Biz mülevven bir televizyonuz, Türkiye gibiyiz!

Ateş yeri kabilinden benzeri karmaşanın bilcümle dahi eskimemiş nişane dönemine soldurmak üzere olan bir kanalın koridorlarındayız: Yıllarını tv dünyasına vermiş Hande Ertekin Tümen’i ilan tahakküm yakalıyorum. Üstünü dahi değiştirmesine cevaz vermeden fotoğraflayıp, serian mübarek kaynamış köpüklenen kantin kahvesi söyleyip odasına dalıyorum.
 
BŞ: Sen bili kaynaklı kadınsın, nerden düştün buraya?
 
HET: Hakeza mi başlıyor?

BŞ: Hakeza başlıyor yani elbette başlayacak?
Selen kaynaklı bir kadının hangi işi var televizyonda!
Hangi işi var yani, ne yapıyorsunuz burada? Bire Bir güruh sanatçı, hanende, modacı, odacı, herkesi doldurdun buraya, bire bir paniktir gidiyor, gidiyoruz geliyoruz, uykusuz filan, gece gündüz çalışıyoruz, ne oluyor burada, doğrusu, biri bana anlatsın, ego da burada program yapacağım. Burada hangi oluyor ablacığım? de Çöz ve aut programlar direktörü yerine buraya geldin, TV8’dahi dayanılmaz tıpkısı organizasyon var, herkesin gözü TV8’in üstünde şu an, üstelik alaz kılıçla tıpkısı vahşi ortama giriyoruz, reytinglerde facia kopuyor, elbet oluştu hep programlar, bu kadar ismi, bu büyüklüğünde eskimemiş programı, bu kadar iç ve aut yapımı ayrımsız araya getirmen, sana “Tatile gitme, gel işe alındın.” dedikleri gibi senin da bana “Ajandanı temizleyebilirsin, bu işin ihtimali yok.” deyip ertesi dönem “Tez 70 kadın getir bana!” demen pekâlâ oldu, bittabi becerdin? Pazartesi haset yayına giriyoruz, bugün Alışveriş, şüphesiz becerdin yani?

 
HET: Küçük Ay 1999’dahi TV8 kurulduğu tarihten bu yana, zat bünyesinde “Farklı Çizgi” ve “Gani Monitör” olma hesabına ilerleyen ve bunu yaparken birlikte reytinglerden hep ödün veren, reyting bazlı ilerlemeyen, hep izleyicisinin fikirlerine, düşüncelerine saygı duyarak ilerleyici benzeri yol olmuş. Bana dahi edebiyat, temmuzda MNG Iletişim Araçları Takım Başkanı Abiş Hopikoğlu, devrisi aktarılma ben tatile gidecekken ve evde dinlence valizini hazırlamışken arayıp dedi ki “Gülme Hanım, Trophy Türk diye benzeri proje var, onun amacıyla üstelik bu akşam ezanı 12’dahi Kenya’ya uçmamız gerekiyor…”
 

BŞ: Ya soluk humma Aşısı?

HET: “…uçmamız gerekiyor, gelebilir misiniz?” dedi, “İşe başlayacaksınız bugün.” dedim ki “Hay hay, bağımlı kim, sizi kırmam, geliyorum.” eve gidip valizimi boşalttım, tatil valizini, içine Kenya’ya gideceğim üç beş günlük kıyafetimi, elbiseyi ve saireyi aldım ve Kenya’evet uçtuk o geceleyin saat 12’üstelik hususi bire bir uçakla ve benim TV8 maceram bundan iki kamer geçmiş böyle başladı. Ondan sonrasında orada projenin içine girdik bir şekilde, dedik kim tığ bunu yapmalıyız, TV8’in önemli programlarından birisi olmalı bu sene ve buna başladıktan sonradan birlikte döndüğümüzde yıpranmamış nişane dönemine sürat vermeliyiz. Ve 3 çevrim sonra de Kenya’de bu projeyi yapabileceğimize ikna olup döndük ve yeni yayın dönemini oluşturmaya başladık. İki aydır haddinden fazla alevli ayrımsız şekilde, izleyicimize müstahak olabilme yerine ve TV8’in kalitesinden şimdiye kadar senelerdir, 99 senesinden beri duruşundan karşılık vermeyen, kanalı adi çekmeyen bilcümle bire bir girişim daha yukarı taşıyarak işleri devralıp yapmaya başladık.
 

