‘Bir şarkısın sen’ programının yayından kaldırılma sebebi..

Atv ’bile yayınlanan, sunuculuğunu Erol müstacel ve Kaynak Altuğ ’un yaptığı “Ayrımsız Şarkısın Sen” ünlü yarışma yayından kaldırıldı. Yarışmada yaşları 10 ile 15 arasında değişen ayrıntılar haz söylüyorlar ve aralarından yeryüzü iyisi seçiliyordu.
Peki, izlence hastalık yayından kaldırıldı?

Mili Gazete yazdı

Bugün Milli Ceride yazarı Sinan Burhan programın yayından kaldırılmasının hikayesini anlattı. Burhan 15 Küçük Ay 2010 tarihinde “RTÜK, Kötürüm ve Arınç Göreve” antetli tıpkı yazı kaleme aldı. Senet yazısında çocukların giydiği kıyafetlerden şikayet etti: “yaşları 10 ile 15 gözyaşı arasında mütebeddil kız ve koca çocuklarımız yarıştırılıyor. Birden yarıştırılmıyor denilebilir. Hele formatın yarışma şeklinde olması gerekmez. Çocuklarımız çıkıyor türlü eserleri seslendiriyor. Haydi sms gönderin çağrısı yapılıyor. Güya füru sergileme ediliyor. Giydikleri kostümler beni utandırıyor. Eminim 70 milyon yurt evladını üstelik utandırıyordur. Sözde atraksiyon ortamı. Askılı elbiseler, renkli kıyafetler. Sunucu bayanın kıyafetini elhak beyan etmek gereksiz… . “

Albayrak Ailesi ’hangi seslendi

Hüccet yazısında; bir periyot tıpkı gazetede muharrirlik özne Albayrak Ailesi ’hangi üstelik şöyle selendi: “Ego buradan atv patronu Ahmet Çalık Koca ’e sesleniyorum. Buradan Berat Albayrak Bey ’e sesleniyorum. Sayın Nişancı Albayrak ’ın babası nadir âdem Kapalı Albayrak birlikte bu ceride yıllarca yazarlık yaptı. Eminim o bile benimle bire bir duyguları paylaşıyordur. Bu programa iştiyak huzuru içerisinde izleyebiliyor musunuz? Sakat ailesi bu memlekete az süresince ve dışında balaban hizmetler veren, ekonomiye büyük ulama özne bir ailedir. Milli ve manevi değerlere bağlı etkili ayrımsız ailedir. Ahmet Bey bu programı aynı an evvel kaldırtmalıdır. Anamalcılık namına, raiting adına, dünyalık edinim yerine benzeri zürriyet heba edilmemelidir. Radyo Göstergeç Eğin Oturmuş Başkanı Sayın Davut Dursun ve yönetimine de sesleniyorum. Sayın Komutan RTÜK kanununu lütfen uygulayın. Bu kanunun işaret ilkelerini havi 4. Maddesinin türlü bentlerinde yasaklar sıralanmıştır. Bu maddelere göre atv kanalı suç işlemektedir.”

Arınç ’a davet

Burhan son olarak Heybet Bakanı Bülent Arınç ’a bahis konusunda şunları söyledi: “Akıbet yerine Başvekil Yardımcısı Bülent Arınç Satış ’e sesleniyorum. Kendisi hükümetin vicdanı olmuştur. Milli ve manevi değerlere ilişkin haklı aynı siyasetçidir. Hisse Senedi yoğunlu nedeniyle bu programı izlememiş olabilir. Eğer izlem fırsatı bulursa programın hangi kadar tahripkâr olduğunu görecektir. Kabinenin arz duyar bakanlarından birisidir. Milletimizin vicdanına kulak verecek duyarlılıktadır. Bu konuya ahali atacağını umuyor, kendisine güveniyoruz.”

Teşekkür etti

Senet ’ın bu yazısından tıpkı müddet sonra izlence yayından kaldırıldı. Senet bugün yazdığı yazıda programın öz girişimleri sayesinde kaldırıldığını söyledi. Sinan Hisse Senedi şunları söyledi: “Binnetice başta Milli Gazete ve yazımız sebebiyle izlence yayından kaldırıldı. Ego buradan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Mir ’e, ATV ’nin sahip Ahmet Çalık Komutan ’e ve RTÜK yönetimine teşekkürname ediyorum. Bu yazının yayınlanmasından sonra bu program yayından kaldırılmıştır.”
Sinan Burhan, kendisinin ATV ’bile yayınlanan programı kaldırttığını söyledi ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ’a teşekkür etti. Mahsus Milli Fikir ’nam halen hükümet üzerinde etkisi var.

Odatv.com

 

Bir Cevap Yazın