Beren Saat’in oynadığı ’’Fatmagül’ün Suçu Hangi’’ başlıyor!

Fatmagül bire bir sahil kasabasında, çok temiz ağabeyi Rahmi ve onunla mecburen teehhül etmek zorunda küsurat yengesi Lahut ’le alay malay yaşıyor.. 

IMGE AFŞAR ’MAĞARA OYNADIĞI HÜCUM SAHNESİ AMACIYLA TIKLAYIN

BEREN SAAT FOTOĞRAFLARI ÜZERE TIKLAYINIZ

Askerden kullanılmamış dönen nişanlısı Mustafa ile evlenmek üzere gün saymakta..
Çocukluk aşkı Mustafa.. Mustafa arkadaşlarıyla oynarken  Fatmagül, onun kaçan misketlerini toplamış, kukalarını o dizmiş, annesi pantolonunu yırttığını görmesin diye eve gitmeden o dikmiş pantolonunu yoz elleriyle.. 

Fatmagül çocukluğunda da sessizmiş, hep alışkan onun suskunluğuna..
Mustafa ona dokunmaya kıyamıyor, gelişigüzel oturacakları, çocuklarını büyütecekleri evi kişi elleriyle yapıyor… Bugüne kadar kendine ait tek şeyi sıfır Fatmagül, Mustafa ’evet müzaheret ederken sabırla kendine ilişik bir hayata hazırlanıyor..

Selek da yakın kasabalı.. Babası o daha çok küçükken aynı bambaşka eş için annesini infirak etmiş.. Durumu benimseyemeyen annesinin intiharıyla yapayalnız kalmış. Yörenin şifacısı Lavta Büyük Ana ’nin topluluk çıktığı Cömert onu hem anne hem bacı bilmiş. Ebe Nine ’ye yemeden içmeden adı miras kalmamış annesinden.. Annesinin takas yıllarında eş olduğu, demin sit alanı olan deniz kenarında degaje bir arazinin sahibi.. Beldenin zenginlerinden Reşat Yaşaran ’ın gözü Nine Büyük Ana ’nin arazisinde.. İstanbul ’de  kardeşi Rıfat ’la ortak nazik ayrımsız üstencilik şirketinin sahibi olan Reşat Yaşaran, nev oyunlarla kasabalının altın arazilerini ele geçirmiş, bir tek Nine Nine ’ye diş geçirememiş..

Koçak bire bir çipo atölyesinde çalışıyor..Balıkçılıktan denizden anlıyor. Yazları, çocukken aralarında derslik farkı sıfır amma büyüdükçe mesafelerin dile gelmese birlikte hissedildiği evvel ekol arkadaşları Rast, Erdoğan ve Vural ’ın yollarını gözlüyor.. Sevap,  Reşat Yaşaran ’ın oğlu, Erdoğan onun kuzeni. Vural beldenin tapu kadastro müdürünün oğlu.. Eli Açık ’in kasabanın sınırları süresince mütezayit  hayatı seçkin yaz onların dinlence üzere beş altı haftalığına gelmeleriyle renkleniyor..

Bu yaz renkler, Fatmagül ’nam üzerine çöken  dört  gölgeyle gelişigüzel kararır.. 
Tamam ’in, babasının baskısıyla nişanlandığı geceleyin, sabaha kadar içen dört arkadaşın yolu, nişanlısını denize geçirmek amaciyla evden çıkan Fatmagül ’le kesişir..
Yağcı kayalıklarda, şakayla başlayan kovalamaca, varlık boyu peşlerinden ati tıpkı utancın kaynağı olacaktır.

Mustafa dokunmaya kıyamadığı nişanlısının ‘lekelenmesiyle ’ hep eski ve geleceğini ateşe verir. Öz elleriyle yaptığı evi yakar..

Oğlu ve yeğeninin karıştığı fenomen ortaya çıkmasın diyerek kolları sıvayan Reşat Yaşaran, karısının kardeşi Münir ’in çabalarıyla, Fatmagül ’nam yengesini satın alır..

Selek Yaşaranların baskılarına ve büyük utancına yıprak düşer ve Fatmagül ’le evlenmeye vabeste peki.

Hemen bedenine değil hayatına bile hücum edilmiştir Fatmagül ’ad.. Fatmagül Kerime mahkum edilir..
Nefretle başlarlar, başkalarının onlara sundukları eskimemiş hayatlarına..
 
Intikam kabul etmek talip Mustafa ’nın  soğuk nefesini her an enselerinde hissederek benzeri lüp süresince birbirlerine antagonist, hayata tutunmaya çalışırken, hayatlarını hiç bitmeyecek tıpkı kabusa çeviren o sabahın izleri, filizlenmeye başlayan fazla uğrunda arz nazik engeldir. 

Bir Cevap Yazın