BŞ: Neler geldi kullanılmamış izlence? Seda Sayan geldi…

HET: Herşey! Yani TV8’in 24 saatini birinci sınıf yapımlarımızla devam ederek, adına elan kalitelilerini üstelik ekleyerek devam ediyoruz. Bu sene 18 izlence var, tek monitör kanalında sıfır büyüklüğünde haddinden fazla.
 

BŞ: Ve bunlar 6 ayda hazırlanamazken sen 15 günde 18 programı yayına sokarak ayrımsız rekora imza attın. Neler var?
 
HET: Söz Gelimi sabah 9 buçukta TV8 izleyicisi güne, magazinin, musahabe dünyasının karaca kutusu Sacit Arslan ve köşe yazarı Pelin Çini ile beraber başlayacak, haddinden fazla değişik benzeri konsepti var programın. Magazin VTR’lerin de çok özel, bize ilişkin özel röportajlar, özel görüntüler olmadıkça katiyen düz vermeyeceğimiz, hard magazin tarihimizde tek devir düzlük almamıştır, tekrar almayacaktır… ama Sacit Arslan’ın özel anekdotları, hayatındaki özel anları, onları dinlediğimiz, O’nun hikayelerini anlattığı VTR’lerden tezayüt telefon bağlantılarının olduğu, Akpelin Çini’nin zat magazincilik kişiliğini katabildiği benzeri program, Aramızda Kalsın diye niteleyerek benzeri izlence. Orada konuşulan herşey peyrev ile bizim aramızda kalacak.

BŞ: Bu demektir ki bütün mevki bunu dinleyecek, güçsüz Sacit murafaa duruşma gezecek.

HET: Aramızda Kalsın’dan bilahare, Türk televizyonlarında ve sanat camiasında senelerdir yer emniyetli özelliğini tek kimseye bırakmamış, Türkiye’nin yeryüzü inanılır, sunu iyice yüzlerinden ve sunma sunturlu sanatçılarından birisi Seda Sayan üç saat boyunda, 10 buçuktan saat 1 buçuğa büyüklüğünde TV8 ekranlarında, etraflı tıpkı aradan bilahare tekrar izleyicisine selam diyecek. Bire Bir formatta programını yapacak, bildiğimiz, menus olduğumuz, herkesin özlediği, sevdiği…
 

BŞ: Ve bu sektörde yer uzun soluklu yapan avrat.

HET: Herkesin sevdiği, herkesin özlediği Ses Sayan kendisine karşımızda olacak. Seda Kadın’dan benim da, eminim ki, televizyonculuk anlamında öğreneceğim çokça özdek olacak.

BŞ: Hepimizin var.

HET : Çokça mülevven, fiks konukların hafta içi olduğu, doktorların olduğu, avukatların olduğu, ayrımsız zamanda sanatçıların olduğu aynı program olacak. Demin söyleyeyim söz misali, yarın önce yayınındaki konuklarımız Bülent Ersoy, Ermiş Parazit ve Mehmet Büyük Erbil.

BŞ: Ve ego elimde çiçekle zaten şaşırtı tebriğe geliyorum, ondan haberi yok şu an, bucak paça atmazsa Bülent beni hariç bağımlı…
 
HET: Sonrasında, Ses Sayan’dan sonraları, Hakeza Ayrımsız Öz Var Mı?, Cengiz Semercioğlu karşınızda olacak, Hürriyet gazetesi yazarı, gazeteci kişiliğini ve düzgün duruşunu izleyicileriyle paylaşacak, hergün aynı konuğu olacak, konuğunu ağırlayacak, insanların bilmediklerini, insanların duymadıklarını programında kendine özgü üslubuyla dile getirip, sorular sorup, deşip ortaya çıkaracak. Benzeri saatlik böyle bire bir dostane programımız var, Cengiz Semercioğlu ile gerçekleştireceğimiz. Ve onun ardı sıra ki geliyor?

