Bilgelik spikerinden medya patronuna salvo!

Internetajans.com’dan Ağır Oymak’ın söyleşisi..

Kendinizi güzel buluyor musunuz? Nerelisiniz? Hangi okuldan mezunsunuz?
-Bittabi buluyorum… Rastgele âdem kendini güzelce bulur damarlı olsa delirir. Siirt ’liyim şükürler olsun. Siirt Arabıyım. İstanbul Üniversitesi ’nden Turizm ve Pres Bölümü ’nde okudum.

Hangi takımı tutuyorsunuz? Tribünde kalay haysiyet misiniz? Edenlere tepkiniz ne tamam?
-Elbette ki Fenerbahçe ’liyim. Tribün diye fark etmeyelim ego kızınca kalay ederim. Bu konuda yalana dolana ister yok. İnsanların onurlarını hedef almadığı müddetçe herkese üstelik kaynak ederim zira sövme etmenin insanları rahatlattığı bilimsel yerine da müdellel. Tıpkısı da bunu yaparken serbest olmayı tercih ederim söz temsili makine kullanırken ve arabada yalnızken. Siz “Yararlı etmem” diyeceğimi var farzımuhal, “Edenlere tepkiniz hangi peki” demişsiniz ama sanırım o sorunun cevabını verdim.

Neden gazeteci oldunuz?  Nadim mısınız? Gazeteci olmasaydınız ne olurdunuz?
– Oyuncu olurdum. Temaşa benim sevdamdı amma olmadı. Mesleğim üzere sorduğun soruya gelince nadim filan değilim tam Güvenilmez benzeri iz hayatım oldu, evire çevire insanlar tanıdım,sevdim,sevildim,seyircim yoluyla kabul gördüm..Ayrımsız zamanlar gelişigüzel özdek güzeldi. Ben cümle bir zamanlar bıraktım Ağustos 2014 ’birlikte. Eğer bitmeme etmeye kalksaydım yaptığımın adı gazetecilik değil eksantrik tıpkısı husus olurdu. Düz bilinen. Habercilik ayırmak olanaklı değil.

Habercinin kadını – erkeği tamam mu sizce? Hayatta çokça isteyip üstelik asla yapamadığınız yahut antlaşma ayıramadığınız benzeri öz var mı?
-Ben değme röportajımda söyledim bunu. Bozulan bozulsun istisnalar dışında, ki o ayrıklık Şebnem Sunar Kıytırık ’soy benim için. Anne Selen erkeğe yakışıyor. Benim algım bu. Üzgünüm. Mesleki anlamda haberden,esenlik programına kadar ne varsa yaptım. Bulunmayan öyle aynı hayalim. Bildirme balaban hayalim sabah akşam Acun ’yı müracaat etmek olmuştur onu da serencam on yıldır yapıyorum. Deminden Şubat ’dahi Hindistan var, coşku dorukta.
 
Mesleğinizde neyi asla unutamıyorsunuz?
-Kanal6 ve Show TV günlerimi. Orada yaşanan dostluklar TV dostukları kabil değildi,gerçekti.. Bütünü ile hala görüşüyorum ve onları çokça seviyorum. Rastgele iki ekipte efsaneydi.

Hiç canlı yayın kazası yaşadınız mı? Ne etkili yayını asla unutamıyorsunuz?
-Çokça büyük ayrımsız madde olmadı Allah ’a şükür ama cura şeyler olmadı değil. Ego iki partnerim ile yaptığım yayınları katiyen unutmam. Biri Serhan Başbahçıvan ötekisi Caner Karaer. Haddinden Fazla eğlendik ve çokça muvaffakiyetli olduk. Youtube ’a girince görürsün videoları bütünü ayrı bomba. Ayrımsız zaman ego vukuf okurken Caner krize girdi. Ego gülmeden okumaya çalışıyorum amma patlayacağım. VTR girince “ne gülüyorsun …” dedim. Yayına balkon sesim peyrev kıytırık mebde geçti bizimle…

Tıpkısı yandan habercilik maratonu,  tıpkı yandan karı tutmak yani adamakıllı dinmek.  Ve anne olan habercilerin yaşadıkları… Ne dersiniz?
-Uuuu çokça acıklı benzeri konuya değindin ama. Tahakküm hisse senedi o. Ego iki sene vuzuh verdim Aslı doğunca ama döndükten sonraları çok zorlandım manevi açıdan. Rastgele etkin annenin dramı bu.Tıpkı da ben genelde bilcümle düzgüsüz saatlerde çalıştım ama annem ve yardımcılar salim olsun. Büyüttük kızımızı şükür. Güzelce kalmaya gelince özel bire bir husus yapmadım hayatımda on paralık. Hemen çabuk mutlu ihtimalî, hareketli biriyim asla kimseyi kıskanmam ve açgözlü değilim sanırım bunlar aktif insanın mebzul görünmesinde.
 
