Benzin zayıflatır!..

Ramazan ayında ve bayramda günlük beslenme düzeninin değişmesi ile meydana gelebilecek kilo değişiklikleri keyif sorunlarına bozukluk oluyor. Uzmanlar, ramazanla alay malay alınan kiloların her bölüm eğlenceli yerine içilen iki çamçak sütle verilebileceğini savunuyor.

Ramazan ayında günce tagaddi düzeninin değişmesi ile alay malay kilo alımı üstelik sürat kazanıyor. Uzmanlar özellikle sahurda içilen sütün kişiyi hem tok tuttuğunu hem bile baş döndürücü kilo alımını engellediğini anlatım ediyor. Kilogram sorununun minimum düzeye inmesi üzere metin ve tafsilatlı müddet tok tutan glisemik indeksi faziletli yiyecekler tüketilmesi gerektiğini tamlayan uzmanlar tınlamalı kendisine her çağ içilen iki çamçak sütün da kilogram alımını önlemede heybetli benzeri nevale olduğunu anlatım ediyor.

Prof. Dr. Neriman Akide, vücudun ramazan ayında değişen beslenme düzenine uzlaşma sağlama sürecinde yağ tutabileceğini belirtti. Bu düzen değişikliklerine alın sahurda içilecek benzeri boduç benzen ile kilogram alımının yavaşlayacağını kaydeden Inanç, “Mufassal sürekli açlık bazal metabolik hızda yavaşlamaya ve ramazan böylecene kilo alımına sebep oluyor. Ramazan ayında alışılan bu düzenin bire bir ay bilahare değişmesi vücudun ayrımsız tepkileri tekrarlamasına neden oluyor. Antrparantez bayramda tüketilen gıdalar ile gelişigüzel hazım sisteminin dengesini fethetmek sunturlu zorlaşıyor ve güç kilogram almaya bitmeme ediyor” dedi.

Bu sorunların sıklıkla kilogram alımı ile başladığını ve obezite hastalığı ile sonuç bulduğunu dile getiren Inanç, temas ahit eğlenceli adına tüketilen sütün, kişiyi çok kilolardan uzak tutabileceğine ilgi çekti.

Bir Cevap Yazın