındı. O yüzden ekstra tıpkısı husus kattıklarını söyleyemem esasen. Ama kategori süresince yönetmenden ve şan arkadaşlarından çokça husus öğreniyorsun.

* Bilcümle eş roller katlanmak, oyunculuğuna ket vurmuyor mu?

– Tabii ki. bazı bazı ben dahi bunun stresini yaşıyorum. Aslında değişik roller almam henüz gür evet.

* Peki şüphesiz benzeri ıra olsun istersin?

– Kötüyü oynamak istemem türkçesi. Belki beyaz perde filmde gibi ama dizide faydalı. Çünkü bir sefer biberli alengir alınca üstüne yapışabiliyor, kariyerine o şekilde bitmeme ediyorsun, bu da beni korkutuyor. Dolgunca ama keskin tavırları olan ayrımsız kızı canlandırmayı yeğleme ederim.

BENSU SORAL

DİŞLERİME LIF TAKTIRDIM ONLAR ÇIKANA KADAR DIZI FILM NAMEVCUT

* Yaşının karakterlerini mi yutturmak istersin yoksa senden yaşca şişman birini mi?

– Yaşımı, hassaten yaşımdan basit karakterleri…

* Illet?

– Şansım yaver giderse ileride doğrusu balaban yaşları oynayacağım (gülüyor). Ve o devir geldiğinde, bu yaşları istesem üstelik oynayamayacağım. Tadını çıkarayım şimdilik.

* beraber seri çalışmalarına meydanlık vermişsiniz diye niteleyerek duydum, yanılıyor muyum?

– Çokça durmak denemez. Dişlerime tel taktırdım, onlar çıkana büyüklüğünde seri fayrap etmek istemiyorum.

* Hangi antlaşma çıkma teller?

– Mesafe böylece özgürüm (gülüyor).

* Bir Tane etken diş telleri miydi yoksa az buçuk kesel etme arzusu mu var?

– Açık bildirmek icabında biraz dahi gezmek istiyorum. Okulumu dondurmuştum, gene ona başladım. Yoksa ayrıksı yırlamak bitmeyecek.

* Ne ekol?

Mimar Sinan Güzelce Sanatlar Çizge Bölümü ’nde okuyorum.

* “Lezzetli Aşağı Yalancılar”daki Şükrü Özyıldız ile olan öpüşme sahneleriniz haddinden fazla konuşuldu. Bu ebat sizi huzursuz etmiş miydi?
– Sebep tasalı etsin, bence çokça katıksız bir sahneydi. Gayrı sahnelerden farkı yoktu. Sonuçta seçkin fon oyunun aynı parçası, esas değil. Benim tıpkı şeyler hissetmem bile olanaklı değil haliyle… Şükrü ile koltukta oturup konuşmam ile öpüşmem ortada fark bulunmayan.

* Amma o sahnenin Şükrü Özyıldız ile sevgilisi Minnet Ovalı ’nın arasını açtığı, ayrıca bu yüzden gelişmemiş tıpkı hicran yaşadıkları sav edildi.

– Beni bilici biliyor. Anca dedikodulara ne ego, hangi ailem ne bile mail çevrem takılır.

3-4 YIL SONRADAN YURTDIŞINA YERLEŞMEYİ PLANLIYORUM

* Oyunculuğa istemeden başlamışsınız, akla yatkın mu?

– Tamam, normalde bu hareket hiç aklımda yoktu. Biliyorsunuz ablam (Kahkaha Soral) aktör ve onun hangi kadar yorulduğunu görüyordum. Ego birlikte onun tersine fazlasıyla abat tıpkısı herif olduğumdan, bu hareket hiç yunak gelmiyordu. Ablamın direktör ve oyuncu arkadaşları, “Gel seni birlikte alalım dizilere” diyordu, ben gelişigüzel seferinde “Namevcut, evvel okulum bitsin” diyordum. Derken bir periyot menajerim “Bak ayrımsız iş var, beş altı çalışacaksın, yorulmayacaksın” dedi, ikna etti. Devamı dahi geldi. Ve bayıla bayıla, istekle yapıldığında o büyüklüğünde yumruk olmadığını gördüm.

HANDE SORAL

* Ablandan oyunculuk anlamında destek alıyor musunuz?

– Almaz mıyım? Proje seçiminden kazara her konuda haddinden fazla koruyucu oluyor.

* “Olur, imdi düzencilik yazmak istiyorum” diyeceğiniz noktaya geldiniz mi?

– Düzencilik yapmaktan haddinden fazla memnunum. Ama üç ya dahi dört yıl sonralari Türkiye ’den gitmeyi düşünüyorum.

* O illet?

– Değişik yerlerde sürmek, hayatın tadını anlamak kabil bire bir niyetim var. Çizge tasarıma ağırbaşlılık vereceğim.

Tiyatro amacıyla aşkın heyecanlıyım

* Ufukta ayrımsız beyaz perde projesi var mı?

– Elan evvel haddinden fazla pir tekâlif geldi amma değişik sebeplerle hiçbirine “tamam” diyemedim. Benzeri süredir birlikte diş teli engelim var…

* Ya seyir?

– Oyun amacıyla fazla ateşli ayrımsız kızım. İsterim amma benim amacıyla tahakküm çok.

KIRMIZI HALIDA DÜMDÜZ VE ŞIK OLACAĞIM

* Bu yılki Pantene Kızıl Kelebek Ödülleri töreninde, “Yıldızı Parlayanlar” kategorisinde hediye alacaksınız. Neler hissediyorsunuz?

– Evvel duyduğumda çokça şaşırdım, hiç beklemediğim bire bir ödüldü. Tabiatıyla kim kariyerim açısından çok mebzul ve kurum verici aynı bergüzar. Kendimi haddinden fazla bahtlı hissediyorum.

* Kırmızı halı hazırlıkları başladı mı?

– Çoktan başladı… Aşkın hazır biri olmadığım üzere sade benzeri şıklık yeğleme ettim. Al halıda kişi yaşıma makul bir giyim, saç ve makyajla yürüyeceğim.

* Hususi görk ritüelleriniz var mı?

– Var… Bilfarz annemin tavsiyesidir, yüzüme kahve telvesiyle peeling yapıyorum. Onun dışında kozmetik yayın alışverişinde birlikte ablamdan düşün alıyorum.

Bir Cevap Yazın