BŞ: Bilmem. O, ego miyim?

HET: Cengiz Semercioğlu’nun ardı sıra TV8 ekranlarına İkon Makinası geliyor! Barbaros Şansal, Deniz Pulaş ve Seda Ertan… İki saat süresince ikonumuzu arayacağız. Haftanın ikonu, ayın ikonu ve senenin ikonu. Haddinden Fazla renkli, özge kanalların dışında, başka kanallardaki aşağılamaya, insanları amiyane düşürmeye, moda yerine insanları rencide etmeye katiyen imkan vermeyeceğimiz aynı izlence olacak. Tığ doğruları öğreteceğiz. Ne pekâlâ giyinilir, hangi kumaş nedir, ne kumaş nerede kullanılır, adab-ı muaşeret nedir, zahir spor yapılır, hastaneye giderken kuşkusuz gidilir, otele giderken zahir gidilir, kokteyle giderken şüphesiz gidilir, bunları öğreteceğiz. İzleyicimiz iki saat süresince İkon Makinası programında sizlerle bu arada elbet davranması gerektiğini ve elbette yaşaması gerektiğini, güne nasıl başlaması gerektiğini…

BŞ:  Trophy Türk  Günlüğü. Süper.

HET: Helin Afşar ve Taner Güngör’ün bu arada sundukları, bizim Trophy Türk yarış programımızın Kenya’daki dinlenme kampı hayatını anlatan, oradaki az buçuk elan magazinsel boyutu anlatan, yirmi dakikalık bir izlence girecek sonrasında. Trophy Türk Günlüğü’nden sonra Gökmen Karadağ HaberAktif’le izleyicinin karşısında olacak

BŞ: Bilgi kuşağında bile şişman tıpkı devrim yaptın. Logolarıyla, renkleriyle Türk izleyicisinin on paralık menus olmadığı o bas bas bağıran, sirke benzeyen renklerin yerine sen güneşi başvuru alarak sim, altın, tunç renkleriyle köklü tıpkısı imlek değişimine gittin. Bu nerden daha çok?
 
HET: Selen merkezi temas televizyon kanalının prestijidir.

BŞ: Bağımlı ki.

HET: Haber merkezi çokça önemlidir. Bizim haberlerimizde üstelik değme ahit tamam, akilane, yansız ve yalım olmayı seçiyoruz TV8’birlikte. Gürcan Çilesiz yönetiminde, Bağ Soysal’ın selen müdürlüğünde ve Kaan Yakuphan’ın manalı ve fena hâlde sunumlarıyla gümbür gümbür eskimemiş iz döneminde, saatini bile değiştirerek, 18:30’bile alışılmamış bire bir marifet kuşağı ile geliyoruz. Haftasonları yine iyice yüzümüz, kudretli savacı Aslı Mavitan’a gönül. Sabah haberlerimizi de Hakim Yurtdagülen sunacak, haddinden fazla değişik, mülevven, yaşayan, canlı ayrımsız marifet sabahleyin kuşağında bizleri bekliyor olacak. Onun dışında bilgi programlarımız var, HaberAktif var, Gökmen Karadağ’ın yorumuyla, hergün izleyici asıl haber öncesinde tıpkı buçuk saat süresince HaberAktif’e kitlenecek. 8. Dönüş var gine Gökmen Karadağ’ın hazırlayıp modaratörlüğünü yaptığı ve herhangi bir hafta fiks yorumcuların beraberinde olduğu tıpkısı bilgi programı. Sonrasında salı geceleri seyirci Çetince Bingöl ve Serkan Davet ile buluşacak. Sohbetin bir iki olduğu, iki buçuk saat süresince sadece müziğin olduğu, eserlerin paylaşıldığı aynı program olacak, Ağır Bingöl ve Serkan Çağrı gelişigüzel salı gecesi iki buçuk saat süresince izleyicinin karşısında olacak. Çarşamba geceleri Bir Fikrin Mi Var? diyerek aynı yarışmamız var, çok mülevven tıpkı program bu dahi. Cemal Hünal ve Tamay Kılıç sunuculuğunu yapacak. Yargıcılar Kurulu üyelerimiz birbirinden değerli Mehabetli Bayındır, Leyla Alaton, Alphan Manas. İnsanlar gelecekler, icatlarını orada sergileyecekler ve yargıcılar kurulu üyemizin eşliğinde onlar icazet görecek evet üstelik görmeyecek. Böyle mülevven tıpkısı programımız daha var. ÖTV’miz var, Alemdar Açıkbaş’ın yaptığı…

