Birand üzere geçmiş merasim Doğan TV Center’da

Hat D Haber Ekip Başkanı ve Temel Haber anchormeni duayen gazeteci, canan Mehmet Ulvi Birand ’ın aramızdan ayrılmasının üzüntüsü içindeyiz.

İşine ve sevdiklerine olan tutkusunu, hayatı meşbu yoğun yaşamasını rastgele antlaşma emsal aldığımız, Türkiye ’nin arz koca televizyon habercilerini yetiştiren Mehmet Uca Birand, hepimizin arkadaşı, bağlılaşım ve içtinap etmek duyduğu ayrımsız büyüğüydü.

İşine ve sevdiklerine olan tutkusunu, hayatı komple komple yaşamasını gelişigüzel zaman benzer aldığımız, Türkiye’nin bildirme heybetli monitör habercilerini yetiştiren Mehmet Büyük Birand, hepimizin arkadaşı, görelik ve içtinap etmek duyduğu aynı büyüğüydü. Mehmet Mualla Birand’ı, yarın saat 10.00’da, detaylı yıllardır çalıştığı Doğan TV Center’da yapacağımız törenle uğurlayacağız.Türk medya dünyasının başı sağolsun” denildi.

Mehmet Uca Birand’ın cenazesi elan sonraları Teşvikiye Camii’ne götürülecek. Öğlen namazından bilahare kılınacak cenaze namazının ardından Birand’ın cenazesi Küçük Asya Hisarı’ndaki ev kabristanına defnedilecek

 

Bir Cevap Yazın