Bol Süt Kuzusu 13 kişiye sahn verdi!..

O elan umutla bekliyor

Bugün’den Nesrullah Sonay’ın haberine bakarak İstanbul ’birlikte yaşayan 18 aylık Iyi süt kuzusu (Üner) bünyesinin kaldıramayacağı büyüklükte tıpkısı hastalığa yakalandı. Mebzul ’a konulan tanılama “Akut Miyeloid Lösemi (AML M5).” Löseminin kötü bire bir cinsi olan bu kanser türü için ilik nakli yapılması gerekiyor. Gür üzere İstanbul ayağa kalktı, makul ilik üzere seferberlik başlatıldı.

İlçede Kızılay ve TÜRKÖK faaliyet başlattı. Ayrıca içtimai medyada “Gani Süt Kuzusu Üzere Donör…Tıpkısı Umutta Sen Ol” başlığıyla başlatılan kampanya gelişigüzel kesimden destek gördü. Ünlülerden siyasilere, askerlere, kamu çalışanlarına, afiyet çalışanlarından öğrencilere tümce, soluk vermek üzere atak etti.

Içtimai medyadaki insanlardan “Ego de nefes verebilirim” mesajları yağdırdı. Düne kadar mecmu 105 bin sevimli koku verdi. Buna karşın minik Gür ’a akla yatkın döner sermaye bulunamadı.

Fakat sunulan kanla beyninde ilik nakli amacıyla sırada muntazır 13 kişiye hanay verdi. Deminden koridor Dolgunca bebeğe geldi.

Bir Cevap Yazın