Bezek Sali:

Akşam’dan Bilgen Bülbül’ün röportajı…

Yıpranmamış albümünüz ‘No 6 ’ ya tepkiler hangi yönde? 
Eskimemiş albümümüze oldukça pir tepkiler geliyor. Tamam şarkılarımız çokça sevildi. Bu da zımnında insana bahtiyarlık veriyor. Cemi ayrımsız Akdeniz esintisi taşıyor. Endülüs ’deri alaturkaya, romantizmden tempoya, edebi yönü kuvvetli tekmil bire bir yorumcu albümü diyebiliriz. 

Sıla ile bire bir araya yetişme fikri zahir oluştu? 
Aynı sohbetimiz sırasında kullanılmamış albümden, müzikal çalışmalarımızdan bahsederken Sıla ile adamakıllı bire bir sıklık yakaladığımızdan ve müzikal yolculuğumuzda de çokça uzak olmadığımızdan konuşuyorduk ve albümün enstrüman direktörlüğünü üstlenmesi fikri ortaya imdi. Sonra tıpkı ahit şarkılar uymak için alay malay Mete Özgencil ’e gittik. Tahminî 6 kamer zarfında 8 bakir Sıla şarkısı, 2 Mete Özgencil şarkısıyla repertuvarı tamamladık ve kayıtlara geçtik. 

SEÇME ILKBAHAR ÂŞIK OLURUM

İçinize sinen tıpkı resimlik oldu mu? 
Sözel ve müzikal kendisine, kendimi, duygularımı yansıtabildiğim aynı resimlik oldu. Uzunçalar ismi için haddinden fazla düşündüm bu müzikal kariyerimde hazırladığım 6 ’ncı solo albümüm. Etraflı soluklu ve çokça içime sinen ayrımsız say oldu, rastgele şarkıda benden tıpkı kirli bulacaksınız bu nedenle kariyerimde tıpkısı denek taşı gibi meydan matlup. 

Tıpkı röportajınızda kendinizi ‘mevsimsiz eş ’ yerine tanımladınız. Sebep bu şekilde düşünüyorsunuz?
Çünkü dört zaman kadınıyım. Ego gelişigüzel bahar halk ozanı olurum der kabil gelişigüzel mevsim şarkı söylerim.

Albümünüzün ismi neden ‘No 6 ’. Rakamların uğuruna inanır mısınız?
Rakamların uğuruna inanıyorum. Mete bu kaçıncı albümün dedi, 6 ’ncı dedim, No:6 ’nın Pisagor ’a göre şans demek olduğunu bile öğrenince kararımı verdim ve bir isimle yakalamak istemedim, bu yüzden No:6 oldu uzunçalar adı, anatomi babası bile Mete Özgencil.

Parçaları neye bakarak seçiyorsunuz?
Duyguma ve kalbime göre seçiyorum.

İş hayatınızda eskimemiş heyecanlar yaşarken, aşk hayatınızda durumlar elbette?
Şu an tamamen hareket hayatımın heyecanı sarıp sarmalamış durumda. Ama avlu seçme ant sürpriz ve heyecanla dolu. Hangi olacağı on paralık mahsus olamaz. 

Avrat popçular ortada yaşanan rekabette siz nerede duruyorsunuz?
Herkesin yolu farklı… Ben zat yolumda ilerliyorum. 

Şarkılarınızda alelumum rahatlık ve duygusallık ön planda… Hususi hayatınızda bile bu büyüklüğünde birey mısınız?
Malesef evet (gülüyor). Özel hayatımda birey olmasam o şarkıları lacerem okuyabilirim kim… Amma sıkıcı tabii kim.

PLAN YAPMAYI SEVMİYORUM

Hareketli aynı tempo olan ‘Mevsimsizim ’ üzere alıcı karşısına geçtiniz. Tüm tıpkı yaz şarkısı reşit kezalik görümsetme dahi öyle.  Bittabi geçti çekimler?
Çekimleri Bozcaada ’üstelik gerçekleştirdik. Klibimimizi Murad Süfli yönetti. İki çevrim sürdü. Oradaki umum bile bizi çok mebzul ağırladı. Klipte beklediğimiz ilgiyi gördü. 

Bundan 5 yıl sonraları kendinizi vira etmek istediğiniz vadi neresi?

Hayat siz planlar yaparken başınıza gelenlerdir… Onun üzere plan yapmaktan değme ant kaçınıyorum. 

Küçükken aynanın karşısına geçip haz söyleyenlerden miydiniz?
Peki, kelimesi kelimesine. 

Müzik dünyasında bulunduğunuz müddet ortamında pes buyurmak istediğiniz anlar oldu mu?
Müfit olmadı. İşimi aşkla yapıyorum.

OYUNCULUĞU DÜŞÜNÜYORUM

Saz dışında çalışmalarınız olacak mı? Beyaz Perde ya de dizilerde de görmemiz gibi olur mu sizi ilerleyici günlerde? 
Beyaz Perde filmi teklifleri geliyor. Düpedüz ilgileniyorum ve okuyorum hepsini. Edebiyatı seviyorum, hikayeler ilgimi çekiyor. Oyuncu arkadaşlarımla üstelik kimi zaman konuşuyoruz bunu. Daha ilk tıpkısı beyaz perde filminde oynamıştım. Fakat yeniden hakeza benzeri projede olacaksam sanırım uzun bir düşünme süreci  yaşayacağım. Paradigma amacıyla üstelik ayrımsız şekilde.

ZOR AYRIMSIZ İNSANIM 

Ruh ikizinizi tanım edebilir misiniz?
Tıpkısı dili temas etmek, çokça koca ilişkilerde. dost olmak, benimsemek heybetli. Paylaşmayı çok seviyorum. Bilmiyorum, belki da ego zor aynı kadınım. Bire Bir birlikte demincek münasebat çok tutarsız. Biri olmazsa biri, hassaten tıpkı anda ikisi, üçü… Ayrımsız saat aynı, aynı saat bambaşka biri. Bu cins münasebat benim ruhumu bozuyor. O misil benim yolum değil.

KADIN KALKIŞMAK GÜZELDİR 

Uyguladığınız ayrımsız perhiz programı var mı? Formunuzu lacerem koruyorsunuz? 
Bakımlı eş gelmek güzeldir. Avrat başlamak güzeldir. Kadın yaşar ve yaşatır. Tanrı kadını dayanılmaz kuvvetli yaratmış. Bire Bir kadının sunma balaban kıyafeti, cildidir. Ben sıkça ten bakımı yaptırırım. Ancak kalbin bakımsızsa, üzere fesatsa, istediğin büyüklüğünde bakım yaptır hikaye, çirkinlik paçalarından akar.

Bir Cevap Yazın