Berceste Erdoğan’dan alışılmadık açıklamalar

Sabah’ta yer alan habere bakarak programa 45 yıl süresince cemaatte fariza düz ve Gülen’in sağlıklı kolu adına gösterilirken cemaatten ayrılan Latif Erdoğan’ın açıklamaları damga vurdu.

Işte o açıklamalardan satırbaşları…

Latif Erdoğan: Dini liderlerin arz şişman özelliği topluma takva sahibi görünmektir. Ana züht sahibi olsa anca görünmez. Anca evet. Topluluk ortamında hakkımda gıybetin seçme türlüsü yapılıyordu. Fethullah Gülen dahi konuşulanları dinliyordu. Aha bunlar güven sarsıcı şeylerdi. Gülen, ehil içinde fevkalbeşer benzeri varlık üzere görülüyordu. Gülen’den gelen temas idea topluluk ortamında gökten gelen benzeri kuvve kadar algılanıyordu. Gülen’in yaptıkları Türk Islamlık tarihinin yer büyük ihanetidir. Büyüklük yurt deyip mutluluk aleyhine çalışmıştır. Şahsiyetli hiçbir herif bu insanın arkasından gitmemeli. Giderse bunun hesabını veremez. Gülen’in yapacağı arz ferah gelişim teşkilat yapısını arıtma ederek Türkiye’ye dönmektir. Şevket açısından bu yapılanmanın tasfiyesi şarttır.

“GÜLEN’İN ABDULLAH ÖCALAN’DAN TEK FARKI NAMEVCUT”

Gülen’in Abdullah Öcalan’dan hiçbir farkı yoktur. Diyanet âlimliğini bırakın o hoppadak benzeri hareketin lideridir. Gülen, yaptıklarını dini kullanarak yapıyor. 45 senem Fethullah Gülen ile geçti. Alicenap bir eş onun takiben gitmez. Şu anda bu ehil mezara girmiştir, gömülmüştür. Bu örgütten yarayışlı aramak aptallıktır.

“GÜLERCE CEMAATİN YAPISINDA HIÇBIR ÖZ DEĞİLDİR”

Güzel Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Hüseyin Gülerce hizmetin tek şeyi değildir. Gülerce, Gülen örgütü süresince herhangi birey da olamamıştır. Temel yapıda yoktur. Çekirdek kadroda ki varsa ana idare ve topluluk odur. Esas çatı mecmu 50 kişiden oluşur. Fethullah Gülen’e intizar ettiren yanındaki yalakalardır.”

Pazartesi akşamı Sevilay Yükselir’in sunduğu %100 Siyaset Programında, “Alelade Fethullah” isimli bire bir kaset yayınlanmış ve bu görüntüler tepkilere neden olmuştu. Sevilay Yükselir’in “Fethullah Gülen birine kızdığı ahit nasıl değişiyor? Kendiliğinden geçiyor” diye yayınlandığı video, toplumsal medyadan mevrut tepkiler üzerine Fidel Okan yoluyla açıklığa kavuşturulmuştu. İddiaya göre Sevilay Yükselir, kaseti yayına verirken bu gerçeği gizleyerek negatif aynı matlup oluşturmaya çalışmıştı.

Sevilay Yükselir iddialara ‘Deşifre’ programında yanıt verdi… Aha gazeteci-yazar Sevilay Yükselir’in açıklamalarından satırbaşları…

“Beni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Kocaman olan yayınladığımız görüntülerdi. Görüntü ve vesaik ayn ardı edildi. Bir HSYK Hakiminin evinde çıkan belgelerin bilgi olması gerekirdi. Bu taş kabil bire bir haberdi. Ama burada konuyu paralelciler mevziinden çıkardılar.

Defolu tıpkı çocuğun babası üzerinden aşağılama haddinden fazla biberli benzeri ebat. O konuşmaları tıpkı ilmek âlimine yakıştıramadığım üzere yayınladım. Ayrıca Fethullah Gülen’in din alimi olduğunu birlikte düşünmüyorum. Belgeleri bana andıran yolu ile ulaşan aynı vatandaş verdi. Bu görüntüleri HSYK Hakimi Saika Balkır Ankara’nın benzeri köyüne yakmaları amacıyla göndermiş. O arada köyden Tayyip Erdoğan hayranı biri bu cd ve belgeleri ele geçirip benim ile alay malay 8 kişiye elan gönderiyor. İçlerinde gazeteciler birlikte var, amma geçmiş arayan ego olduğum üzere doküman ve görüntüleri bana verdi” diyerek konuştu…

Bir Cevap Yazın