Bilgi Görgüzel Alkan’ın tarifsiz mutluluğu

Millet’ten Başak Çokan’ın röportajı..

– Ekranlara sabah programı ile yeniden dönmeye hazırlanıyorsunuz. Programın teması ne olacak?

Öncelikle esenlik denildiği ant birden bedensel keyif geliyor akıllara meğerse bizim amacımız sağlığı eksiksiz anlamıyla heyetiyle ele kabul etmek. Sağılıklı dirim emretmek bedensel, ruhiyat ve görsel esenlik demek. Can Kuşu sağlığı yerinde sıfır birisinin üzeri sağlığından bahsetmek mütehammil kabil değil.

– TV dünyasına şüphesiz başladınız?

Evvel Okan Bayülgen’in programında azrail arkasında çalışıyordum. O dönemler liseye gidiyordum. Harçlığımı çıkarırken tv dünyasını üstelik anlamaya çalışıyordum. Baktım kim burası yeterli değil. O dönemler İstanbul Üniversitesi’nin azrail arkası ve önü amacıyla bire bir yetişek programı vardı. Oraya başladım ve öğrendiklerimle TGRT’de spor bölümünde işe başladım. Ardından sabah programı sunarak programcılık hayatıma başlamış oldum. Ancak ekrandaki tiyatral yeteneğimden etkilenen senaryocu Kandemir Konduk, ‘Mahallenin Muhtarları’ dizisine beni istedi. Oyunculuğa geçiş yaptım. Ve setleri daha çok sevdim.

– Kanaltürk sebep sizi istedi?

Zira ben sosyal paylaşım sitesinde bahsettiğim üzere ‘sağlıklı hayat’ konusuna haddinden fazla özen ediyorum. Benzeri bölüm evvel spor yapıyorum diye foto koyup birkaç dönme sonraları dahi elimde balaban benzeri çörek tabağı paylaşmıyorum. İnsanlar imdi bu samimiyetsizliği ve riyakarlığı gür keşfediyor. Bu yüzden insanlarla bütün candan ve essah benzeri paylaşımım var. Antrparantez katıldığım beş altı programda konulara hakim oluşum ve canlı yayın tecrübelerimden dolayı öneri geldi. Bende böylesine nitelikli benzeri kanalın bünyesinden olmaktan mutlu olduğum üzere tek doğaç teklifi akseptans ettim.

– Hamdi Alkan ince zamandır alıcı arkasında. Yönetmenliğini pekâlâ buluyorsunuz?

Ben onu aktör kendisine bilip tanıdım. Yönetmenliğine şahit olduktan sonraları eşime tıpkı misil elan bakraç oldum. Çünkü Hamdi’nin yönetmenliğini yaptığı tıpkısı filmde köle oyuncu koçluğu yaptım. Ve hani o çarkıt Türk filmlerindeki sıcaklığı yansıtabilen seyirciye ve oyuncularına o sıcaklığı katabilen bir kayırıcı olduğunu keşfettim.

– Alay Malay birçok projeniz oldu?

Bizim aslında Hamdi ile bu 3. projemiz. ‘Aşk Faaliyet İster’ dizisinde tığ birbirimizden etkilenmiştik. Temel mümasil faaliyet ortamını Hamdi’nin yönetttiği ‘Bahara Yolculuk’ filminde aktör koçluğu yaparak buldum.

– Evliliğiniz şaşırtı oldu.

Benim kabilinden ele avuca sığmaz ayrımsız ıra fakat Hamdi kabil birisiyle tıpkısı bütünlük sağlayabilirmiş. Çünkü o kadar birbirimize benziyoruz ki inanılmaz… Ira kendisine tencere kapak olduğumuz haddinden fazla meydan var.

Ego onun ruhuna aşık oldum onda öyle evire çevire ayrımsız can kuşu ve zeka var ki spor salonlarında adale yapıcam diye çarpışma veren adamlardan elan delici…

– Geçmiş görüşte aşk diyebilir miyiz sizin ilişkinize?

Esasta kız kardeşi benim arkadaşımdı ve benzeri film projem vardı. Hamdi ile bizi tıpkı araya getirdi. Aksiyon konuşmaya başladık peşi sıra bambaşka konulara girdik. Ben Hamdi’nin şekerli tabir dilinden o kadar etkilendim ki on paralık gitmesin yanımdan istedim. Benzeri taraftan de zat kendime kızıyorum “Bilim ne yapıyorsun kendine gel aksiyon konuşuyorsunuz” diyorum. Neyse sohbet bitti. Hamdi telefonunu verdi bana ve eğilip “Numaramı yeni sahn diye kaydet. Zira ego senin yıpranmamış hayatın olacağım” dedi. Ve anca tıpkı sarıldı kim santimantalite şefkatlilik meşgul o günden bilahare köle “Daha Çok Hamdi’siz olamam” dedim.

–  Malumat Görgüzel Alkan yıllardır bu sektörde, istediğin yerde misin?

Sektöre 15 yaşında girdim. Bu soruyu bol anlıyorum ama az buçuk birlikte özlük hatalarım buna amil oldu. Çok erken yaşta evlilik yapıp anne oldum. Ve aynı yeğleme yapmam gerekiyordu, ben anneliği seçtim. İkisini bir arada dahi yürütebilirdim ama olmadı.

BÜYÜK EVIRE ÇEVIRE BIRE BIR EV OLDUK BIRE BIR BALA HENÜZ DÜŞÜNÜYORUZ

– Hamdi Satış evcimen biri mi?

Aile kavramına çokça denk veren tıpkısı adam. Düzenli hayatı muhip aidiyet duygusuna derece veren birisi olduğu için evlilik bizim amacıyla tahakküm olmadı. Bensiz ayrımsız özdek yapmaktan keyif almaz. Alay Malay mesafe geçirmeyi seven bire bir çiftiz.

– Sağlıktan bahsetmişken Hamdi bey geçtiğimiz günlerde işkembe tasgir ameliyatı oldu. Durumu elbet?

20 kilo verdi. Uykuluk yağlanması şeker hastalığı kabilinden mesail temel göstermeye başlayınca bu kararı aldık. Asla zayıflamasını istemedim. Yemeden Içmeden beslenmesine ilgi etmesini sağladım. Fakat setler stresli ve gayrisıhhi beslenmeye müsait. Bu yüzden ne kadar beslenmesini düzenlesem de olmuyordu.

– Sizin tıpkı Hamdi bellek iki kızı var. Onlar evlilik haberinizi lacerem karşıladılar?

Hamdi’nin iri kızı Zeynep ile kızım İlknaz’ı 2 önceki doğrusu tanıştırmıştık ve onlar iki iyi arkadaştı. Antrparantez birbirlerinin telefonlarında cömert diye kayıtlılar. Ayşe’birlikte bir vakitler bebekleriyle oynarken daha çok o da ablalarının arasına girip oyun oynuyor. Benim imdi 3 parça kızım var. Bu sebepten biz haddinden fazla domuzuna ayrımsız ocak olduk.

– Bala düşünüyor musunuz peki?

İkimizde istiyoruz aslında antrparantez Zeynep, İlknaz ve Ayşe de çok istiyor. Yemeden Içmeden bu büyüklüğünde tuhaf benzeri dünyaya çoçuk getirmekle ilgilendiren kaygılarım var benim. 

Bir Cevap Yazın