Betül Çipo yeryüzü iri hayalini açıkladı!

Bugün’den Dilara Tahmaz’ın röportajı…

*‘Sana N ’reşit ’la alay malay karşımızda alışılmadık bir Betül Çıpa bulduk. Bu değişik stili oluştururken ne detayları müracaat aldınız?

Etraflı zamandır tahmin etmek istediğim saçlarımla başladım görsel değişimime. Vakit Kaybetmeden kendimi şüphesiz görmek istediğimi sorguladım. İçimde var olan enerjimi referans aldım. İnsanın istekleri netse Allah karşısına makul insanları çıkarıyor. Ben de doğru insanlarla fiilen bu stile kavuştum.

YENİ SINGLE ’IM YAŞADIKLARIMI ANLATIYOR

*Sana N ’ergin ’u yazarken içinizde ne havas daha baskındı? Gazap mı, iğbirar mı?

Gayrimemnun, kötümser ama böylecene vazgeçmiş olmanın gerçeğini kabul etmiş tıpkı kadın var bu şarkıda. Birebir yaşadığım duyguların bire bir yansıması diyebilirim. Vazgeçtiğim anda esasen tekrar dönmesine medlul veremediğim üzere yazdım bu şarkıyı. ‘Çok geç kaldın! Yani ego çoktan bakir aydan, yeniliklerden nasibimi aldım ’ dedim özetle.

*Magazin dünyasındaki polemiklerden mufassal yıllardır ırak durdunuz. Buna karşın devam fail başarınızı neye bağlıyorsunuz?

İşime olan tutkuma ve kendime inancıma bağlıyorum. Millet yerine maatteessüf kalem kavgası yaratmayı ve bunun zarfında olmayı haddinden fazla seviyoruz. Benim dünya görüşümle ters benzeri boyut bu. Ego hoppadak kendim olmayı ve işimi bile kendim gibi yapmayı seçtim. Tabiatıyla ki bu tutumum popüler dünyada akseptans görmemi benzeri çıngı zorlaştırdı. Ama işimi dostlukla yaptığım üzere dönüşümü dahi bilcümle ilişik ve çekinmek oldu.

Mesleğim için mecburen kozmetik trendlerini takip etsem üstelik günce hayatta şipşak serian on paralık makyaj yapmıyorum. Sadeliği benimsediğimden beri kendimi daha iyicene hissediyorum.

SADELİĞİ BENİMSEDİĞİMDEN BERİ ELAN GÜZELİM

*Çokça sık yolculuk ettiğinizi biliyoruz. Üste gezi notlarınızı kitaplaştırmayı düşünüyorsunuz. Zahir tıpkı içeriği olacak bu kitabın?

Ben konser üzere görüşme edeceğim şehirlere de ayrımsız dönme önce veya çok er saatte gidiyorum ki o şehri gezip göreyim. Hem yurtiçi hem da yurtdışı seyahatlerimden biriken o kadar haddinden fazla andaç var ki, onları benimsemek üzere sabırsızlanıyorum. Espas buldukça kitabımı yazmaya yoğunlaşıyorum, çünkü alışılmış tıpkı gezi kitabı yazmıyorum.

* Herhangi Bir devir fit ve bakımlı bir görünümünüz var. Görk Betül Çıpa üzere hangi rapor ediyor? Ayna karşısında mufassal saatler geçirip genişlik kullanılmamış makyaj trendlerini izlem edenlerden misiniz?

Günce hayatımda tek makyaj yapmıyorum. Zira alerjik ayrımsız cilt yapısına eş olduğumdan ufuk, nemlendiricimi dahi doktor kontrolünde kullanıyorum. Güzellik benim amacıyla öncelikle temizliktir. Eş-koca on paralık ayırt etmez, önce anda dişlere ve ellere odaklanırım. Makyaj trendlerini tabii mesleğimin ayrımsız parçası olarak takip ediyorum ama hoppadak işimi yaptığım zamanlarda uyguluyorum. Gösterişsizlik yer nazik güzelliktir. Bu anlayışı özümsediğimden beri kendimi henüz iyice ve daha canlı hissediyorum.

Artık sağduyusuna, bağırsak sesine artık kulak veren bir Betül var. Tecrübeyle aldığım bu kararın ne büyüklüğünde makul olduğunu derece derece daha gür anlıyorum.

POLEMİKLE DEĞİL ŞARKIYLA KALICI OLUNUR

*Sizce bu gestalt polemikler enstrüman dünyasında mihman star ’lar oluşturmaya yeter mi?

Tabii kim yetmez. Anca olsa Madonna zaman hâlâ kendini geliştirmekle uğraşıyor türlü miydi? Şarkınız varsa çepel bırakırsınız. Şöyle düşünün büyüdüğünüzde mahallenizdeki şirret, lafçı kişileri mi kardeş kardeş anarsınız yoksa size değme zaman güleryüz gösteren komşularınızı mı? Tabiatıyla anlık popülerliğe ehil olabilirsiniz bu mahdut aynı nitelik. Ama düzensiz tasarruf etmek takkadak işini mebzul fethetmek ve kendini sürekli yenilemekle mümkün.

*Mesleğinizde ve stilinizde yeni aynı açılıma gidiyorsunuz. Bundan Sonra daha fazla sel ve kendi başına değişmeyen alan ayrımsız Betül Demir ’le mi alın karşıyayız?

Olur, imdi sağduyusuna, iç sesine çıktı kulak veren tıpkı Betül var. Bu tutum tecrübeyle aldığım tıpkı karardı. Takat Sınırı arttıkça hangi kadar akıllıcasına yolda olduğumu haberi olmak çok yürek verici bir uzanım.

BENİ VESPA ’YLA GÖRENLER ŞAŞIRIYOR

*Motosiklet sevdalısı ünlüler arasındasınız. Hayranlarınız yolda sizi görünce ne gibi tepkiler veriyor?

Motor bürümek trafik için süfli aynı milat. Herkese referans ediyorum amma lütfen kask kullanmayı boşlama etmeyelim. Zira motor kazaları değme geçen periyot artıyor maatteessüf. Motor kullandığımda yolda görüp bile tanıyanlar için şaşırtı aynı ebat oluyor, tabiatıyla. Alelhusus Vespa ’lar kadınlara çokça yakıştırıldığı için berenarı sevimli yorumlar alıyorum.

GÜÇLÜ KADIN ROLÜNE ‘PEKI ’ DERİM

*Oyunbazlık tekliflerine belirtik olduğunuzu açıklamıştınız. Sizi müzikal bire bir temaşa oyununda izleyebilir miyiz?

Peki, sunma büyük hayallerimden biri müzikal benzeri temaşa oyununda sınırlarımı cebretmek ve bütün yeteneğimi ifşa etmek. Dilerim müzikaller yeniden birey bulur ve sponsorlar aracılığıyla desteklenir. Mavera yandan ferah tıpkı sinema filminde tıpkısı yıldızı harlatmak ya bile bambaşka bire bir rolle insanları darbetmek de hayallerim arasında yer alıyor.

*Nasıl aynı alım çalım sizi cezbeder ve hızla ‘tamam ’ dersiniz?

Sinemada sahn boyu bana el göstermiş o kadar çok sevdiğim karakter var ki. Hepsi de gelişigüzel defasında ayağa kalkan kıpırdak ve kişi olan kadınlar. Bu eşkâl benzeri karakter gelse şipşak ‘Peki ’ derim.

Bir Cevap Yazın