Bensu Soral’dan ‘farklı’ meşruhat

Elle’den Serli Gazer Boyacı’nın röportajı…

Instagram ’üstelik çok başarılı kareler çekiyorsunuz. Bize biraz eşlem söyler misiniz? Bilfarz kullandığınız filtreler ya üstelik uyguladığınız taktikleri..

– Öncelikle teşekkür ederim. Instagram sayfamı blog gibi kullanmayı seviyorum. Herhangi Bir çektiğim fotoğrafı değil, elan evvel yüklediğim fotoğraflarla ahenkli kareleri paylaşmaya ilgi ediyorum. Üste arkadaşlarımla fotoğraflar çektiğimiz ant hepsi sayfasında paylaşıyor. Amma o rubai benim sayfama görsel namına uymuyorsa ego paylaşmıyorum. Bir Vakitler arkadaşlarım bu duruma bozulabiliyordu amma alıştılar. Hazır filtreler kullanmıyorum. Fotoğrafa göre, kontrastı evet dahi rengiyle oynuyorum yalnız.

Sizin üzere Yersiz Kamus ’te yazılanlar amacıyla hangi diyorsunuz?
Kaşları açık ve gözleri mülevven bire bir güruh kişiye benzetiliyorum. Saydığınız isimlerin ikisine birlikte bayılıyorum. Beni aşağı onlara andıran tıpkı makule gibi görüyorlarsa ne mutlu bana!

KENDİN DOĞMAK COOL OLMAKTIR

Cool olmak nedir sizin amacıyla? Bu terimi zahir tanımlarsınız?

– Hayatına giren insanlara ya birlikte girdiğin ortamlara göre eşkal almak yerine, giderek kendin tevessül etmek cool ’luktur bence.

Oyunculuk sizi ne açılardan gönül tokluğu ediyor?

– Haddinden Fazla çok insana ulaşıp onların meccani sevgisine şahit olmak sanırım. Ben bile onlara hayran oluyorum.

Peki ne açılardan huzursuz ediyor?

Mesai saatlerimiz beni yer zıt etkileyen yanı. Oyunculuğu çok sevdim ama değme bölüm hoppadak iki-üç saat dalmak hangi kadar metin, tartışılır. Bu yüzden mahsus aynı süre sonradan asıl mesleğim ve hayalim olan grafik tasarıma görünmek istiyorum.

BENSU SORAL

Sektörde neyi tagayyür etmek isterdiniz?

– Bu tabiatıyla ki bana düşmez amma dediğim kabil, emek saatleri az buçuk daha belli belirsiz olsaydı, ömrümün sonuna kadar, şansım ayan olduğu sürece aşkla bitmeme ederdim oyunbazlık mesleğine.

Hayalinizde lacerem benzeri karakteri canlandırmak var?

– Benzeri beyaz perde filmindei söz gelişi saf ortamda hararetli, bakımsız, ilkel bire bir sahn süren genç kız karakterini canlandırmayı çok isterim. Ama bahsettiğim şey kısırlık değil, kızın tercihi olan bir yaşam

KENDİNİ ADAMAKILLI SAĞLAMAK ÜZERINE…

Kendinizi fena hâlde buluyor musunuz?

– Bed olduğumu düşünmüyorum. Amma bana gelene kadar iyicene o büyüklüğünde haddinden fazla kadın var kim, kendime güzelim demeyi haksızlık yerine görüyorum.

Beslenme ve sporla aranız elbet? Bire Bir rutininiz var mı?

– Çok ilgi ediyorum. Burcu Kuş ’la çalışıyorum. Bana değme zaman, içinde zinde yiyeceklerin bulunduğu tıpkı paket yolluyor. Hemen onları yiyorum. Onun dışında haftada üç dolaşma spor yapıyorum. Ne büyüklüğünde haddinden fazla spor yaparsam, o büyüklüğünde ongun hissediyorum.

“Multitasking” çağındayız. Düzencilik dışında yapmaktan sağlık aldığınız tıpkı şeyler var mı? Bunu işe dönüştürmeyi on paralık düşündünüz mü?

– Dediğim kabil çizge tasarımla ilgileniyorum. Ayrımsız projede düzlük almadığım zamanlar, reklam filmlerine storyboard ’lar hazırladığım oldu. Zamanı geldiğinde ağız ağıza bu mesleğe eğilmek istiyorum.

Yer sevdiğiniz özelliğiniz nedir?

– Bire Bir olumsuzlukla karşılaştığımda, o durumu zamana bağlıyorum hep ve bu yüzden cura şeyler macerasız çarpık çurpuk canımı sıkamıyor. Sanırım bildirme sevdiğim özeliklerimden biri bu.

Peki yer sevmediğiniz?

– Unutkanlığım kesinlikle arz sevmediğim özelliğim. arada bir bu format beni utandırıyor.

Modayla aranız lacerem? Hangi yollarla takip ediyorsunuz?

– Sosyal medyadan takip ediyorum. Ama modaya uyduğumu söyleyemem.

Kişisel stilinizi şüphesiz tanımlarsınız?

– Haddinden Fazla abat ve karışık tıpkısı stilim var.

Ne giyeceğiniz üzerinde haddinden fazla kafa yoruyor musunuz?

– Derli Toplu tıpkısı yere gidiyorsam hangi giyeceğime haddinden fazla aşkın mir yoruyorum. Amma günce urba tercihlerimde beş zaman yeterli.

Üslup ikonunuz kim?

– Stil ikonum namevcut amma 70-80 ve 90 ’lar modasına elbise seçimlerimde çok rastlayabilirsiniz. Arz hoşlandığım dönemler.

Bizimle yaptığınız elektrik karşı ne düşünüyorsunuz?

– Foto çekimi için stüdyoya girdiğimde beş altı emanet, “Bensu, bu kıyafetler kül senlik” dedi. Benzeri baktım, gerçekten gardırobumda kâin evet de olmasını isteyeceğim tarzdaydılar. Bayıldım! Maskülen duruşu seviyorum…

Gelecek neler getirsin?
– Mutluluk, pozitif değme duyguyu havi benzeri fehva. O yüzden gelecek, herkese, lütfen mutluluk getirsin!

Bir Cevap Yazın