Bombacının İstanbul’daki adresleri!

Sultanahmet bombacısı İstanbul’birlikte o evlerde kalık!

Habertürk’ten Nihat Uludağ ve Yusuf Doğan’ın haberine bakarak İstanbul polisi, Sultanahmet ’te 10 Alman turistin ölümüne bozukluk olan ‘etkili bomba ’ Nabil Fadli ’nin İstanbul ’dahi bağlantılı olduğu herkesi kovucuk altına aldı.

Müşteri kayıtlarını incelemeye kayran Terör Polisi, 5 Sülale ’ta Göç İdaresi Başkanlığı ’na referans yapıp çıkan Fadli ve arkadaşlarının bire bir taksiye bindiklerini gördü. Göçüm şoförüne ulaşıldı. Sürücü, polisi Fadli ve arkadaşlarını indirdiği Fatih Izanlı Mahallesi Hattat Izzet Sokak ’taki tıpkısı apartmana götürdü.

Planlı operasyonda apart olarak kiralanan dairede 4 Suriyeli gözaltına alındı. Ayrımsız binada Fadli ile bağlantıları olduğu tayin edilen 3 kaba birlikte yakalandı.

Etken bombanın patlayıcıları nereden ve zahir elde ettiğinin izini süren Yıldırı Polisi, Nabil Fadli ve 4 familya arkadaşının Fatih Haseki ’bile bambaşka bir adresi elan kullandıklarını belirledi. Bu adrese birlikte operasyon düzenleyen polis güçleri bazen evrak ve sayısal verilere umum koydu.

DAİREYİ SURİYELİLER KİRAYA VERMİŞ: Nabil Fadli ile Suriye ’dahi faal bomba eğitimi aldıkları belirlenen 2 şüphelinin birlikte aralarında bulunduğu 4 arkadaşının kaldıkları daireleri kiraya verenlerin Suriyeli işletmeciler olduğu belirlendi.

Suriyelilerin, daireleri esasen Suriyeli göçmenlere kiraladığı öğrenildi. İki apartta küsurat şüphelilerinse polisin baskınının ardından daireleri terk ettikleri bildirildi.

Fadli ve arkadaşlarının kaldığı binanın bulunduğu sokakta bakkal dükkânı mevcut ayrımsız esnaf, “Fadli ’nin arkadaşları ara sıra gelip ahzüita yapıyorlardı. Ara Sıra üstelik dini anlatımlarda bulunuyordu” dedi. 

Bir Cevap Yazın