Kol izliyor musunuz? Reyting hangi mana tabir ediyor sizin üzere? İzlenmek mi yoksa işini ferah yarmak mı mesele?

-Evde annem dizi kendisine ne izlerse o küşade olur. Kadıncağız “Bırak odama gidip izleyeyim” diyor amma müsaade vermem. Akşam Ezanı tümce tıpkısı yerde oturacak. Dolayısı ile hususi izlediğim bir şey namevcut. Annem yardımıyla izleyip sevdiğim tıpkı biricik O Maltalık Benim var. Rating benim üzere kabus demek. Çok bakımsız ayrımsız strestir o. Sabahleyin kalkarsın saat 10.00 civarı sağlık ifade ve günün geri kalanında moralinin lacerem olacağına o ifade karar verir.

Gazetecilik mesleğinde kurumlar beyninde;  dayı ve âdem çalışma konusu yıllardır bütün konuşulur. Gazetecilikle alakası olmadığı halde bu meslekte çok mebzul yerlerde olanlar var mı?
-Bu soruya “yararlı” diyecek biri varsa ona anca gülerim. TV ’de bir vakitler beri işlemler böyle yürür. Bir Vakitler ölçüt uzun göl ayağı, balıketi ahşa vs iken deminden “hangi taraftan olduğuna” vabeste kaderin.

Ölümden korkuyor musunuz? Kimin yokluğuna katiyen dayanamazsınız?
-Katiyen korkmuyorum tersine çok alçalma ediyorum. Asıl filmin o zaman başlayacağına inanıyorum ama bu mutat öbür dünya fideist değil. Gidip dönen yok bilmiyoruz neyin ne olduğunu. Insan herşeye dayanır Tanrı kimseyi evladı ile sevdikleri ile sınamasın.

Habercilikte mi henüz iyisiniz aşçılıkta mı? Kemirmek yapmayı biliyor musunuz?
-Yaşım 43 ama toplamda 4 aşındırmak yapmamışımdır. Sevmem, uğraşmam. Annem ve yardımcılar yapar sağolsun. Açlıktan öleceğimi bilsem yemek yapmam kendime. Ekmeğin içine peynir koyar doyarım. He kızım isterse ne yapar ne ayar doyururum karnını o ayrı mesele. Bittabi ki haberciliğim daha ferah. Bu konuda hiç mütevazı olmam.

Sunu sevdiğiniz ve sevmediğiniz yemek hangisidir?
-Asla yemem dediğim benzeri kemirmek yok. Yer çokça sevdiğim yemekler ise tabii kitel ve bumbar. Gündüz Feneri yemeklerimiz.

Evli misiniz? Çocuğunuz var mı? Sizce aşkın ömrü birçok yıldır?
-Bekar benzeri anneyim. Kızım var 15 yaşında. Amor hoppadak elde edene büyüklüğünde “sandığımız” süreçtir. Bulunmayan öyle bir özdek. Istihlak devri devri.

Mevcut şartları fikren canlı gazeteci adaylarına hangi kaynak ediyorsunuz?
-Ahh öğrencilerimi da yiyorum bu konuda. Tanrı rızası için bilgisiz kalmayın. Okuyun, öğrenin sadece gündemi değil andıran tarihi bile bilin. Açgözlü ekranı izle, muhit kabak spiker kaynıyor. Önüne kayıtlı istifham koymazsan soramazlar. Yayımcı kulaklığa fısıldamazsa öyle bakar konuğun yüzüne. Bire Bir bile bu cahillerin korkunç ayrımsız cüret duygusu var. Elbette çıkıyorsun evladım sen oraya? Evet bedaheten tıpkı fenomen patlarsa nişane esnasında? Editör falanca namevcut orda. Enstantane bağlantılar var. Saatlerce nişane var. Önünde tek it canlı olmadan götür bakalım götürebilirsen.

Mesleğinizde bağımsız müsünüz? Kurumunuzdan  ‘bu haberi katiyen yapmayacaksın ’ tavrı gelirse, sizin tavrınız ne peki?
-Özgür olamadığım üzere tecezzi ettim. Kurum bu vukuf yapılmayack derse yapılmaz. Ya bunu kabulleneceksin evet dahi benim kabilinden gideceksin. Biz yılar boyunca böyle çalıştık. Şunun haberi yapılmayacak, bunun adı anılmayacak vs.

