Bombacı Nabil Fadlı’nın tanınmayan sırrı!

Bombacı Fadlı’nın sırrı çıpa makasında!

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine bakarak İstanbul Sultanahmet ’te 12 Aile ’ta yıldırı örgütü DAEŞ mensubu Nabil Fadlı ’nın gerçekleştirdiği faal bomba eylemi sonrasında İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ’nca düzenlenen soruşturma derinleştiriliyor. Nahoş tespiti yapmayı sürdüren polis, bu çerçevede Fadlı ’nın Türkiye ’bile angajman ettiği kişileri ve DAEŞ hücrelerini yakalamak üzere degaje şümullü ayrımsız mesai yürütüyor. İstanbul polisi, faal bomba Fadlı ’nın eylem öncesi Ankara ’üstelik geçirdiği günlerle ilgilendiren etraflı tetkik yapıyor.

DEMİR MAKASI ELE GEÇİRİLMİŞTİ

Polis Güçleri, bu kapsamda İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı kanalı ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ’na başvurarak, Fadlı ’nın Ankara temaslarına ilgili elde edilen bilgileri istedi. Ankara ’birlikte 30 Aralık ’ta yılbaşını kana bulaştırmak isteyen 2 çalışkan bomba, Ankara Emniyeti ’nin operasyonu sonucu yakalanmıştı. Etkin bombalar Musa Canöz ve Adnan Yıldırım ’ın, planladıkları kanlı eylemde patlamanın etkisini ve birey kaybını çoğaltmak amacıyla bomba düzeneğine çıpa parçaları yerleştirdikleri belirlenmişti. Canöz ve Yıldırım ’ın bu çipo çubukları saklamak amacıyla Kavim ’taki tıpkı hırdavatçıdan 6 ’lık çipo kesme makası satın aldıkları dahi saptanmıştı. Polisin gerçekleştirdiği operasyonda bu çalınmış bile ele geçirildi.

KRİMİNAL INCELEME

İstanbul Başsavcılığı, bu makası üstelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ’ndan irade etti. Sultanahmet ’te 10 turisti öldüren Fadlı ’nın bomba düzeneğinde dahi çıpa makasıyla maktu çıpa parçaları tespit edilmişti. Savcılık, faal bomba Fadlı ’nın bomba düzeneğinde kullandığı çıpa parçalarını bir makasla kesip kesmediğini araştıracak. Çıpa makası kriminal incelemeye bağımlı tutulacak. Bu yolla Fadlı ’nın bombayı lacerem gerçekleştirme ettiği ve varsa Ankara ’birlikte yakalanan 2 deli dolu bomba ile bağlantısı ortaya konulacak.

Bir Cevap Yazın