Beşiktaş’ta planlar değişti

Skorer’den Başkumandan Sarıdağ’ın haberine göre Skenderbeu ’yu yenip, gruptan çıkmanın hesaplarını fail Şenol Gündüz, böylecene Sporting maçına sakınma ağırlıklı ayrımsız kadroyla oynayıp, Galatasaray derbisine cıvıl cıvıl bir eş mızıka çıkaracaktı. Fakat turun akıbet karşılaşmaya kalmasıyla Kartal, yumruk benzeri kulvarın içine düştü.

Beşiktaş ’ta evdeki hesap çarşıya uymadı, Kartal ’birlikte UEFA Avrupa Ligi ’nde yola devam ika umutları gruptaki son maça kaldı. Skenderbeu karşısında galip geleceklerini alim maharet direktör Şenol Gün, Sporting ’mağara Lokomotiv Moskova karşısında kazanacağını hiç düşünmemiş, ayrımsız karşılaşma ilk gruptan çıkmayı garantileyebileceğini düşünmüştü.

Siyah-beyazlılar 5. maçta tıpkısı art tura çıkabilseydi, Ruz, Sporting maçında sakınım ağırlıklı ayrımsız kadroyu sahaya sürmeyi planlıyordu. Böylecene Beşiktaş, Galatasaray derbisine, aslarını dinlendirmiş aynı şekilde çıkma ve şampiyonluk yarışındaki rakibi karşısında elini güçlendirecekti. Ama Şenol Gün, şimdi iki maçta üstelik benzer tıpkısı kadroyla sahaya geçmek zorunda kalacak.

Sporting ile ehemmiyet derecesi faziletkâr tıpkı yarışma oynayacak olan Kartal, öğün yorgunu birlikte olacak. Sırasıyla Akhisar, Kayserispor (D), Sporting (D) ve Galatasaray ile karşılaşacak olan Beşiktaş ’ta alıştırma programı dahi çok hassas uygulanacak.

Futbolculardan bu proses içerisinde kendilerine daha dolgunca bakmalarını isteyen teknik heyetin ne takıma izin vermeyi düşündüğü, ne üstelik mecburi haller dışında antrenmanları basına açmayı düşünmediği rapor edildi.

Bir Cevap Yazın