BOMBALAR PATLIYOR!..

Yandı Gülüm Mehmet Mehabetli Birand

Radyo ve Televizyonların Bünye ve Kitap Hizmetleri hakkındaki kanun üzere yeni bir akıl hazırlandı. Yakında Meclis ’te görüşülmesine başlanacak. Bu tasarının var olan 34. maddesine tıpkısı fıkra eklenmesi öngörülüyor:

Haber ve spor bölümlerinde çalışanlar…Yüz kızartıcı suçlardan hükümranlık giyen eşhas selen bülteni, bilim programı ve edimsel programları sunamazlar.”

Eyvah ki efsus! Tarzan tahakküm durumda! Bu madde akseptans edilirse bizim Mehmet Şanlı Birand bitti demektir. Çünkü bu eş bir zamanlar devleti dolandırmış, dandik belgelerle, dalavere bildirme ve sahte faturalarla TRT ’den çok şişman nukut tırtıklamıştı. Karşı ülkü açılmış, Ankara ’de yargılanmış ve 11 kamer 20 dönüş delik cezası almıştı. Bu hükümranlık Yargıtay aracılığıyla onanıp kesinleşmişti. İkinci ayyarlık dosyasından ise zamanaşımı zımnında yırtmıştı. Yani Mehmet Mualla, utandırıcı suçtan hüküm giymiş biridir…Ve bu husus kabul edildiği takdirde ekrandaki işi bitecektir.

Duyarsız medya ve hissiz medya patronları sebebiyle, ismi sabıka defterinde kayıtlı namına bugüne büyüklüğünde geldi. Şimdi yandı gülüm keten helva! Sonrasını zat düşünsün.

Sakıncasız Çölaşan/SÖZCÜ GAZETESİ

 

 

Bir Cevap Yazın