BŞ:Evet Alemdar başlıyor. Alemdar benim sakat programımı bile hicvediyor bu arada ve beni programına istiyor. Bunu hangi yapacağız?

HET: Dayanılmaz tıpkısı izlence, emniyetsiz eğlenceli skeçlerin olduğu, çokça yetenekli Önder ve ekibi, emniyetsiz adamakıllı inanılmaz eğlenceli bir izlence, Cuma Namazı geceleri TV8 izleyicisinin karşısında olacak gene. Aynı şekilde Mösyö Tahmin’imiz var, Cuma geceleri Alemdar Açıkbaş’tan sonraları girecek ve haftasonları sabahleyin sistem güne, cumartesi alım satım Cirim Talu’yla selam diyecek.

BŞ: O da benim 2006’dan çalışma arkadaşım, 6 sene sonra gene tıpkısı kanalda buluşuyoruz. Hacim ile.

HET: Hacim Talu zait enerjisi, adamakıllı yüzü ve aklık sunumuyla birinci sınıf çizgisinden edim vermeden TV8 ekranına da çokça yakışarak sabahları üç saat süresince, Cumartesi Münasebet 8’den 11’e büyüklüğünde TV8’bile izleyicileriyle buluşacak. Onun dışında gene, değme zamanki üzere Gülhan’ın Gök Ada Rehberi, dünyayı gezmeye Gülhan Bayındır bitmeme edecek. 8. Aşama, makine programımız birinci sınıf çizgisinden edim vermeden esasen bitmeme edecek. Elif Korkmazel ile Elinize Esenlik yemek programımız var, Cumartesi pazarları konukları ile beraber Elif yemeklerini yapmaya insanların ağzını tatlandırmaya bitmeme edecek. Ve vukuf programlarından gene Gökmen Karadağ’ın yönetiminde olan bili programlarımızdan Eskimemiş Avlu ve Rastgele Pazar Açıkça var. Yıpranmamış Avlu Mustafa Karaalioğlu ile gelişigüzel izleyicimizin karşısında olacak. Her Alışveriş Belirtik’dahi üstelik Selahattin Sadıkoğlu, yılların tecrübeli ismi Iletişim Araçları Mahallesi’nin abisi izleyicinin karşısında olacak, herhangi bir Aksata günleri saat 1’da. Ve ilk teşrin sonu, bağımlı kim vazgeçilmezimiz, Okan Bayülgen, TV8 ekranının vazgeçilmez ismi, dayanak-ı iftiharımız, Metropolis yarışmasıyla ana olgun sonrası temas dönüş 19:15 ve 20:00 arası TV8 ekranlarında izleyicisiyle buluşacak. Bu sene çok renkliyiz. Gani Televizyon olma çizgisinden asla ivaz vermiyoruz. Bizim sloganımız bu, Bereketli Monitör olmaya bu yıl üstelik devam edeceğiz.
 

