Beş Altı cinslik haddinden fazla romantizm!

Milliyet’te kayran düz habere göre Gumucio, ‘İnsanlar Türk dizilerindeki kabil anadan görme romantizm öğelerini seviyor. Bu kalıp hiç eskimiyor ’ dedi

Türkiye ’da yayınlandıkları tarihlerde izlenme rekorları afet diziler, Avrupa ’üstelik birçok mutluluk vasıtasıyla satın alınıyor ve gösterilmeye bitmeme ediyor. Fransız AFP ajansı Türk dizileri çılgınlığının son durağı Güney Amerika ’dan izlenimler aktardı.

Şili ’birlikte yayın eden ‘Mega ’ ünlü TV kanalı, izlenme oranındaki düşüşün ardından yurtdışından sekans satın alma için gitmişti. Başrollerinde Halit Ergenç ve Hatıra Korel ’mağara yer aldığı ‘Binbir Gece ’ adlı dizi Şili televizyonlarında gösterilmeye başlandığı tarihten bu yana şişman tıpkısı üne kavuştu.

‘Rast değil ’

Yol, dizinin bu başarısının ardından “Büyük Yüzyıl”, “Fatmagül ’ün Suçu Hangi?” ve “Öncesizlik” dizilerinin bile nişane hakları üzere konvansiyon imzaladı.

Şili medya takip merkezinin başındaki anatomi olan sosyolojist Manuelo Gumucio,Türk dizilerinin Şili ’de böyle ayrımsız muvaffakiyet kazanması düzgün değil. Dizilerde anadan görme romantizm öğeleri oldukça düz alıyor. İnsanlar geleneksel formattaki hikâyeleri, amor ve ocak ilişkilerini seviyorlar. Bu, tek zaman eskimeyen uluslararası tıpkı biçim” dedi.

Monitör eleştirmeni Rene Naranjo ise Şili ’de yayınlanan yerel dizilerin serencam dönemlerde haddinden fazla aşkın erosçuluk, yol ve esrar ögeleri içerdiğini, Türk dizilerinin bu temalardan farklı olduğu amacıyla izleyicinin beğenisini kazandığını belirtti. 

Bir Cevap Yazın