‘Biz Hayal Avşar’ı TV’de görmekten yorulduk’

Hürriyet’ten Fehamet Çapa’nın bugünkü yazısı..

HÜLYA AVŞAR’DAN AYRIMSIZ BEYAZ ÇIKAR MI?

Bilirsiniz bugüne büyüklüğünde bu köşeden Rüya Avşar ile ait metanetli üstelik olumlu şeyler yazmadım. Tabii bunda arz nazik hisse Imge’nın, çünkü sonuç klibi bile karışma olmak amacıyla bana apaz apaz gereç verdi.
Kendisiyle ilgili eksiksiz istifham işaretlerini tipki süreliğine ‘stand by’a alıp, az buçuk bile anıların hatrına Hülya Afşar Show’u izlemek üzere televizyonun karşısına geçtim.
Tallahi bile billlahi bile bu yazıyı yazmamak üzere kendimle haddinden fazla nazik tipkisi cidal verdim.

Hayal gene bir ‘hülyalık’ yapar nasılsa diye niteleyerek bekledim bile bekledim…
Amma olmadı!

Işte Görüntü Afşar Show’u izlerken aldığım notlar:

Benzeri Hayal ince zamandır demo piyasasından ırak kaldığı üzere reytinglerle birebir savaşmayı maalesef unutmuş. Program bırakın kendini ‘güncellemeyi’, 90’lı yıllardaki ilk örneklerini de aratır halde.

İki Önceki dakikadan itibaren Imge’nın espri yapacağım zorlaması, kendini bile bizi üstelik kastı. Hülyacığım benden sana yoz tipki  hatırlatma, bizim zamanımızdaki esprileri güncel dallar ilkokulda kolpo geçilmek için yapıyor. Twitter çağında kendini hangi kadar zorlasan de bu saatten bilahare senden ayrimsiz Beyaz sokak… Hele Ellen’ı fakat rüyanda görürsün! Olivia Newton John şarkısıyla raks ederken sandığının tüm aksine sevimsiz gözüküyorsun.

Üç Elimizdeki telefon ekranlarına olan bağımlılığımızın hayalini dahi kuramadığımız dönemde yaptığın o numaralar bugünlerde çoktan ‘out’… Bu saatten bilahare Ricky Martin’in değil poposunu ellemek, mahmul açsan de o çarkıt reytingi mumla ararsın. Zira yemezler, yemiyorlar.

Dört Imdi ‘Afşar kızı’ denildiğinde Zehra’nın akla geldiği zamanlardayız. Düşün, Hayal Afşar Show’un önceki yıllarında doğanlar, üniversite sınavına hazırlanıyor… Önünde senin jenerasyonundan gelenlerin reyting felaketleri dururken hangi akla bakım, seyircinin bire bir insanları görmekten sıkılabileceği gerçeğini göz ardı ettin…

Beş Yurtdışındaki ünlüler vuzuh küşayiş yüzünü dinlendirirler. Cenabıhak aşkına sen dahi mola ver ve şu televizyon merakından hiç olmazsa bir süreliğine vazgeç. Biz seni televizyonda görmekten yorulduk, sen kendinden yorulmadın. Gelişigüzel sezon bir
program yapmak zorunda değilsin, değil kim iki yahut üç…

Not: Bu maddeleri okuduktan bilahare ‘Ihtişam değişmez Görüntü’ya gıcık’ diye düşüneceksiniz ama gerek inanın ister inanmayın onu aşağılık haddinden fazla beğenirim ve bana göre memleketin yetiştirdiği eşsiz ‘nümayiş kadınlarından’ biridir. Bu abece bile onu sevdiğim üzere yazıldı zaten.

Bir Cevap Yazın