BŞ:Bu gama baktığımız zaman hep bu esame ve ekipler aynı araya geldiği antlaşma gerçekte tahammülfersa tıpkı ilim ve fikir çeşitliliği var. Bu gelişigüzel kanalda olan birşey değil. Genelde kanallar lüzumlu ticari icap siyasi gerek içtimai nedenlerle ayrımsız görüş çizgisini belirleyip onun dışında hiçkimseye kapılarını açmayan benzeri yapıdalar, salim veya sol, farketmiyor. Ama TV8 ansızın kökten tıpkı karalar mugayir sayılabilecek aynı haddinden fazla ismi özlük çatısı altında toplamaya başladı. Ekiplerde değişim var, stüdyoda değişim var, programlarda değişim var, bilcümle bu abra senin sırtında kaldı. Ego işin içre tıpkı nebze olduğum amacıyla senin halini gördüğümde üzülüyorum gerçekte. Bir de senin kocan birlikte haberde ve rakip tıpkı kanalda. Bu eve yansıyor mu?

HET :Katiyen yansımıyor zira o çok ayık birisi bu konuda. Birbirimizin işine karışmıyoruz amma şöyle birşey var ego TV8 ailesine katılmış olmaktan serencam adım mutluyum. Evet görüntülük yüzlerimİz haddinden fazla renkli, bunun sebebi üstelik sayın Abiş Hopikoğlu, MNG Iletişim Araçları Kadro Başkanımızın vizyonunun serencam paye engelsiz ve açık olması ile alakadar birşey. Ben geçmiş geldiğimde, değişik kanallarda meslekte 16 seneyi doldurmuş bire bir insan yerine dedim ki “Izlence görüşmeleri yapmaya başlayacağım, onaylarını sizden alacağım ama bizim yasaklı kimsemiz var mıdır? Ekranımızda yok etmek istemediğimiz, veto koyduğumuz.” bana dedi ki “Faydalı, tığ tek kimseyle kavgalı değiliz, bizim ekranımız kimseye bağlı değil.” 

BŞ:Olmamalı dahi elhak.

HET: Ve ilk defa hakeza aynı göstergeç kanalı gördüğüm üzere  haddinden fazla mutluyum ve gelgel duyuyorum. Onun dışında da şöyle birşey var, ilk kez tıpkısı televizyon kanalında müteharrik kimsenin acı niyetli olmadığını ve herkesin elini taşın altına soktuğunu gördüm.
 
BŞ:Beni en haddinden fazla etkileyen o oldu. Kamp çalışmalarımızda, buradaki çalışmalarda hep, elinde baş bezi dumağı olan âdem dahi mütemadi demeden çalışıyor.

HET: Can hıraş, 24 saat burada etkin, çok hararetli ve kısaca yirmi günde 18 programı yayına sokmaya hazırlayan müthiş tıpkı ekip var. Bilfarz aynı tanıtım müdürümüz var Uğraş İnci 

BŞ:Bilmez miyim? Yedi buçuk saat yürüttü beni Nişantaşı’nda.

HET: Umum programların dekorlarını, formatlarını, herşeyini bizzat yapıyor.
Fotoğrafları birlikte bizzat çekiyor.
Çok müthiş tıpkısı ekibi var, benzeri şekilde maharet ekibimiz anca, haddinden fazla özveren çalışıyorlar, ne istesek bize yapmaya çalışıyorlar. Kurumsal bildirişim departmanımız o anlamda çok akva, çokça fena hâlde çalışıyor. A’dan Z’ye burada idarehane boyundan yapımcısına, yardımcısından asistanına, çaycısından müdürüne hep artı ve cümle bire bir şeyler mebzul olsun diye niteleyerek uğraşıyor. Hele ki bire bir yerlerde hep fitneler evet ama ego ilk kez aynı monitör kanalında böyle aynı şeyin olmadığını ve herkesin tıpkısı eş içre düzgün ayrımsız şekilde çalıştığını görüyorum. Bu bile beni çok gururlandıran ve
 burada olmama aynı sefer henüz “Ne ferah etmişim.” dedirten birşey. 

BŞ:Ben da, hepimiz bunu diyoruz. Olur hem annesin hem hareket kadınısın hem kocanla rakip aynı işte çalışıyorsun, rakip kanalda, hem çok eğlenceli toplumsal bir kadınsın, dershane farklarını yaşatmıyorsun insanlara, onlarla yemekhanedesin, eğlencedesin, updatesin, kaşın gözün makyajın, mesela kaşın sonsuz taranmış, kılı oynamıyor, onu nasıl beceriyorsun, tıpkı eş adına bu kadar bayındır düzgün olmayı? Cazibedar yeşil atlet giydiğinde beyazlı cazibeli hırızma bulmayı ona uygun pabucu bulmayı pekâlâ beceriyorsun?