Neyden katiyen vazgeçmezsiniz? Asla affetmeyeceğiniz molekül nedir? Bıktım bu meslekten dediniz mi tek?
-Betik okumaktan Tanrı beni âmâ etmediği müddetçe vazgeçmem. Gabi kalan herşeyi ayrılma edebilirim. Tabii ailem hariç. Yalanı affedemiyorum. Ego de hile söylerim amma başkasına engel verecek türden değil.

Toplumsal medyanın sorumluluk gücüne inanıyor musunuz? Fuat Avni sizce kim?
-Sosyal medya bence yeryüzü iri yoğun,bunu yadsımak imkansız. Yeryüzü hasis olayda görüyoruz ne kadar etkin olduğunu. Fuat Avni ’nin ki olduğunu elbette bilmiyorum amma tahminim paralel yapının organize ayrımsız çalışması.

Bildirme beğendiğiniz gazeteciler kimler? (Eskilerden – Yenilerden) Flash TV ’nin sizdeki anlamı nedir?
-Eskilerden var. Yenilere bakmıyorum dahi. Flash TV benim için “Havanız zahir olursa olsun sizin havanız ongun olsun” kanalı. Dünya yansa orda canlılık var. Bunu kınamıyorum çünkü toplumun iri tıpkısı bölümünün kafası böyle. Onlar amacıyla ongun benzeri almaşık bence. Tıpkısı da bunun tıpkısı tepki olduğunu düşünüyorum. Alttan alta tatsız gündeme söz yapan tıpkı tavır.

Ne gazeteleri okuyorsunuz? Sürekli strateji ettiğiniz genel ağ siteleri hangileri?
-Özgürlük ve Tabiiyet. Tabiiyet kendi yazdığım ceride olduğu için tabiatıyla yeri ayrı kul. Malumat sitesi var sürekli takip ettiğim canan arkadaş Hadi Özışık ’ın başında olduğu www.gazeteoku.com.

Sizce Türkiye’da ve Dünyada sonuç 1 yılın yer makro olayı hangisidir?
-Bence serencam yılların mevrut eski genişlik balaban olayı; seyahat olaylarıdır.Ezber bozmuştur. Takanak değiştirmiştir. Kesin. Acun ’de en son yaşanan geliyor aklıma Charlie Hebdo saldırısı. Işkembe bulandırıcı benzeri hamle ile çok zer sanatçıları kaybettik maalesef.
 
Hükümet ile Cemaat ortada aynı süredir okkalı ayrımsız yüklülük var. 
Ayrımsız gazeteci yerine bu işin sonunu bittabi görüyorsunuz?
-Filler tepişir çimenler ezilir. Kimsenin tarafında değilim amma nesnel nezaret babasız bibi var. Bu işin faturası rastgele ant olduğu gibi halktan çıkar.
 
Acun’nın, Türkiye’nin ve İstanbul’un en pir yeri sizce neresi?
-Acun ’nın yeryüzü sunturlu yeri benim için Beyrut. İstanbul ’de ise doğup büyüdüğüm üzere olsa icap Bağdat Caddesi ve kenar kesimi.

Sizce; Türkiye ’bile doğruluk var mı? Sunarken içinizi paramparça eden tıpkısı bilgi hatırlıyor musunuz?
-Türe var mı. Yok elbette kim. Sunma nazik mânia bu değil mi zaten? Basını ve yargıyı özgürleştirmediğin sürece gelişmen benzer değil. Bunu farkına varmaları gerekiyor amma sanırım bu  görüntü yerine kalacak. Sakat Erkânıharbiyeiumumiye Başkanlarının, kebir şerefli askerlerin terörist kendisine suçlanıp dun suçlu muamelesi gördüğü tıpkısı ülkede adaletin adı da gereksiz kaçıyor. Dallar ile ilgili rastgele malumat yaralar beni. Ve senelerce fehmetmek zorunda olduğum martir haberleri. Allah ayrımsız daha yaşatmasın.

Acun iletişim araçları devi Murdoch bir Tweet attı, dolayı karıştı. Kişi çalışanları üstelik kendisini eleştirdi.  (Fatih Portakal kadar) Siz hangi düşünüyorsunuz o tweet karşı?
-Densiz insan. Ahlaksızca ve düşüncesizce konuştu. Hakkı yok bunu yapmaya. Muazzam Islamiyet alemini sen üç ilkokul psikopat ile benzeri kefeye koyamazsın. Fatih Portakal mertçe, korkmadan söyledi bunu. Helal olsun.
 
Benimle ilgilendiren içten düşüncelerinizi arzu ediyorum. Sonuna büyüklüğünde her nev anif eleştiriye açığım.

-İşini bereketli yapan ve yapmaya çalışan temas meslektaşıma saygım zevalsiz. Siz dahi onlardan birisiniz. Yolunuz celi olsun. Başarılar.

Bir Cevap Yazın