BERGÜZAR EDVAR’IN TÜRBAN KORKUSU!

Dürü Edvar ’ın Türban Korkusu!

Vaaayyy Armağan vayyyy… Sen bu Hallere düşecek eş mıydın?

Ayrımsız çevrim senin amacıyla monitör seyrederken “ayıptır yahu sana bu kaypaklık yakışıyor mu” diyeceğimi on paralık düşünmezdim.

Benim tanıdığımı sandığım Ödül Çağlayan adaletli tıpkı herifti! Ama geçkin tün, FOX TV ekranlarında yayınlanan Popstar Alaturka yarışmasında Hediye Çağlayan tek lügat ile kendini bitirdi.

Yahu sen bu kadar vicdansız bire bir koca olamazsın….

Armağan Çağlar aynı yarışma programında kendini “Balaban Türk Düşünürü” zannedip alakasız bire bir yerde, hiç üzerine uhde değilken, tek gereği yokken, “Eğitim özgürlüğüne inanıyorum, kızlarımız üniversiteye türbanla girebilmeli” diyerek siyasal bir konuya el atmış oldu.

Adama sorarlar o görüşlerini tavzih etmek üzere bu yarış yerimi, Antrparantez konuyla hangi alakası vardı o anda?

Hayrola bu endişe kime sebep?

Dürü ’ı tanımasam hükümete yalakalanıyor, acep imal şirketinden TRT evet da taraftar medyaya izlence pazarlamak için mi bunu yapıyor diyeceğim. Amma Hediye ’ı tanıdığım kadarı ile bu kadar düşürmez kendini.

Ancak söylüyorum Bergüzar ’ın girmesi müstelzim bir laf değildi.

Popstar Yöntemsiz ’de tıpkı geçmiş yaşandı. Türbanlı müsabık Çiğdem Bayan sahnede… O zehir yay cerbezeli Bergüzar ’ın karşısında… Ben zannediyorum ki Ihsan kükreyecek…

Nerdeeeee… Kediye döndü resmen, Pıtsı, ürktü, korktu…

Birlik “Bittabi antlaşma değişti Dürü bile değişti” olayı.

Ahmet Kaya ’nın balaban yeğeni Sancak Bağdatlı ’yı cümleleri ile yerden yere vuran, “bu star yarışması sen bu görüntünle star olamazsın, fon üstelik şöyle olmak gerekir, hakeza görünmek gerekir” diye yüzlerce maddeyi ardı ardına sıralayan Dürü Çağlayan ’ın dili uğramış sus parmak.

Ne bu Türban Korkusu Dürü…

Hangi bu çifte standart (arkadaşım olmazsan iki yüzlülük diyeceğim)

Sana yakıştı mı sus parmak kalman? Hani siz Film Yıldızı arıyordunuz Bağış, hani sahnede gerekenler, hani duvara asılacak poster kişilikler?

Esbak 11 yarışmada yaptığını bırakmadığın 220 yarışmacının ahını almıyor musun?

Türbanlı yarışmacıdan Popstar gayrimümkün Hediye, sen tırsıyorsun ama ben söyleyeyim GAYRIMÜMKÜN!

Evet önceki yarışmada öyle allahsız ama akla yatkın eleştiriler yapmayacaktın ya de karşına Türbanlı bire bir müsabık geldiğinde tekrar akıllıca konuşacaktın…

Açacaktın bayramlık ağzını, bu benzeri Popstar yarışması, tığ star arıyoruz, sahnede şöyle giyinmen gerekir bu Show Biz naralarını sıralaman gerekiyordu.

Neyse çıkıp “ya ant değişti benim fikirlerim üstelik değişti” demen gerekiyor. Ya birlikte “ben bundan geçmiş bütün yarışmacılara yanlışlık yapmışım söylediğim temas madde yanlışmış özür dilerim” demen gerekiyor. Amma gene da sen bilirsin güzelim.

Vakit Kaybetmeden bu güne büyüklüğünde senin değme cümlenin arkasında durmuş biri adına söylemem gerekir kim; AZILI benzeri duruma düşürdün kendini…

Geçmiş Olsun…

Tunç Erden Yakar

Bir Cevap Yazın