Bomba Hamzaoğlu iddiaları!

Hürriyet’te kayran kayran habere bakarak Galatasaray’ın sakat yöneticisi Cüneyt Tanman, “İki futbolcunun bile bitirme belgelerini bize gönderdiler fakat Hamzaoğlu istemedi” dedi. Hamzaoğlu ise, “Bonservis için 7-8 milyon Euro istendi, o antlaşma alamazdık” cevabını verdi.

Galatasaray ile yolları ayrılan Hamza Hamzaoğlu karşı çok balaban iddialar ortaya atıldı.

Mazi akşam ezanı Beyaz TV’da yayınlanan Derin Ayak Topu programına konuşan futbolcu menajeri Doğan Ercan, bu zaman Avrupa’bile yer balaban çıkışı yapan oyuncular beyninde düz düz Nikola Kalinic ve Evgen Konoplyanka’nın zaman başında haddinden fazla akla yatkın maliyetlere Galatasaray’a gelebileceğini, fakat Hamza Hamzaoğlu’nun bunu engellediğini sav etti.

“HAMZAOĞLU ‘KALINIC BİZDE OYNAYAMAZ’ DEDİ”

Kalinic’i satın alma opsiyonuyla isticar şanslarının bulunduğunu belirten Ercan, “Kalinic ve Konoplyanka’yı mevsim başında alacaktı Galatasaray. Hem birlikte uygun fiyata. Kalinic’in kiralama bedeli 500 bin Euro, satın alma opsiyonu ise 2 milyon Euro idi. Hani gelişigüzel şeyi Cüneyt Tanman’ın üstüne yıkıyorlar evet, insanlar bunu bilsin. Konoplyanka üstelik Sevilla’ya gitti. Yarın Barcelona’ya nakil olacak. Hamza Hamzaoğlu ‘bizde oynayamaz’ dedi. Kalinic dahi Fiorentina’bile kral oldu” diyerek konuştu.

TANMAN: “HAMZAOĞLU İKİSİNİ BILE İSTEMEDİ”

Galatasaray Yönetim Kurulu üyeliğinden geçtiğimiz ağustos ayında ricat fail Cüneyt Tanman bile Doğan Ercan’ın iddiasını doğrulayarak şunları söyledi:

“Peki, sezon başında Kalinic ve Konoplyanka’nın menajerleriyle bağlantı kurduk. Hatta bize izin belgelerini yolladılar amma Hamza öğretmen istemedi. Hoca beğenmedi ikisini bile. Ben yöneticilerin ortada birlikte ‘Bu ikisini alalım’ dedim. O tarihte hangi Denayer ne Grosskreutz alınmıştı. Henüz bir nice aktör var bu suret. Biz söylemekle kalmıyoruz, onların görüntüleri var. Oynadıkları 7-8 maçın kısaltılmış görüntüleri hocaların önüne geliyor. Galatasaray scouting ekibinin hazırladığı görüntüler var.

“HAMZAOĞLU ZAT İSTEDİĞİ OYUNCULARI ALDI”

İzledikten sonra takımın oyun şekline yaramayacağını söyledi. Fenomen bu. Bunlar o dönemde düşük maliyetle kiralayabileceğimiz, satın alma opsiyonuyla alabileceğimiz oyunculardı. Genelde o zat tercihlerini kabul etmek konusunda ayrımsız tasrif yapmıştı. Öz oyuncularını aldı. Aynı bir tane Niasse alınmadı. Onu da ben ayrıldıkta sonra alabilme fırsatı vardı tabiatıyla. Kalinic gerçekten Galatasaray’ın ihtiyacı olan tıpkısı oyuncuydu.”

HAMZAOĞLU: “HANGI 500 BİN EURO’SU, 7-8 MİLYON EURO…”

Hamza Hamzaoğlu ise, oyuncularla görüşüldüğünü fakat fiyatlarının anca söylendiği kadar düşük olmadığını söyledi. Hamzaoğlu, “Onları bize getirdiklerinde fiyatları neymiş onu bile ayrımsız sav. Sezon başındaki durumumuzu üstelik düşünün, ondan sonra tıpkısı değişmeyen verin. Hangi 500 bine, olur mu öyle şey evet! Evet mu öyle husus? Bonservisleri için 7-8 milyon Euro’lar söylendi. 500 bin Euro’ya nereye koca alıyorsun! bundan sonra cümle bir şeyler söyler doğrusu.”

Bir Cevap Yazın