Boyalı saçlara elbette hizmet yapılmalı?..

Sözcü’nün haberine göre oysa gelişim sadece boya yapmakla kalmıyor, sonrasında boyalı saça lüzumlu özeni göstermek gerekiyor. Aha boyalı saçların bakımıyla ilgilendiren esas soruların yanıtları…

1. Boyanırken saç bozulmamış mi yoksa kirli mi olmalı?
Saçınızın bozulmamış ya dahi sulu olması fark etmez. Seçme iki durumda bile ongun son alabilirsiniz. Ancak boya yapmadan geçmiş saçınızda jöle, biryantin, sprey, köpük üzere saç şekillendiricileri varsa fırça sebebiyle temizlemelisiniz. Zira şekillendiriciler saça yeterli miktarda boyanın erk etmesini engeller. Boyanın kalıcılığı gelişmemiş sürekli evet.

2. Saç boyası saçı döker mi?
Boya, saçı dökmez. Mevsim değişikliği, fizyolojik rahatsızlıklar, düzensiz tagaddi kabilinden koşullar saçın dökülmesine illet olur.

3. Cilde bulaşıcı boyalar elbette temizlenir?
Saç boyasını uygulamaya başlamadan önceki saç diplerine nemlendirici krem uygulanabilir. Bekleme süresi böylelikle saçlar yıkanmadan evvel yahut yıkandıktan sonradan buğulu bir pamukla boyanın ciltten temizlenmesi kolaylaşır. Nemlendirici krem uygulaması unutulursa, sabunlu benzeri çaput evet dahi pamuklu yardımı ile boya temizlenebilir.

4. Kaş ve kirpik boyanabilir mi?
Seki ve kirpikler hiçbir boya ile boyanmaz. Eğer kaşlarınızı burunlamak istiyorsanız, hususi kendisine hazırlanmış kaş- müjgân boyalarını kullanın.

5. Boya ne kadar zamanda uygulanmalı?
Saç, ayda yaklaşık 1 cm uzar. 4 ila 5 hafta küşayiş ile saç diplerini burunlamak ve saç uçlarına rötuş beğenmek gerekir.

6. Kına olanlar boya yapabilir mi?
Kına saçı kaplar ve saç üstünde bir perese oluşturur. Kınayı saçtan sezmek ise türlü değildir. Bu nedenle saçınızda kına varsa saç boyası kullanmayın.

7. Saç renginin elan degaje olması üzere saç boyasından çok paslanma kremi kullanılırsa hangi evet?
Boya kutusunun içindeki reçetede yazılan tutar ve oranlar genişlik zinde sonucu kabul etmek için idealdir. Bu nedenle değişik tıpkı kokteyl tavsiye edilmez.

8. Yapılış seçerken nelere ilgi etmeli?
Saçı renklendirmeden önce maksut sonuca vurmak üzere elde edilmek istenen rengin çok ferah saptanması gerekir. Ilim saptaması yaparken daha önce boyanmamış saçlar üzere; saçlarda parafin yoksa yahut azsa, tabii renginden bir ton örtüsüz ilim seçilmelidir. Henüz ilk boyanmış saçlar bire bir renge yahut derin renge boyanabilir. Fakat boyalı saçları olduğundan daha belirtik renge boyamadan evvel dekolore (saçın rengini açılış) işleminin uygulanması gerekir. Bu şekilde arzulanan saç elde edilmiş olunur.

Bir Cevap Yazın