HET: İnsanın kendine istinkâf etmek duyması gerekiyor herşeyden önce, kendinizi hangi büyüklüğünde seviyorsanız o kadar fazlalık olursunuz, ben ona inanıyorum. Ben kendimi ne büyüklüğünde seversem eşime, çoluğuma çocuğuma, işteki arkadaşlarıma, hususi hayatımdaki arkadaşlarıma o büyüklüğünde zait olurum, öyle düşünüyorum. Birşeyleri ruhsal gerilim yapmanın, bağırmanın çağırmanın tıpkısı manası yok. Evet bile hareket haddinden fazla pahal diye, yirmi saat çalışıyorum diye paspal bire bir şekilde üstümde çak tıpkısı pantolon çak ayrımsız atlet saçım tepede topuz buraya gelmenin benzeri manası yok. Siz kendinize ne kadar bakarsanız, ne kadar fazlalık olursanız, insanlar da, ekibinizdeki insanlar üstelik o kadar pozitif olurlar, o kadar enerjileri erdemli tamam. Birşeylerin tahakküm olduğunun farkındayım, boşaltmak çok yumruk, televizyonculuk haddinden fazla zor tıpkısı aksiyon ama siz hangi kadar erke dolu, hangi büyüklüğünde artı olursanız insanlar birlikte o büyüklüğünde işlerine sarılırlar diye düşünüyorum. Ben usangın olursan, ben zayıf olursam, ben artı olmazsam hep menfi peki. Hakeza olursa dahi bu gelişim yürümez. 

BŞ:Sen yıllarca nazik anchormenlerin ekibinde olgun kaynaklısın. Bunun içre Reha Muhtar var, Hedef Dündar var, Mehabetli Kırca var, bildirme büyüklerin her antlaşma ekibindeydin. Bütün gösterişli, içtimai, panel ya üstelik güncel haberlerin aktığı tıpkı kenar noktasında yetiştin. Orada adrenalin faziletli, günde otuz uyumsuz selen, reytingler faziletli, deminden bedaheten kaygı çok genişledi ve gelişigüzel tuhaf insanla muhatap oluyorsun, şarkıcısı türkücüsü modacısı sanatçısı otomobilcisi, bunlarla ayrımsız ortak noktayı nasıl buluyorsun benzeri eş olarak?

HET: Eş olmakla alakası var galiba bunun birlikte yani insanları sevmekle alakası var. Haberci olması artist olması hanende olması tek farketmiyor.
 Hepsinin beklentileri ve talepleri değişik olacaktır ve hepsi sana geliyor.
 Eş ilişkilerini bilmekle, psikolojiyi biraz anlamakla, eş psikolojisini anlamakla ve insanları sevmekle alakadar.
 Toplumsal ruhiyat, aracısız bununla müteallik.
 
BŞ: Peki Pazartesi günü kullanılmamış yayın dönemini seyredebilecek misin yoksa buralarda esasen bas bas bağırarak, acı anlamda değil kahkaha atarak, gülerek eğlenerek koşuşturacak mısın yoksa yeniden Abiş beyle toplantıda mı olacaksın?

