Besinlerin miktarı sağlığın anahtarı!

Takvim’de düz alan habere bakarak dimdik ve ayrıntılı ömürlü ayrımsız dirim amacıyla yediklerimiz kadar tüketilen miktara dahi dikkat etmek önem taşıyor. İngiliz bilirkişi Sian Porter, dimdik gıdaların dahi muayyen benzeri miktarda ısın içerdiğini belirterek, tetik tüketilmesi gerektiğine özen çekiyor. “Elinizi kullanarak besinleri ne kadar yemeniz gerektiğini kontrol edebilirsiniz” diyen Porter, apaz içi, zor ve parmakları kullanarak dosdoğru beslenmenin sırlarını veriyor:

Al Ten: Metin benzeri tagaddi programında 100 gr. vücut tüketiminin yani benzeri avuç içi kadar ten yemenin akla yatkın olduğu belirtiliyor. Öte yandan aynı haftada 500 gramdan aşkın et aşındırmak zararlı olabileceğinden ayrıksı protein kaynağı balık, fasulye veya bakliyat kadar besinlere yönelin.

Balık: Tavuk Balığı, morina gibi beyaz zehir balıkların kalori ve yağ oranı az çok düşüktür. Omega-3 kaynağı balıkların saç, tırnak sağlığının beraberinde bağışıklığı de güçlendirdiği biliniyor. Uzmanlar, elinizi uzun uzun açıp hep eliniz kadar ayrımsız balık tüketiminin akıllıcasına olacağını söylüyor. Kestirmece 150 ısın almış olacaksınız.

Çiğ Sebzeler: Vitamin ve mineral deposu ıspanak kadar yeşil ve renkli sebzeleri jale yerine iki elinizin büyüklüğü dolusu yiyebilirsiniz. Lüzum salata olarak gerek sandviçlerde tüketilecek sebzeler, genç kalmanın birlikte sırrını veriyor.

Küçük Meyveler: Böğürtlen, yaban mersini, üzüm vs. üzere meyveleri iki elinizin avuç içi kadar tüketebilirsiniz.

Makarna: Karbonhidrat zengini makarnayı tüketirken haddinden fazla titiz koyulmak gerekiyor. Tüketiminde önerilen hacim ise sıkılı tıpkısı baskı büyüklüğü yerine belirtiliyor. Bu de 290 ısın adına hesaplanıyor.

Kuruyemişler: Fındık ve sair tohumlar duygu sağlığını muvazeneli bir şeklide tüketildiğinde koruyor. Doymamış yağ içeren bu yemişlerin kalorisinin oldukça faziletli olduğunu bildiren uzmanlar, hafif bağlı avuç içi kadar yenilmesini referans ediyor.

Patates: Ayrımsız zor büyüklüğündeki kumpir yaklaşık 180 gram, 175 kaloridir. Önerilen istihlak miktarı ise balaban bir âdem amacıyla bu kadardır.

Tereyağ: Tereyağ, fıstık ezmesi kabilinden erke veren yiyecekler ayrımsız zamanda erdemli kalori miktarına de sahiptir. Bunun amacıyla uzmanlar, günde yer çok başparmağın büyüklüğü büyüklüğünde tüketilmesi gerektiğini söylüyor.

Çikolata: Vücuda erke veren çikolatanın tüketimi, gösterme parmağı büyüklüğü büyüklüğünde olmalıdır. Eğer çokça erke harcayan biri değilseniz, biraz dönem üst üste aşındırmak kilogram alımına sebep olabilir.

Peynir: Kalsiyum deposu peyniri iki sarrafiye parmağınız kalınlığında tüketebilirsiniz.

Kek: Bu tuhaf aperatifler tüketirken temel ve orta parmağı büyüklüğünü geçmemek dahi fayda var. Ayrıca uzmanlar, kekin familya yapımı olmasına ilgi edilmesi gerektiğini söylüyor.

Bir Cevap Yazın