Birol Atılganlık oyuncuları sigortalamıyor mu?..

Mualla Tezel’den Birol Yürek’e tepkili uçak cevap!

Habertürk yazarı Mürtefi Tezel, Birol Yürek’in twitter’dan yaptığı açıklamalara lahzada yanıt verdi..

Ulu Tezel ve Birol Cüret arasındaki ağız dalaşı kızıştı. Tezel, namına Twitter üzerinden düzlük okuyan Birol Yiğitlik’e hayli iddialı bir yanıt verdi.
 
Şanlı Tezel, Yiğitlik’mağara iddiaları red ettiği açıklamasına verdiği yanıtta “bak iki sunum sigortasız çalışanını buldum de” dedi. “Ben bile hodriye, hodri diyorum” diyen Ali Tezel iddialarını tekerlek teker sıraladı.
 
AHA UCA TEZEL’İN YAPTIĞI AÇIKLAMA:
 
Hani, “SGK ’ya önce biaman 80 ’ler dizisinden geldi” demiştim ya, hani 80 ’ler dizisinde SGK ’ya kıyak olsun diye amme spotu niteliğinde sigortasız çalışmayın-çalıştırmayın diyen dizideki adıyla Rukiye hanım ’ın yani asıl adıyla Korkunç Türkad ’ın SSK ’sı hayatı boyunca hiç ham…”
 
Pazartesi ve Salı haset SGK ’nın, paradigma yapımcıları ile belirsiz anlaşmasını açıklamış ve dizilerle ilgilendiren SGK incelemelerini durdurma karşılığı ve dizilerde sigortasız çalıştırma karşılığı kamu spotu niteliğinde metinler- senaryolar oynandı demiştim evet. Kameraman Birol Atılganlık, twetter hesabından bana “Hodri vadi” demiş. Diyor ki, “Birol Yürek, twitter adresinden Ali Tezel ’e aynı çağrıda bulunarak “Seksenler dizisinin setine bekliyorum, gel bir tane sigortasız çalışan gör, ondan sonraları konuşalım”
 
BENDEN DAHI HODRİ MEYDAN

Ego üstelik hodriye, hodri diyorum. Bir TV ekibi ile gelmem üzere setlerine gideceğim ve beceri kadro ile sanatçıların sigortasız var mı diye niteleyerek sakat mesleğim olan SGK müfettişliğini seve seve hesabına getireceğim. beraber unutmadan hatırlatayım. Yapımcısı olduğu Kollar Duymasın dizisinde tamlık 110 devir oynayan Osman Gidişoğlu bana gelip 37 yıldır sanatçıyım oynamadığım seri kalmadı amma tek ayrımsız gün dahi sigortam bulunmayan demişti hem de Kanaltürk’deki etkili yayında Sonraları Birol Güven şapa oturmasın. Hodri kayran, kol adreslerini ve hava tarihlerini ver, sen düzenek kurmadan ego dilediğim zaman TV ekibiyle gelip, sigorta denetimi yapacağım.
 
RUKİYE HANIMIN SSK ’SI YOK

bu arada 80 ’ler dizisindeki rolünde, sigortasız çalışmayın mesajı veren Şiddetli Türkad ’ın adını SSK sigorta listelerinde araştırdım, değil Birol Atılganlık ’da hayatı boyunca tek SSK ’sı tor kadıncağızın. Hangi dağ değil mi, TV ’da sigortasız çalışmayın mesajı veriyorsunuz ama kendi sigortanız bulunmayan. beraber ‘Rukiye Hanım’ rolünü oynayan Tutku Türkad ’ın ayrıksı ismi var mı cins ismi mi bilmiyorum amma bu isimle Türkiye ’birlikte sigortalı namevcut.
 
OSMAN GİDİŞOĞLU ’NUN ÜSTELIK SİGORTASI YOK

Kameraman Birol Yiğitlik ’mağara dizilerinden olan “Füru Duymasın” dizisinde ayrıntılı yıllarda 110 bölümden aşkın oynayan Osman Gidişoğlu üzere bile Birol Atılganlık biricik bire bir aktarılma bile SSK primi ödememiş. Hani, sigortasız çalışanın yoktu Birol, hani hem üstelik üs ücretlerden ödüyordun. Madem öyle SGK müfettişlerinin istediği defterlerini hastalık göndermedin dahi koşa çift Bakana ve SGK Başkanına bizi kurtarın diye niteleyerek gittin.

Bir Cevap Yazın