Birey Dündar hakim karşısına artık!

Hürriyet’te yer düzlük habere bakarak ‘MİT TIR ’ları ile ait haberi dolayısıyla tutuklanan Birey Dündar, ’25 Antrakt soruşturması’ ile ait haberleri nedeniyle bilge karşısına çıktı. Edvar ’daki İstanbul Türe Sarayı ’ndaki duruşma öncesi CHP ’li milletvekilleri, sanatçılar ve meslektaşları destek amacıyla adliyeye geldi.

Saat 11.00 ’üstelik başlaması gereken mahkeme, yaklaşık bir saat gecikmeyle 12.07’de başladı. Duygusal Dündar, duruşma salonuna alkışlar eşliğinde makbuz. Duygusal Dündar, mahkeme salonuna alkışlar eşliğinde makbuz.

Dündar üzere, ‘tekzip yayınlamama’ davasında beraat kararı çıkarken, Fert Dündar savunmasında şu ifadeleri kullandı:

– Bu vesileyle Türkiye tarihi açısından haddinden fazla koskocaman dosyanın baştan gündeme gelmesi sağlanmış oldu. Şikayet ettikleri için teşekkürname ediyorum.

– Bu yargılamayı 17 Çatlak’a balya getirdiyse ona teşekkür ediyorum. Filhakika tarihi tıpkı tesadüf değilse, hele ayarlandıysa bu benim açımdan çokça müfit oldu.

– Özellikle şurası ikna etmek isterim; ego hayatımda kimseye taşlama etmedim. Okuduğum yazılarda tıpkı taşlama unsuru görmüyorum.

– İddianamede neyin hakaret yerine algılandığından bahsedilmemiş. Şu sözcük bize hakarettir denmemiş. Başkaca az buçuk geçmiş ertelediğiniz davada gene baktım, kimsenin ismi geçmiyor.

– Tıpkı ülkede dürüstler, usulsüzlük yapanlar kadar cesur olmalıdır. Gazeteci doküman ve bilgiler varsa ve yazmıyorsa o zaman kabahatli durumuna geçecektir.

– Dönemin Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik, ‘Fezlekelerde rencide olacak benzeri öz bulunmayan, isteyen cümle internetten ulaşabilir’ dedi. İnternetten görülebilecek belgelerdi bunlar. Birçok kaynaklardan erişebildiğimiz kadarıyla hikmet edindik. Hepsine baliğ olmak olabilir değildi. Erişilebilen kısmını üstelik doğrusu CD haline getirdik.

Bir Cevap Yazın