Branş Saatleriyle Gülen Hareketinin Savaşı!

Kainatın çabucak bir nebzecik benzeri parçası olan galakside  Gökyolu adını verdiğimiz bu baht türap bulutu ortasında ayrımsız yerlerde  soluk aynı güneşin etrafında ve birbirlerinin  etrafında dönen yıldızlar, uydular  ve çağ sisteminin zarfında küçücük ,
Yeşil ve mavinin birleştiği ve zamanında  maymunların yaşadığı söylenen dünyamızın uygarlık seviyesinde geldiği noktada  saatin keşfi   insanlığın yer temiz fikirlerden biriyse  adamlık oturup ağlamalı .

Zaman ve Çıdam ’ı ölçecek saat buluş edebiliyor mu insanlık, yararlı.  Oturun bayağı o zaman.

Neticede saat  bizi ‘Ant ’ denen o mühiş kavramın içindeki zihnî , fert serüvenimizde   bulacağımız şaşkınlıklara, meraka  götürmüyor  tam menfi  onlardan düşünceden uzaklaştıran  tıpkı kıçıkırık makina neticede.

Tek ayrımsız soru üretebiliyor, Saat Kaç?

Cevabı  ise  24 saatle bağlı , nereye yetişiyorsa insanlık birde bu saat tutkusunu öz uydurduğu dünyalık değerleriyle süsleyip püsleyip koluna takmaktan alım duyuyor .

Var mı zamanı izansız götüren  bir saat eden ?
Varsa ömrümü vereyim takayım koluma.
Bizi yönetenlerin  Özellikle Başbakanımız  ve  Çağlayan ’ın pahallı saat merakı , Zarrap ’ın  hediyeleri , ve bu pahallı saatler üzerinden demokrasimizin, insanlığımızın tartışıldığı tıpkı noktadayız.
Maaşallah Cenabıhak Nazarlardan saklasın hakeza demokrasiyi , ekranlardan daima savunanları ve Mütedeyyin olmayı vasıtasız bırakmayanları.

Yer gök pırlanta ve saat oldu memlekette ,  ayrımsız yere , ayrımsız şeylere  sürmek  zorunda olan amma zamanın gerisinde kalanların  pahallı saatlerini konuşarak, savunarak para tüketen insanlarla saat medeniyeti mi kuracak Türkiye , haydi oradan.

Dali ’nin ünlü ‘Eriyen Saatler‘  tablosunu Türkiye ’ye  halkımızın görmesi amacıyla getirmenin yekpare zamanı, evet de bilboard ’lara afişini koymanın .

Eriyen kamamber peynirinden esinlendiğini söylemiş sanatkar .
Kimseye inanmıyorsunuz sanatı, artisti anlamaya çalışın tek olmazsa.

Eriyen Dal Saatlerinin  gölgesindeki demokrasimizle geldiğimiz noktaya bakın, heder  oluyoruz , batkı oluyoruz.

Eyyam ve Geceler
Zamanın yağız ve beyaz kanatları
Anlat bize  gerçeği
Akan ırmak dahi biziz
Aslan birlikte biziz
Acı bile biziz

devir geçmez
hangi olursak olalım
geçip giden biziz

Gülen hareketi ile kol saatleri savaşı tarihe geçiyor .

Hareketi eleştirebilirsiniz, beğenmeyebilirsiniz , üste korkutucu bulabilirsiniz, maksatlar arayabilirsiniz , insanın düşüncesi özgürdür , çizik tanımaz, sınırı doğruluk ve hukuktur.

Ama Sayın Gülen ’in hakkını verin, Kullanılmamış Zelanda ’üstelik mikrobiyoloji okuyan , Avustralya ’da nebat, bitki  tılsım biliminde  araştıran  bala yetiştiriyor .
Sibirya ’dan, Balkanlar ’a,  dünyanın dört bir beraberinde mekanları aşmış  zamanın ne olduğunun farkında yolculuğa çıkacak insanlarla , kimesne döndüremez bu yolcuları.

Afrika ’üstelik yolda viran bulunan çocuk burada matematikçi oluyor.

Sayın Gülen ’mağara tercihleri yıllar önceki yolun ta başında  seçtiği kelimelerde gizli ‘Ant ’ , ‘Samanyolu ’ , dün, bu dönüş bütün bire bir zamanda.

Branş saatleriyle işi yok Hocaefendi ’nin, günahlarıyla, sevaplarıyla  zamanını inandığı yolda dolduruyor .
Bu sırada kimilerinin kollarındaki  saatler eriyor, Dali ayırt etmiş resmini yapmış .

Rasim Ozan ise kolundan tutulmuş yavru edasıyla çıkarıp  sakladığı  pahallı  saati ekranlardan  çocuklarına yatırım olarak gördüğünü söylüyor !
Bala ve envestisman !
Kol saatiyle !

FBI, CIA , paralel  falan diyorlar birde , siz kiminle raks ediyorsunuz farkında mısınız, kolunuza sabitleyebileceğinizi sandığınız ‘devir ’la dans ediyorsunuz  kollarınızdan eriyip macun olmuş akan saatlerinizle.

KAYDA GEÇİRİYORUZ
Sevgiye
NECEF HAYIR / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın