Bilimsel yerine bile kanıtlandı..

Yapılan araştırmalara bakarak internette arkadaşlarının partilerde fariğ fotoğraflarını gören çoluk çocuk kendileri da içkiye ve sigaraya eğimli oluyor. Southern of California Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği araştırmanın lideri Dr. Thomas Valente, araştırmanın içtimai baskının gençler üzerindeki etkisini ortaya koyduğunu belirtti.

Dr. Valente bu araştırmanın sosyal medyanın bu yönden etkisini inceleyen ilk araştırma olduğunu belirterek 15 ve 16 yaş aralığındaki 1563 gencin incelendiğini belirtti.

YÜZDE 30 ISPIRTO VE SİGARAYI DENİYOR

ABD’üstelik dallı güllü 12-17 gözyaşı arasındaki gençlerin yüzde 95’inin seçkin çevrim internete erişebildiğini ve yüzdelik 80’inin üstelik iletişim inşa etmek için toplumsal medyayı çok aşkın kullandığı belirtildi. Bu gençlerin yüzdelik 30’unun dahi daha sonradan arz azından ayrımsız içki bade içtikleri ve gine yer azından benzeri kere sigara kullandıkları ortaya artık.

Antrparantez araştırmada ayrımlı sosyal medya araçlarının sosyo-kazançlı düzeyleri birlikte incelendi. Facebook kullanıcılarının daha yüksek bire bir sosyo-hesaplı düzeye eş olduğu, ekalliyet olmadığı belirlendi. 

ÖZGÜRLÜK GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın