Besili saçlar amacıyla nebati tavsiyeler

Millet’te düz alan habere bakarak kadınların da erkeklerin dahi sunu haddinden fazla yakındığı beğenilen görünüş problemlerinden biri besili saçlardır. Yemeden Içmeden bahis konusu sebepten ekolojik ortam değme dolaşma saçını yıkamak zorunda artan, ayrımlı kozmetik ürünlerle problemine deva arayanların sayısı hiç bile azımsanmayacak sayıdadır. Peki, mezkûr derde deva olacak hangi adımları izlemek gerekir?

SICAK HESABINA ILIK DUŞ ALIN

BIR DEFA duş alırken suyun haddinden fazla hamam olmaması gerekir. Çünkü yunak akarsu saç derisini kurutur. Akabinde beden daha aşkın yağ üretmeye başlar. Bunun önüne görevlendirmek için ılık akarsu ile çimmek önemlidir. Gene saç tipine makul şampuan yahut katıksız sabunlar tercih edilmelidir. Kremli şampuanlardan özellikle istinkâf etmek lazımdır. Antrparantez saçları sık sık taramak veya ponzalamak bile yağlanmaya husus aralar.

DOĞAL BAKIMA KATKI SUNAN TARİFLER

**Malzemeler:  1 tatlı kaşığı nebati şampuan, 5 damla sulu zırtlak antagonist , 1 limon , 2 testis sarısı , Kusurlu litre su, 5 çorba kaşığı ısırgan otu

Hazırlanışı: Mufassal kıyılmış ısırgan otunu suda kaynatın. Sonradan 15 dakika demlemeye bırakın, peşi sıra süzün. Limonun suyunu sıkıp üstüne yumurta, limon düşman ve şampuan arttırma edin. Isırgan otunun suyunu da ekledikten bilahare bu karışımla saçları durulayın.

**Malzemeler: 1 öz kaşığı sodyum klorür ,1 lezzetli kaşığı kekik suyu , 1 fincan elma sirkesi

Hazırlanışı: Bilcümle malzemeyi tıpkı araya getirip karıştırın. Saç, şampuanla yıkandıktan sonra diplerine karışımı yedirin. Akabinde saçları havluya sarıp 1 saat bekletin ve durulayın. Haftada 2 sefer tatbik etmekte mahzur yoktur.

HAFTADA BIRE BIR SİRKELİ SU

Saç hizmet kremleri kesinlikle, diplere değil uçlara tatbik edilmelidir. Haftada sadece bir defa sirkeli akarsu ile saçlar durulanmalıdır. Saçları kurutmak için makine kullanılmamalıdır.

Bir Cevap Yazın