Best FM’den Heves Çağlan açıklaması!

Öncelikle şu hususu izah etmek isteriz ki; bu açıklamanın şimdiye kadar yapılmamasının tek nedeni, tamamen Türkiye ’nin sonuç dönemde zorlubire bir süreçten geçmesi zımnında alım olarak gösterdiğimiz sağduyudur. Fakat gelinen noktada kavisli anlaşılmaların her an kontrolden çıkması, bu açıklamayı mecburi ağıl getirmiştir.

Sonuç zamanlarda içtimai iletişim araçları ve bağlanmış basında saha düz Berkin Renkler ’ın ölümüne olan hassasiyetimiz ile ilişkin istihbarat; kurumumuzca üzüntü ve hayretler içerisinde karşılanmaktadır.
Best FM, yayına başladığı önceki günden itibaren bağımsız düşünceye, çekinmek kuralları çerçevesinde müsaade eden, duruşu açık tıpkı radyodur. Türkiye 26 şehit verdiğinde yayınlarını ağız ağıza durdurabilen, polislerimiz şehit olduğunda yayınlarını yavaşlatan, Seyahat Parkı olayları yaşanırken 24 saat süresince gerçekleştirdiği etkin yayınlarla halkı bilgilendiren bir tane radyo olan Best FM; Berkin Renkler ’ın hayatını kaybetmesinin peşi sıra üstelik tam büyüklük ile bir acıyı yaşamış ve gerekli hassasiyeti göstermiştir.

Berkin evladımız daha hastanede hayat mücadelesi verirken de bizzat muhabirlerini görevlendirip dinleyiciye ayrıntıları aktarmış, cenaze öncesi ve cenaze gününde gene şahsen muhabirlerini cenaze alanına ulaştırarak bilgi merkezi eşliğinde bağlantılara düz vermiş, akıbet an gelişmelerini paylaşmış, tüm saz akışı ve izlence içeriklerini yavaşlatmıştır. Best FM bünyesinde ürün eden değme programcı iz içeriğini değiştirmiş ve üzüntüsünü dile getirmiştir.
​​​Best FM ’ da müteharrik hiçbir programcıya, düşüncesine göre engelleme edilmez, yönlendirilmez. Ancak yasalara, kitap etiğine ve sektörümüzle ait namına RTÜK yasa ve kurallarına uyması istenir. ​​Bu radyo her eleştiriye bulutsuz fakat hedefi kim olursa olsun temas soy hakarete kapalıdır.
Sayın Iştiyak Çağlan ’a her şeye karşın bugü
ne kadarki hizmetleri üzere  teşekkürname paha, kendisiyle olan hareket akdimizi zaman bakımından “KARŞILIKLI ADINA” feshettiğimizi kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla

BEST MEDYA

Bir Cevap Yazın