Bilal Özcan: ‘Okuyuculardan enteresan yorumlar geldi’

Hepsinin ortak görüşü, aynı sanatçının alkole yıprak düşmesinin, topluma incitici yaşıt olacak durumlar içerisinde bulunmasının kusurlu olduğu şeklindeydi.

E-yakın gönderen Neriman Yiğit isimli okurumun berenarı ilginç aynı fikri var.

Darülfünun mezunu olduğunu ve hususi benzeri şirkette çalıştığını tamlayan okur, berenarı ince mailinin aynı bölümünde şöyle diyor:

“Sanatçılar bizim gözbebeğimizdir. Söz Misali ben dinç kızlığımda, kendime bütün şarkıcı Emel Sayın ’ı kat sayı alırdım. Onun üzere makyaj yapar, onun kabilinden saçımı tarar, onun üzere giyinirdim. Sevdiğim film yıldızı kabil aile hayatını muhip, ailesine ahlaksız, hanım hanımcık tıpkı eş olmayı seçtim. Günümüzde birlikte çoğu taze kızın sevdiği starları örnek aldığını biliyoruz. Işte bu nedenle sizin bile yazdığınız kabil Deniz Şarap ’ın ve ayrıksı sanatçıların, toplumun önündeki her adımını düşünerek atmaları gerekir…”

Okuyucum, e-mailinin devamında şöyle ayrımsız teklif ortaya atıyor:

“Dizileri seçme gece milyonlarca ocak seyrediyor. Binlerce zinde süreduran oyuncu ve oyuncu adayı var. Konservatuarlardan mezun olup gelişim bulabilmek amacıyla muntazır yetenekli çokça sayıda tüvana olduğunu hepimiz biliyoruz. Deniz Çakırdoğan gerçekte namına vuran piyangoyu hazmedememiş bir kadın. Toplumun beğenisi sayesinde 28 yaşında haftada 20 bin lira mal kazanıyor, yaptığı rezilliğe bak. Bir artist bu şekilde âdem içine, sokağa kazanç mı?

Monitör yayınları, toplumu eğlendirmenin yanı sıra bilgilenmesinde, eğitiminde, çocukların ve gençlerin yetişmesinde çok koskocaman. Yazınızı okuduktan bilahare aklıma şöyle aynı şey geldi. RTÜK şöyle tıpkısı aplikasyon yapamaz mı; davranışlarıyla, yaşantılarıyla, hususi hayatlarıyla Türk halkına hatalı mesajlar veren, topluma yara benzer olan insanlara dizilerde lüks verilmesin. Beyaz Perde filmlerinde oynasınlar amma evimizin yurt odasına, ailemizin içine girmesinler. Böyle insanları seçme akşam çocuklarımıza izlettirmek istemiyoruz. Türkiye ’üstelik rastgele özdek değişiyor, hakeza tıpkı değiş dahi televizyonlar amacıyla dolgunca evet düşüncesindeyim.”

Bilal Özcan

Bir Cevap Yazın