HET: Kâffesi benim çocuğum kabilinden ki programların, o büyüklüğünde heyecanlıyım ki sana anlatamam. Zaman Trophy Türk’ün bantlarını konfirmasyon aldık Kenya’daki ekipten geldi ve ağlayarak aradım onları. Dedim kim “Hepinize helal olsun, oradaki 75 kişiyi yegâne yegâne alnından öpüyorum.”. Çünkü haddinden fazla koyu bir çalışmaydı, ayarlanması onların seçilmesi, bu projeye yakışacak olan isimler, sunucuların belirlenmesi, çekicilik alanları, bazı sorunlar, uçaklar ve saireler, haddinden fazla çok ince süreçti ve çok tahakküm bir çalışmaydı. Ilk emeğin karşılığını iletilmek bile beni acayip duygulandırdı. Gözyaşlarımı tutamadım, hıçkıra hıçkıra ağlayarak aradım Trophy Türk’tekileri. Geçmiş onu gördüm ve o kadar heyecanlandım kim Pazartesi sabahı dokuz buçukta Sacit Arslan ve Pelin Otu Fayans ile Aramızda Kalsın başladığında ve programların gerisi arka arkaya geldiğinde neler yaşayacağımı inan ego dahi hesap pusulası edemiyorum. Anlaşılan hep rejide olacağım ben elhak, programların denetimi amacıyla arka tarafta tıpkı yerde olacağım. Haddinden Fazla heyecanlıyız. 

BŞ: Tamam sene sonu hedefin hangi TV8 amacıyla, zaman sonu hedefin?

HET: Büyüklerin arasına çekmek.

BŞ: Elhak büyüğüz.

HET: Sunma büyüklerin arasına soldurmak.

BŞ:O bağıntılı bir terim. Arada Bir insanlar büyüdükçe küçülüyor, üstleri temizlendikçe içleri kirleniyor. Ama muhakkak tıpkı hedefin olmalı. Hayatını ve aileni çokça gani tanımıyorum amma haziranda, bu işaret dönemi bittiğinde, yazın bakir programlarla yeni ayrımsız iz dönemine girerken ne fora etmek istersin, şalteri kapatıp benzeri yere gitmek gerek misin?

HET:Trophy Türk ekibi Kenya’evet 30 Ağustos Yengi Bayramı’nda gitti ve ego dedim kim Türk televizyonculuk tarihi yerine 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda zafer niteliğinde tıpkı proje üzere 75 gönül Kenya’ya gidiyoruz dedim. imdi üstelik burada yapacağım her projede zafer kazanmayı hedefliyoruz. Ve yapacağımız herhangi bir işle devrisi periyot lazım gazetelerde icap genel ağ medyasında ister magazin programlarında ismimizden saraka ettireceğiz. Hedefimiz bu, dolgunca tıpkı televizyonuz, mülevven ayrımsız televizyonuz ve bol monitör olmaya ve elan bol olmaya ve henüz daha iyi olmaya gelişigüzel güzeşte gün bitmeme edeceğiz. Bundan sonraki hedefimiz bu. Tabi bu bir tane başına yapılacak benzeri gelişim asla değil, bire bir kadro işi ve burada çok adamakıllı benzeri kol var. Başımızda bile Abiş Hopikoğlu var, MNG Medya Kadro Başkanı. Tıpkı karı havasında çalışıyoruz burada ve her geçen çevrim az buçuk daha bereketli amal yapıp adımızdan henüz de kortej ettireceğiz. Adımızı televizyonculuğa değerli harflerle yazdıracağız.
30 Ağustos’ta Trophy Türk, 1 Ekim’birlikte Seda Sayan ve tığ, 29 Ekim’dahi Okan Bayülgen başlıyor, 29 Teşrinievvel, 30 Ağustos, bizi milliyetçi olmakla suçlamasınlar. Tığ bu ülkenin insanıyız, bu ülkede herkese kucağımız yalınlık, Yavuz Bingöl var, ben varım, Ses Sayan var sistem var seçkin rey var amma biz

BŞ: Türkiye Cumhuriyeti’hangi erbap çıkıyoruz diyebilir miyiz yol olarak?

HET: Tığ mülevven bire bir televizyonuz ve Aynı Türkiye gibiyiz

Soruma cevabı kısaydı… ‘Tığ renkli ayrımsız televizyonuz ve Türkiye gibiyiz’ dedi, bundan sonra sözün bittiği yerdeydik. Stüdyo ve elektrik ekibi beni bekliyordu. Aceleyle makyaj odasına oradan dahi ekranlardan kendimi anlatmaya yürüyerek ön odasından ayrıldım…
Gani yayınlar Türkiye!

BARBAROS ŞANSAL / AKŞAM EZANI

Bir Cevap Yazın